FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid vs. Octavia
  • Potrzebuje pilnie samochodu z normalnym  silnikiem pod LPG z uwagi na bardzo duże przebiegi roczne, które mnie czekają.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • ok rozumiem
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • czytam różne wątki tego forum i powoli narasta we mnie przekonanie, że chyba nie warto sie spieszyć ze zmianą mojej O I. Jeżeli jednak decyzję zmiany podejmę to - dysponując ograniczonymi środkami - chyba zrezygnuję z DSG i przymierzę się jednak do O III. Rozstawy kół i skargi na niestabilność utrzymywania toru jazdy przy wyprzedzaniu, przy bocznym wietrze i w koleinach szczególnie mnie zrażają. Poza tym podawane zużycie paliwa nie odbiega bardzo od tego, ktore obserwuję w swoim 1.6 bez turbiny (różnica zrywnośći pewnie jest bardziej odczuwalna).
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • Bez przesady, nie jest znowu tak ze ten boczny wiatr wykręca Rapida jak sprężynę, kazde auto ma swoja specyfike, wystarczy go wyczuć i jezdzi sie normalnie nawet przy tym wietrze. Jesli chodzi o spalanie to bez zartów, przy tym 1,6 mozna tylko pomażyć o spalaniu rzędu 4,5 w trasie, 5,7 w mieście tak jak np ja mam.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Peeter, nie obraź się ale źle zacząłeś. Przejedź się modelami, które Cię interesują i weź pod uwagę też inne, które w pierwszej kolejności odrzuciłeś - czasem można się miło zaskoczyć. Dopiero po jeździe próbnej szukaj dalszych informacji na temat wybranego modelu tj. jego zalet i wad. Nie ma samochodu, który Cię będzie satysfakcjonował w 100%,  zwyczajnie będzie miał najmniej rzeczy, które będą Cię irytowały :) a resztę odkryjesz po kilku miesiącach od zakupu - życie.
    Jesli zaś chodzi o spalanie to TSi bije na głowę MPI. Miałem Octavię II FL 1,6 MPI i obecny 1,2 TSI 110KM kładzie ten MPi na łopatki jesli chodzi o spalanie i dynamikę a najlepsze jest to, że jadąc ekonomicznie nadal poruszasz się dynamicznie co o MPi powiedzieć nie można, chyba, że po dużej ilości wypalonej maryśki.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja przymierzając się do zakupu również rozważałem zakup OIII z takim samym silnikiem ale w wersji średniej wyposażenia z kilkoma dodatkami to cena wychodziła o 7,5tys więcej. Kiedy byłem w salonie w celu negocjacji ceny okazało się ze z OIII został wycofany silnik 1,2TSI 110KM, dostępny był 1,4TSI a wtedy różnica w cenie była prawie 15tyś między Style max w R a ambition w OIII a to za duża różnica więc wróciłem do R.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • ad gross81: bardzo przepraszam, ale w 5.7 l w mieście nie jestem w stanie uwierzyć. Zresztą w wątku na temat fuel consumption użytkownicy piszą zupelnie co innego. Jeśli chodzi o wrażliwość na podmuchy czy mijanie się (wyprzedzanie też) z tirem to w lipcu 2015 sam krytycznie się o tym wypowiadałeś.
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • Nie musisz wierzyc, w koncu ty mi do baku nie lejesz wiec nie widze powodu by podawac nieprawdziwe wskazania. Oczywiscie takie wyniki przy delikatnej jezdzie bo auto rownie dobrze moze palic i 8 przy ciezszej nodze. Zgadza sie pisalem o tym bocznym wietrze i teraz nie mowie ze tego nie ma, ale nie jest to czynnik dyskwalifikujacy auto. Po krotkim czasie uzytkowania przestalo mi to jakos przeszkadzac, tak jak juz pisalem taka jego specyfika, osobiscie po 2 latach widze w R wazniejsze mankamenty niz powyzszy.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Sam pisałes w innym wątku,że 7.1/7.2 l w mieście wcale Cię nie dziwi. Zapewne sporo zależy od miejsca zamieszkania, bo miasto maiastu nie równe a i style jazdy w różnych miastach różnią się mocno. Niestety jazda po Warszawie napewno nie sprzyja nieskiemu zużuciu benzyny nawet jak nie stoisz kwadransami w korku. I choć po wprowadzeniu zabierania praw jazdy rzadko już obserwuje się 120 km miedzy światłami to 50 km nikt nie pozwoli Ci jechać.
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • Jeżeli chodzi o boczne wiatry to nie jest tak źle jak piszą, wiadomo Rapid jest lekki, ale to nie jest Golf I który ważył prawie połowę tego ;) Wracałem niedawno w nawałnicę i dość silny wiatr (do 100 km). Nie było tak że wiatr pomimo deszczu przestawiał rapida na  inny pas, czuć było że buja, ale jeździ się bezpiecznie.
    Jeżeli chodzi o spalanie w mieście można zejść do 7l-8l LPG z systemem SS, natomiast w trasie wyniki nawet do 5l, średnio ok 6l gazu.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style Max + Pakiet Comfort + Smart Link +Alarm + Lakier Metalik | Blue Denim | 6,4 kkm | Toruń
  • Hm, to się zastanawiam czemu ja mam takie odczucia, że jeżdżąc Oktavią, z tego roku, 1.4TSI 140KM w manualu mam wrażenie, że skrzynia nie chce ze mną współpracować. Jest głośna, biegi wchodzą na skok a auto lata trochę po drodze na zakrętach (może kwestia opon, nie wiem). Nie mam poczucia stabilności jazdy, auto jest miękkie jak dla mnie. Silnik owszem oszczędny, auto w środku dość głośne w trasie. Postawiłabym ocenę 4 w skali 1-6. W chwili obecnej czekam na Rapid Monte Carlo z silnikiem rowniez 1.4 ale mocy 125KM i ze skrzynią DSG - powiem szczerze, ze podoba mi się jak działa, jest szybka i nie czuję skoków znanych z tiptronic. Zawieszenie jakby twardsze niz w Octavii. A siedzenia w Monte są podobne do Recaro w moim byłym wiekowym Audi A6. Wiem, ze nie ma co porównywać, bo wtedy poszłabym w Superb zapewne, ale pieniądz to pieniądz. Mnie się wydaje, że aż takiej tragedii nie ma w Rapidzie w porównaniu do Octavii, a w konfiguracji powyżej wolę o wiele Rapida, niż Octavię. Nie wiem czemu, ale jest dużo wygodniej. System start-stop w skodzie działa błyskawicznie - ale nie jestem do niego przekonana odnośnie zużycia silnika.
    Rapid SB|1.4TSI DSG 125KM|MY16|Monte Carlo|czerwowo-czarny|Józefosław
  • Ekonomicznością Rapid TSI bije na głowę O1 MPI. Teraz miałem dwukrotny wyjazd do Niemiec (prawie pod Frankfurt nad Menem) - 1000 km w jedną stronę, praktycznie większośc po autostradach. Prędkości - ok 130 km/h (chyba, że znaki nie pozwalały - to jest dla mnie rozsądny kompromis między szybkością, ekonomicznością i ciszą w kabinie). Średnio spalanie w granicach 5.4 l/100km. Nie do zrobienia moją byłą O1 - nawet jeślibym 100 km/h nie przekraczał. Na tej same trasie (jeżdżę tam do rodziny co jakiś czas) O1 (nie przekraczając 120 km/h bo zaczynała mocno hałasować a i wir w baku robił się coraz większy) potrzebowała średnio 7.5 l/100 km - dla mnie olbrzymia różnica. Od początku użytkowania Rapida mam teraz średnie 5.5 - w O1 miałem prawie 6.9
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY 2016 | Ambition MAX | Błękit Pacific | 41000 km | Brzoskwinia | śr. 5,5 l/100 km
  • ad junior81:idę za Twoją radą; umawiam sie na jazde próbną Octavią III i wynajmę na dobę w wypożyczalni Seata Toledo benz.; 140zl warto wydac by wyrobić sobie pogląd gdy ma człowiek wydać ok. 75 000zl;
    niezależnie od tego opinie forumowiczów bardzo sobie cenię (oprócz tych pisanych na gorąco po przejechaniu 500 czy 1000km nowym typem samochodu, albo takich forumowiczów dla których różnica 100g benzyny w przepale to poważny problem)
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • Toledo bije na glowe wyglądem Rapida. Jakis taki bardziej zadziorny. Wyposażenie tez ma bogatsze. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • nie znajduję w żadnej wypożyczalni żadnego Rapida benzynowego; Toledo ma identyczne wymiary i jest robiony w Mlada Boleslaw więc będzie miarodajny
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • No i zrobilem jak powiedziałem. Jezdzilem Rapidem 1.2 TSI 110KM Style i Octavią III 1.4 TSI 150 KM Ambition + Amazing. Wrażenia: wbrew wymiarom w Rapidzie czułem mniej miejsca niż w swojej O I, nie zaskoczyla mnie jego żwawość, dobrze mi się w nim siedziało, mimo jazdy również szybkiej nie wyrobiłem sobie zdania co do trzymania toru jazdy przy bocznym wietrze bo go nie było, kolein też nie było; O III znacznie obszerniejsza wewnątrz niż moja O I, siedziało mi sie wygodniej w Rapidzie, od początku jazdy czułem ten 2 razy większy moment obrotowy niż w O I, przy 180 km/h rozmawialiśmy z żoną i pracownikiem bez podnoszenia głosu, przyrost szybkości przy 140-150 km/h zaskakujący, trzymanie toru jazdy idealne (co prawda bez wiatru i kolein).
    Z takich salonowych jazd próbnych wynosi się generalnie ogólne wrażenie. Nie ma sie podstaw do głębszych wypowiedzi. Moją decyzją jest dopożyczenie pieniędzy i zamówienie O III 1.4 TSI LIM Ambition + Amazing i dodatkowo koła 17", wycieraczka szyby tylnej, skladane lusterka i zimowe koła stalowe 16". Gratisy od firmy: bonus lojalnościowy, rabat dealera, chlapacze przód/tył, dywaniki.
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • Dobry wybór, gratuluję!
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam, zastanawiam sie miedzy Octavia III a Rapidem, ale nie wiem czy na tylnej kanapie zmieszcza sie 3 foteliki? (noworodek, 3 latek i 5 latek) Niedlugo pewnie juz tylko dwa, ale poki co trzy :) Octavia duzo drozsza...

  • trzy foteliki obok siebie to tylko w citroen C4 picasso ;)
  • no tak, ale to fotelik mały (dla niemowlaka) i dwa podwyższenia

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?