FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - akcesoria
  • W sumie temat może być przydatny, jeżeli coś polecacie z akcesorii dodatkowych do Rapida (nie tylko tych oryginalnych) lub chcecie się podpytać, to można tutaj...
  • Właśnie kupiłem nakładki na progi ze stali z napisem ,,rapid tsi,, wyglądają super i przede wszystkim zabezpieczą progi przed zarysowaniami przy wsiadaniu i wysiadaniu.
    Ogladałem rózne nakładki, aluminiowe, z włókna węglowego /czarne/. i plastikowe też carne. Mój RAPID jest w kolorze ,, czarny metalizowany,, więc automatycznie plastikowe i z włókna węglowego odpadły. Aluminiowe są efektowne przez kilka mięsięcy potem sie trochę utlenią i bedzie ,, kicha,, Kupiłem więc te ze stali szlachetnej, matowe z napisami... niestety ok. dwa razy droższe niz plastiki czy aluminium ale ćóż ,,coś za coś,, Pozdrawiam
  • a jakie belki dachowe polecacie do Rapida? Ktoś już zainwestował? Lepiej oryginały czy jakieś inne?
  • Ja też myślałam nad belkami, na narty :) na szczęście Rapid ma na tyle duży bagażnik, że można sobie z nartami poradzić przy złożeniu kanapy...
  • temat belek opisywałem w innym dziale, ale

    w czerwcu kupiłem liftbecka i kupiłem belki stalowe przez jakiś sklep z gdyni do rapida - niestety nie pasowały - cena 450 zł
    odesłałem i kupiłem w salonie oryginały aluminiowe za 690,00 (katalogowo 850,00)
    Montaż 2 minuty bez narzędzi
    mogę polecić
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Ania80 - przypominam, że wożenie nart wewnątrz samochodu bez atestowanego rękawa mocowanego do siedzeń jest zabronione i karalne.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • dzięki za info, no być może ale nie widziałam że można za to dostać mandat... wiadomo że wożenie czegokolwiek w środku bez dobrego mocowania to ryzyko, ja zapinam zawsze narty pasami, zawsze to coś..
  • Mam pytanie moze ktos mi podpowie jak jest z głosnikami w tylnych drzwiach jak je zalozyc kto to musi lub moze to zrobic zeby nie stracic gwarancji czy trzeba sciagac cala tapicerke drzwiowa i ile na to trzeba wydac kasy
  • Szukam informacji, jakie dywaniki są standardowe (fabryczne) w rapidce, a które wymagają dopłaty (gumowe/tekstylne)?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Do mojego rapida dostałem gumowe - to chyba standard. Co prawda są mocowane do wykładziny, ale w mojej opinii pozostawiają trochę do życzenia, a mianowicie uważam, że są za krótkie. Leżą tylko na podłodze i nie wychodzą już pod pedały tak jak było to np. w fabii i tym samym jest tam brudno to samo po stronie pasażera. Na allegro widziałem już takie dłuższe.
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Również kupiłem razem z dywanikami gumowymi i są do niczego, nie to co w Fabii. Dlatego zakupiłem drugie dywaniki w markecie E.Lecrerc za około 39 zł i są super.
  • W opcjach dla wersji liftback był pakiet funkcjonalny do bagażnika, który obejmował m.in. zabudowę wnęki nad kołami, której mi brakuje i tak myślę, żeby tego nie zamontować. Pytanie: w jaki sposób, te pionowe przegrody po obu stronach w bagażniku są mocowane? Orientujecie się czy można to dokupić w ASO?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Polecam oryginalne dywaniki gumowe. Po pierwsze są lepsze od welurowych, bo są trwalsze i po okresie zimowym będą wyglądać świeżo. Po drugie są mocowane do wykładziny i nie przemieszczają się.

    Do bagażnika polecam oryginalną matę gumową, która jest wykonana z dobrej jakościowo gumy, a kosztuje tyle samo co nieoryginalne.
  • Pytałem się w ASO o montaż pakietu funkcjonalnego do bagażnika - niestety nie można go zamówić. Jest montowany na etapie kompletacji w fabryce.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • @nowy4444 przyglądałem się tematowi tak z ciekawości i tu mogą mieć racje bo mocowanie pionowych przegród jest przytwierdzone do wygłuszenia/obicia bagażnika. Ewentualnie trzeba by było coś dorabiać lub kupić i zamontować używane cale boczki już z zamontowanymi mocowaniami i przegrodami (widziałem takie na portalach aukcyjnych). Jakieś prostego sposobu nie ma na to aby to zamontować gdyż chyba sam producent nie oferuje jako akcesorium tego pakietu.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Co powiecie o chlapaczach w Rapidzie ??
    http://allegro.pl/chlapacze-przod-skoda-rapid-oryginalne-kpl-4d6-01-i3953180682.html
    Ktoś ma juz zalozone czy bardzo oszpecają auto ?? Co myślicie o tym ?

  • Też się zastanawiałem nad chlapaczami, listwami progowymi drzwi oraz bagażnika, ale odpuściłem... woda może mieć ograniczony przepływ, a tym samym mamy dodatkowe miejsca narażone na ew. korozję.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Kolego ale chlapacze beda warte chyba gdyz nie  porusujesz sobie tak samochodu od kamieni piasku i zwiru  nie mowiac juz o brudzie

  • No wiesz wybór powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb... po bezdrożach się nie poruszam... a autko fabrycznie jest w tych miejscach wzmacniane...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • a jakieś dodatkowe zabezpieczenie czy np. alarm lub blokadę skrzyni biegów braliście?
  • Ja zamówiłem alarm fabryczny. Co do blokady skrzy biegów to powiedziano mi w salonie, że do Rapida jest tylko jedna blokada, która jest dozwolona oficjancie przez Skodę, ale kosz jej montażu do około 1100-1200.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?