FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid vs. Octavia
  • @dodan no tak pociesz sie znalezieniem literówki, to tak w chwilach bezradności się dowartościowujesz? Jak już wolisz to piszesz BZDURY i to wierutne przyznając sie w tym wątku do tego ze dałeś d... ciała a potem uprawdzasz sie jak możesz że zle Cie zrozumiano. Skoro tak ci sie nie podoba Rapid to go sprzedaj i zmień forum na to poświęcone Octavii bo jesli nie zauważyłeś to jest poświęcone Rapidowi, jaki by on nie był. Ja nie muszę nic sprawdzać i porównywać bo zrobiłem to dokładnie wówczas gdy decydowałem się na zakup tego a nie innego auta w odróżnieniu od Ciebie kolego :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Bzdety występuje w słowniku języka polskiego.
    Natomiast w języku polskim poprawna forma to "znaczących różnic" a nie znaczącej różnic. Wystarczy zastosować l.mn.
    Nie jest miło wytykać drugiemu jego błędy, kiedy samemu nie jest się w porządku.
    Co do homologacji N1 - wszyscy mamy dostęp do Google, wystarczy chcieć ...
    Piszesz (dodan), że nie porównujesz octy ... do żadnego innego. To dlaczego ciągniesz swoje wypowiedzi dalej w tym temacie? Może wystarczy już ?
    Ktoś wsadził kij w mrowisko o nazwie "octavia lepsza...". Ale przecież jesteśmy na forum Rapida. Więc trzymajmy się tego.  
    A może po prostu zamknąć temat?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Chyba nie ma potrzeby zamykać, i tak dotyczy octavii więc to OT. W końcu forum chyba jest od dyskusji. Tylko panowie, nie obrażajmy się na wzajem, nie ubliżajmy sobie i nie czepiajmy się literówek (ja np. często je popełniam pisząc z komórki). Każdy ma prawo do własnego zdania - truizm, ale jak widać niektórych on kole.
    Moim zdaniem, fajnie że jest dyskusja. Znaczy, że forum żyje i nam na czymś zależy. Z drugiej strony, może faktycznie przenieść dyskusję do HydeParku :D
  • Dlaczego zamykać?  Temat jest bardzo dobry z tym że nie przez wszystkich dobrze zrozumiany, dla co niektórych należało by może stworzyć nowy pt. "Dlaczego Rapid jest beznadziejny", ale chyba na tym forum nie miałby wielu zwolenników.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Tyle tylko, że temat wątku został nieszczęśliwie nazwany. Zwłaszcza na forum Rapida.
    Ja też uważam, że nie warto zwracac uwagi na błędy w pisowni. Czasem też je popełniam. Nawet pismo w sądzie z błędami jest traktowane jako ważny dokument. A my nie w sądzie :)
    Dla mnie temat może zostać. Z drugiej strony znowu ktoś otworzy nowy wątek typu Fabia gorsza ...  Wtedy dopiero się porobi :)
    Dlatego wolę trzymać się jednego. A dla spragnionych wieści o innych pojazdach koncernu Skoda - zawsze pozostaje internet - i fora pokrewne.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jasiu24, dygresja: akurat ja bym Jetty nie kupił. Chociaż to ona pierwotnie była moim celem. Plastiki śmierdziały w środku Meksykiem :) a bagażnik - jak się zna Liftbacki Skody (a dobrze znam O3) - jest po prostu nie porozumieniem. Niefunkcjonalny i niepakowny strasznie.

    Sorry za OT. Zgadzam się z @jercenem, ze nie ma sensu się wykłócać co kupić. Każdy kupuje to co lubi i na co go stać. Skoda jest budżetowa, więc większość wybiera ze względu na ceny, ale ma też parę fajnych cech...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif jetty ja też bym nie kupił, octavii zresztą też, to tylko tak dla porównania, że dodając 10tyś więcej zawsze możemy kupić coś "z wyższej półki", nie oznacza to, że dla nas lepszego czy fajniejszego :)
  • ludzie dajcie spokój po co się kłócić o takie głupoty, przecież to forum ma nam nawzajem pomagać a nie się obrażać ;-) Prawda czy nie ??
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @gross81 rzeczywiście, zawsze się tak dowartościowuje, po prostu nie ma lepszego sposobu na dowartościowanie się jak wyciągnąć @grossowi literówkę:)) Wyciągnąłem ją bo śmiesznie to zabrzmiało w całym tym kontekście:). Ja wiem, że twoje poczucie wartości legło w gruzach po zwykłej krytyce wspaniałego Rapida, ale ja w przeciwieństwie od ciebie jestem wolnych od kompleksów i mogę sobie pozwolić na obiektywną krytyką mojego własnego samochodu bez strat w moim poczuciu wartości. U ciebie wszystko się burzy tak jak u @jercena dlatego tak chamsko mnie atakujecie

    @jercen przypominam Ci, że specjalistą w wyciąganiu literówek jest ty na tym forum. To ty wyciągnąłeś mi, że popełniłem czeski błąd w ksywie jaśnie pana wszystko wiedzącego, a teraz znowu wyciągasz jakieś bzdety. Ja wiem, że masz mnóstwo czasu na grzebanie w necie, ale ja nie mam na to czasu dlatego zapytałem się, co z tą homologacją. I to NIE ciebie się zapytałem, więc po co się wchrzaniasz miedzy wódką, a zakąskę jeśli nikt się do Ciebie nie zwracał? Czy ja się wtrącam w twoje chromolenie tutaj na tym forum?

    Dyskutować można na różne tematy z ludźmi, którzy mają dystans do siebie i pewien luz i nie atakują nikogo personalnie, tak jak panowie @gross81 i @jercen tylko dlatego, że ktoś wypowie to co im się nie podoba i czego nie mogą przyjąć do siebie. Dlatego nie widzę sensu dalszej dyskusji w tym temacie z wami Panowie.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dodan - czepiasz się byle czego. Nie wytykałem Ci czeskiego błędu (podaj mi łaskawie - gdzie tak napisałem) a tylko zwróciłem uwagę, że używam inny nick.
    Co do bzdetów - to przeglądnij sobie (jak znajdziesz oczywiście czas) SJP.
    Co do homologacji - jak dajesz hasło  ogólnie na necie - to piszesz do wszystkich - i wszyscy to czytają. Następnym razem pisz na PW.
    A tak wogóle - nerwy Ci puszczają? Nie kontrolujesz się? Właśnie wtrącasz się. I to na forum.
    Nikt Cię nie atakuje. Tylko zmień swoje nastawienie. Jak zrobiłeś błąd - to umiej się do niego przyznać a nie wytykać, że czepiam się Twoich literówek. Przynajmniej w nicku powinniśmy nie popełniać błędów. Ale sądziłem, że temat jest już dawno wyjaśniony. Ale Ty nadal wracasz sam do niego, przy byle okazji. Chyba jednak Ciebie to boli ...
    Więc wyluzuj, napij się wódeczki, zagryź przekąską, pewnie Ci minie. Potem poszukaj zwrotów, o których nie masz pojęcia. A jak znajdziesz jeszcze trochę czasu to może przeprosisz co poniektórych? Co Ty na to?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen - błąd wyciągałeś i to w bardzo nieprzyjemny sposób, że nie umiem czytać i pisać przejrzyj swoje posty, bo widzę, że odnośnie siebie masz bardzo krótką pamięć.
    Co do homologacji to pytanie było wyraźnie skierowane do kolegi bounty, wyraźnie to zaznaczyłem w pytaniu, dlaczego to tak dla niego było ważne. A może Ty się Bounty nazywasz? Pewnie też zaraz się dowiem, że wogóle @jercen to kobieta jest.
    Nie mam zamiaru zmieniać swojego nastawienia, bo mam do tego prawo i mam zamiar uważać to co chcę. Może ty zmień swoje wszystko wiedzące nastawienie pana mądralińskiego? To wszystkim od razu się sympatyczniej na forum zrobi. Wiem, że ty masz mnóstwo czasu na grzebanie w necie i ogólne się mądrzenie, ale mi na tym nie zależy, bo nie mam kompleksów pana wszechwiedzącego tak jak ty, co ty na to?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan na początku roku 2014 było okienko derogacyjne, które miało trwać 2 miesiące, a trwało trochę dłużej... umożliwiało ono, dokonanie zakupu auta na firmę (pełne odliczenie VAT) warunkiem było zamówienie homologacji N1 (opcja płatna, chyba 1000zł)... w takim przypadku miałbym auto ciężarowe (bez kratki) i mógłbym odliczyć pełen VAT... po zastanowieniu się, bardziej opłacało mi się auto z wyprzedaży (rabat rocznika), VAT odliczyłem jednorazowo do 6000zł, dodatkowo nikt nie dał mi gwarancji w salonie, że się wyrobią bo termin okienka nie był sztywny... a tak mam auto osobowe, a nie ciężarowe, od ręki i bez czekania, a po odliczeniu VAT'u, (cennikowo ~64k) realny koszt auta ~44k only ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • ok, dzięki @bounty, teraz wszystko jasne:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Poniekąd też się na to chole***e okienko załapałem. Przez nie miałem opóźnienie w odbiorze auta prawie 3 miesiące. Wtedy wszystkie auta szły kratkowe, a prywatne były odsuwane na kiedyś-tam...
    @dodan i @jercen - umówcie się na browarek przy okazji jakiegoś spotu i wtedy sobie wszystko wyjaśnicie przy pszenicznym. Tutaj dajcie na wstrzymanie.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif trafiłeś w sedno moim zdaniem, przy browarku na spokojnie, po co te emocje ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Mam R lb Ambition bialy felgi antia16 i ciemne szyby z tylu. Stanela obok mnie O3 tez biala ale goła. Nie zamienilbym
  • Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • ja bym za cenę ponad 71 tyś poszedł w octavie, wyposażenie wypas w Rapidzie ale jednak to nie wszystko bo rapid jest autem mimo wszystko budżetowym a nie elitarnym...chodzi mi o własciwości jezdne i komfort
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • @simplyclever - widzę, że pojawia się mit "elitarnej Octavii". Dla innych użytkowników drogi i tak jesteśmy "biedakami w Skodzie" i to nie ważne, czy siedzisz w Superbie, czy Fabii. Poczytaj  komentarze pod artykułami z testami Skód. Żadna inna marka nie ma takiego hejtu...
    Co do Octavii, to nie jest to jakieś cudo, o klasę przewyższające Rapida. Plastiki tak samo twarde, jak u nas. Wyposażenie podobne, niektóre akcesoria te same. W środku wymiary podobne, bagażnik ciut większy, ale też wygląda przepastnie. Ma inne zawieszenie i elektrykę, ale czy to zaleta, pogadamy za kilka lat w serwisach. Rapid będzie bardziej ekonomiczny od Octavii. Jeździłem O3 przez całe wakacje 2 lata temu i nie widzę różnicy w trakcji, czy komforcie jazdy. 
    Jedyna zaleta to fajny moduł komfortu, można w nim programować lusterka do cofania, przyciemnienie, domykanie szyb, o co są wojny na forum, CH/LH, HHC itd. Wtedy też nie było opcji na czujniki parkowania z przodu. Ogólnie to moduł jest bogatszy, ale ja dużo więcej radykalnych zmian nie widzę... No może jeszcze dwustrefowa klima i podgrzewana kanapa z tyłu... ale to bardziej miłe dodatki niż akcesoria "must have"...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif  mówiąć o komforcie jazdy miałrm na myśli zachowanie się samochodu przy 160 km/h a jest to nie do porównania - rapid nie nadaje się do takiej jazdy a O3 jak najbardziej i nikt nie jest tego w stanie zmienić nawet jak kupi rapida za 90 tys zł
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?