FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid vs. Octavia
  • nie mam żadnych problemów z zachowaniem samochodu przy 160... Nawet da się normalnie porozmawiać w środku. Jedzie jak po szynach i nawet chce więcej w palnik. No ale to już nie na polskie drogi.
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Jechać można ale zgadzam sie z @simplyclever, nie ma ani komfortu ani stabilnosci a nie daj Boze jeszcze jeśli towarzyszy temu wiatr, mijanie TIRa, Rapid odlatuje...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Widać Rapid Rapidowi nierówny...
    Nie mam stresu jeżdżąc szybko
  • @simplyclever masz rację klasa auta to klasa auta.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @kros jakby tak było to pytanie brzmi czy powinniśmy należeć do elitarnej grupy :P
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • W O III w słabszych wersjach też z tyłu jest belka, dopiero w benzynie powyżej 140 KM, a w dieslu powyżej 150 KM jest wielowahaczowe.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Prestige w skodzie?!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku chodziło mi o elitarna grupę o której wspominał @van_daal
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • coś o platformach:

    A04 platform cars, now officially referred to as the PQ24 platform:
        Škoda Fabia Mk1 (Typ 6Y, 1999–2007)
        Audi A2 (Typ 8Z, 1999–2005)
        Volkswagen Polo Mk4 (Typ 9N, 2001–2009)
        SEAT Ibiza Mk3 (Typ 6L, 2002–2008)
        SEAT Cordoba Mk2 (Typ 6L, 2002–2009)
        Volkswagen Fox (Typ 5Z, 2004-on)
        Škoda Fabia Mk2 (Typ 5J, 2007-2014, uses portions of PQ24 and PQ25 platform)
        Volkswagen Gol Mk5 (2008–present, PQ24/25 hybrid)
        Volkswagen Voyage Ml2 (2008–present, PQ24/25 hybrid)
        Volkswagen Saveiro Mk5 (2009–present, PQ24/25 hybrid)

    PQ25 is a development of the PQ24 platform with the possibility of all-wheel drive, informally known as A05.
        SEAT Ibiza Mk4 (Typ 6J, 2008–present)
        Volkswagen Polo Mk5 (Typ 6R, 2009–present; Typ 61, 2010–present)
        Audi A1 (Typ 8X, 2010–present)
        Škoda Rapid (2011–present, only for Indian market)
        Volkswagen Vento (Typ 61, 2010–present)

    "New A05+"
        Škoda Rapid (Typ NH, 2012–present)
        SEAT Toledo Mk4 (Typ NH, 2012–present)
        Volkswagen Santana (2013) (China)
        Volkswagen Jetta (2013) (China)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam, mnie OIII się podoba, ale jak dla mnie za duża. To już kawał limuzyny. Rapid jest wystarczający nawet dla rodziny 2+2. Owszem, gdyby była możliwość dopłaty np do miękkiej deski, to z chęcią bym dopłacił albo do el. składanych lusterek... Ale z drugiej strony tylko po to brać OIII... Jeździłem na testach i są porównywalne z rapidem. Widać, że to inna klasa, ale czy warto ?
    Faktycznie Rapid na zakrętach słabo sobie radzi. Rozważać należy dystanse do kół poszerzy to rozstaw kół i auto będzie bardziej stabilne na zakrętach.
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/
  • W Octavii na minus należy zaliczyć brak wielowahacza w wersji 1,4 TSi lub 2,0 TDi. Dostępny jest tylko z najmocniejszymi silnikami - bez sensu. Powinien być chociaż za dopłatą.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Octavia to jednak inna jakość auta, nowsze rozwiązania, nowa płyta podłogowa, lepsze wykończenie itd., sam posiadam jednak Rapida. Przy OIII nie ma takiej elastyczności cenowej przy negocjowaniu ceny i to często decyduje po doposażeniu auta o dokonywanych wyborach.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Ponieważ jeżdżę i Octavią (2014) oraz Rapidem (2015) to pozwolę sobie krótko ocenić:

    Piotrrek
    - Octavia to faktycznie już spore auto. I jest prawie wystarczająca dla rodziny 2+2 (chyba że kombi to ewentualnie wystarczająca). Nie wiem jaką wersją Octavii jeździłeś na testach, ale nie porównuj jej do Rapida - to przepaść.
    mito - Wierz mi - elastyczność cenowa porównywalna z Rapidem. Mój wynegocjowany przy pierwszym zakupie Skody rabat to prawie 13%. Auto wg własnej konfiguracji.
    Wygląd oby aut wg mnie rewelacyjny.
    Silniki w większości te same - więc nie mam zdania - ale polecam mocniejsze wersje (TSI).
    Komfort jazdy - Octavia bardzo podatna na silny wiatr. Rapid nie aż tak.
    Jazda w mieście - wg mnie Rapid tu wypada lepiej - po prosty lepiej mi się go prowadzi.
    Komfort w kabinie - to przepaść na korzyść Octavii.

    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Na testach jeździłem najbogatszą wersją OIII 2.0tdi 170KM w dsg. Nie urzekła mnie... Owszem materiały dużo lepsze, ale miejsca w środku i ma pierwszy rzut oka i po analizie wymiarów na ma dużo więcej. W O jest o 3.6 cm z przodu więcej i z tylu 4.1 na szerokość. Nie zauważalne ludzkim okiem.
    Owszem gdyby Rapid miał takie materiały jak Octavia to sprzedaż O by duuużo spadła.
    Oba autka fajne i z tel samej stajni więc cóż tu narzekać... 
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/
  • Co jest na rzeczy z tą jakością zależną od klasy auta, ostatnio dostałem od ASO na zastępstwo nową Fabie III miała zrobione raptem 245 km i... śmierdziała nowością:) tzn, gumą i plastikiem, nie wiem ale jak kupiłem rapcia to pachniał nowością, a nie śmierdział:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Placebo

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Mam od 6-ciu lat jedną z ostatnich wyprodukowanych Octavii I Tour z silnikiem 1.6 benzyna. Zamierzam kupic Rapid 1.4 TSI. Jakich przewag mogę się spodziewać, a czym mogę być zawiedziony.
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • @Peeter, zrobisz duży krok w tył, oczywiście będziesz miał nowy samochód, trochę wiecej miejsca z tyłu i mocniejszy silnik ale to tyle. Ja na twoim miejscu trzymałbym tą Octe do jej technicznej śmierci, nawet jako drugi wóz.
    Po 6 latach nie weźmiesz nawet zblizonych pieniedzy do tych, które dostaniesz za obecny samochód.
    Octavie II sprzedałem w godzinę, kupił forumowicz, Octavie I 1,9TDI i potem drugą 1,8T sprzedałem w tydzień, Rapida nie mogę sprzedać od 3 miesięcy, pomimo ceny tak okazyjnej, że szkoda gadać. Także coś z tymi Rapidami jest nieteges, może cudowne TSI odstrasza ;)
    ps. czekam na info ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 wrzuć ogłoszenia na forum i może nie jedno tylko tam gdzie jesteś zarejestrowany. Może będzie większy ruch w temacie.
    Ja Twoje ogłoszenie znalazłem przypadkiem kojarząc fakty i zdjęcia szukając czegoś innego niż samochód ;)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • yunior81@ dlaczego chcesz sprzedać takie wspaniałe autko:)?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?