FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid vs. Octavia
  • U mnie padło na Spacebacka przez moja lubą. Stwierdziła że z dużym tyłkiem albo karawanem nie będzie jeździć.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • A ja wziąłem Rapida bo jest lżejszy od Octavii a co za tym idzie oszczędniejszy. Druga sprawa to jednak cena a trzecia Rapid jest samochodem do roboty (przymierzałem się do Fabii 2 w TDI ) i w 80 % służy tylko mnie.
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • A mi i mojej kobiecie oraz synowi podoba się SB i takiego kupiliśmy a że ktoś wybiera Octavie to już jego rzecz.
    Lecz podchodząc racjonalnie do tematu R jest mniejszy i jak już baunty zauważył "auto rodzinne do miasta" lub samochód dla jednej czy dwóch osób. Jednak za ful opcję Rapcia czyli 100k nie kupimy full Octavi który wychodzi troszkę drożej a takiego upustu nie dostaniemy by cena jednego i drugiego byly takie same
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • A ja z Rapijda jestem mega zadowolony!!! Za o3 musiałbym dołożyć conajmniej 15 tys z takim wyposażeniem. Też mam climatronic w rapidzie,  nierozumiem porównania do o3 że w porównaniu do R o3 z climatronic.... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Porównywanie O3 z silnikiem benzynowym do Rapida w dieslu i pisanie że to niewiele drożej jest bez sensu. Równie dobrze można napisać, że O3 z 2.0TDI jest niewiele tańsza od Superba z najmniejszym silnikiem. Porównując O3 i Rapida z podobnymi silnikami i zbliżonym wyposażeniem, to Rapid będzie tańszy realnie, a nie według cennika o jakieś 15-20 tyś. (rabat wstępny na R to już 4700, a realny to 8000 do 15000 na O3 wstępnie to 1000 a realnie może 5000-7000) co  przy cenie jaką większość z nas zapłaciło daje od 20-35%. Jeżeli ktoś miał przewidziane w budżecie o 30% więcej gotówki na zakup auta i kupił R LB to faktycznie być może lepiej gdyby kupił O3, w przypadku SB mógł pomyśleć w tych pieniądzach np. o Leonie czy innym kompakcie. Nie oszukujmy się jednak, większość z nas wybrała Skodę, a w szczególności Rapida kierując się portfelem i rozumem, w kategorii samochodów budżetowych Rapid jest bezkonkurencyjny.
  • @thomas to, że Rapid jest lżejszy, nie oznacza, że musi być oszczędniejszy (Octavia ma inny silnik)
    Rapid TSI 105km 6bieg - 6,9l / 4,6l / 5,4l
    Rapid TSI 105km 6bieg - 6,4l / 4,3l / 5,1l  *Green tec
    Octavia TSI 105km 5bieg - 6,5l / 4,7l / 5,2l
    Octavia TSI 105km 6bieg - 5,9l / 4,4l / 4,9l  *Start-Stop
    Rapid TDI 105km - 5,6l / 3,7l / 4,4l
    Octavia TDI 105km - 5,0l / 3,7l / 4,2l
    @nowy4444 uśmiech jest ;-) nie myślałeś, aby popracować nad garażem, aby dopchnąć OIII ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty dane katalogowe danymi katalogowymi, a życie życiem. Fakt, że wbrew pozorom O3 nie jest wiele (o ile w ogóle) cięższa od Rapida bo jest na nowszej płycie podłogowej lżejszej od starszych konstrukcji, a do tego opory powietrza powinny być zbliżone, więc i spalanie powinno być przy podobnych silnikach zbliżone. Jednak 0,5l dzięki systemowi S-S to pobożne życzenia ekologów i producentów max 0,1 no może 0,2l
  • @bonty, niestety (stety ) jestem starej daty i Mojego ukochanego z tak wielkim kiedyś trudem zdobytego garażu ( młodzież nie zrozumie jak było za komuny ) nie zmieniłbym
    pomimo mojej niesłabnącej miłości do octavi.
    Pozdrawiam.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • @cezar baunty... @jasiu24 bouty... @nowy4444 bonty... koledzy, zaczynam się nie rozpoznawać ;-D
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ja nie interesowałem się O3, ponieważ przesiadłem się do rapida z yariski I generacji i nawet po 2 miesiącach jeżdżenia nie do końca przyzwyczaiłem się do nowych gabarytów. W wielu miejscach, gdzie u klienta do tej pory parkowałem na styk yariską, to teraz parking jest dla mnie niedostępny. Gdybym kupił o3 to już w ogóle byłaby w tej kwestii porażka. Poza tym 90% czasu jeżdżę sam - po co wozić powietrze wielką limuzyną. Rapid jest moim zdaniem optymalny. Szkoda jedynie, że nie oferują do niego jakiś dynamiczniejszych silników z manualem w stylu 1.4 140 KM, jak w Octavii. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby R robił do setki w 8 sekund - nazwa RAPID powinna zobowiązywać :) 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • halo bauty poprostu forum spełnia swoje zadanie i dyskusja toczy się dość ciekawie zastanawia mnie czy na jakimś spocie też będzie jeszcze o czym porozmawiać ;-D
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Obserwując dyskusję o przewadze Octavii nad Rapidem zastanawiam czym kierują się zwolennicy tej pierwszej. Aby porównanie miało sens z Octavią należy porównywać Rapida w wersji liftback. Ponadto jak by nie liczyć Octavia wyposażona tak jak Rapid zawsze wychodzi sporo drożej.
    Oddzielna sprawa to Spaceback. Trudno porównywać hatchbacka do liftbacka. Decydując się na Spacebacka zwiedziłem i porównałem wiele odpowiedników. Proponuję oględzinach Spacebacka zajrzeć np. do Volvo V40...
    Jeżeli ktoś stawia wyżej materiały, z których wykonano deskę itp. nad ilość miejsca w kabinie i bagażniku to jego osobisty wybór.
    Świadomie wybrałem Spacebacka ponieważ nie jest mi potrzebny na co dzień wielki kufer. Doposażając Octavię do poziomu mojego Spacebacka wychodziło 10 tys. więcej. Czy warto? Każdy z nas musi odpowiedzieć na to pytanie sobie sam...
    Ludzie!!! Jesteśmy posiadaczami naprawdę fajnych samochodów i nie ma co popadać w kompleksy kosztem innych marek.
    Szerokości...
    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km
  • Volvo V40 ceny od 81 300, nie wiem po co wspominać o tym aucie w aspekcie tej rozmowy
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @cezar nie rozumiem Twojej wypowiedzi... że rapid to "samochód dla jednej lub dwóch osób" albo że to "samochód tylko do miasta" to znaczy, że 3 albo 4 osoby nie zmieszczą się do niego  i , że rapidem nie da się wyjechać po za miasto ????????????  
    To w takim razie Fabia jest tylko na jedną osobę , a do Citigo to nie wolno w ogóle już wsiadać tylko trzeba ją pewnie pchać :)
  • Kolego gros81 skoro nie zrozumiałeś to spieszę z wyjaśnieniem...
    Podałem przykład V40 ponieważ jest to hatchback. To tylko przykład, aby porównywać auta biorąc pod uwagę nadwozia. W przypadku każdej marki najlepiej wyposażone auta w segmencie kosztują prawie tyle samo a czasami więcej niż "ubogie" auta wyższego segmentu.
    A cena V40 swoją stroną mocno przesadzona. Z tyłu miejsce chyba tylko dla dzieci w fotelikach...
    Liczę, że moje wyjaśnienia w tej sprawie w pełni rozwiały Twoje wątpliwości, co do mojej poprzedniej wypowiedzi.
    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km
  • @jercen, rzeczywiście masz racje, taki mój trochę charakter, że nigdy nie potrafię cieszyć się tym co mam:). Nie chodzi też o czekanie na nowsze modele, bo jak brałem rapida, to już taka octa była w sprzedaży z taką cenę. Ja po prostu nie wiedziałem, o takiej możliwości. Myślałem, że octa z porządnym silnikiem będzie kosztować koło 100 tys. A dlatego tak myślałem, bo się koncentrowałem na TDI, po prostu nie wiedziałem, że te nowe TSI są tak mało paliwożerne i nikt mi tego nie zaproponował. No ale mówi się trudno, rapidek też jest ok, następna będzie octa3, strasznie mi się podobała.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • a ja z kolei nie wiem po co to porównanie RAPID to RAPID a Octavia to Octavia, inny samochód inna klasa ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • za pieniądze za które masz do wydania na tzw wypas Rapida masz biedną Octavie, to zupełnie inne samochody, porównywać można te same klasy a nie zupełnie inne, oczywiście według mnie, ale każdy może mieć inne własne zdanie ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @Vodapaf żeby się wypowiadać to trzeba dobrze przeczytać post do którego się odwołujesz. Oba samochody były w tym samym wypasie czyli Ambition, i to na korzyść octy bo miała alufelgi i climatronika w ambitionie, a różnica w cenie była tylko 13 tys jak na różnice innych klas samochodów to chyba nie tak wiele?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • 13 tys. zł to jest TYLKO ? Też myślałem o O3 w biedniejszej wersji ale różnica ponad 10 tys. zł to nie było dla mnie mało. Kwestia kto jakim portfelem dysponuje...
    Dlatego jest Rapid... :)  A Octa może kiedyś....
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?