FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - akcesoria
  • no to chyba pytanie nie do forumowiczow
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @marisztsi a przypadkiem nie domawiałeś go już po złożeniu zamówienia?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Jacku nie domawiałem go po złożeniu zamówienia. Wszystko co domawiałem do wyposażenia było złożone od razu przy zamówieniu samochodu w kwietniu. Nie wiem z czego to wynika, że nie został założony alarm oryginalny, ale na pewno przy najbliższej okazji będą w ASO nie omieszkam się ich o to dopytać.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • jak zamawiałem alarm od razu poinformowano mnie o różnicach między alarmami czyli zrobiono ciebie w konia. Ciekawe z czym jeszcze .
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • marisztsi poprostu trochę Ciebie naciągnęli, bo fabryczny kosztuje 900 zł ,a niefabryczny dużo mniej i marża zostaje dla serwisu:) niestety salony tak mają że trochę naciągają.
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • marisztsi w cenniku jest napisane: Alarm z funkcją monitorowania wnętrza, czujnikiem przechyłu i zdalnie sterowanym centralnym zamkiem (2 składane kluczyki)... więc żeby nie mówić dosadniej, niestety salon poleciał w kulki.

    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @marisztsi masz pełne prawo złożyć reklamację a nawet wycofać się z umowy, ponieważ nie zostały dotrzymane warunki zamówienia.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Raczej wycofać się z umowy, to już nie można, co do reklamacji to też nie jestem pewien, czy można złożyć. Odbierając samochód podpisuje się zgodność "towaru" z zamówieniem. Ja też miałem dostarczony samochód z innymi elementami inna kierownica + dekor (dla mnie na plus), ale zostałem o tym poinformowany przy odbiorze.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • I zaakceptowałeś te odstępstwa.
    Natomiast inny alarm niż zadeklarowany fabryczny, oraz brak poinformowania o tym fakcie podczas odbioru auta, to zwykła próba wyłudzenia, auto jest niezgodne ze specyfikacją. A jeżeli dealer się będzie upierał to wystarczy zapytać o magiczny przycisk od alarmu na słupku kierowcy.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Andrzejn, no co ty? Nie siej defetyzmu, trzeba być asertywnym! Zawsze możesz się powołać na niezgodność towaru z umową. Na to masz 24 miesiące od daty zakupu. nie musiałeś od razu wszystko wyłapać. To ze podpisywałeś przy odbiorze nic nie znaczy, ale jeżeli dealer będzie chciał walczyć, to skończy się pewnie na sądzie i biegłych. Moim zdaniem nie do obronienia przez dealera. Zawsze można też postraszyć przeniesieniem sprawy do centrali, to jest nieprzyjemne dla dealera, bo mogą stracić część preferencji i zniżek ,a tego (oprócz serwisu) żyją...
    najlepiej zapytać  o co chodzi z tym alarmem, a potem jakbyś chciał walczyć to zapytać na piśmie i żądać usunięcia wady (czyli zamiany na alarm fabryczny), albo zwrotu pieniędzy.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • pewnie dostanie rekompensate finansową jesli się postawi, kto by teraz zmieniał alarm na fabryczny
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Zależy od determinacji @bounty'ego. Jak będzie mu zależało to nawet fabryczny mu założą... Da się, koszty spore, ale to nie jego broszka... Tylko potem niech pojedzie do konkurencyjnego dealera, aby mu tą instalację sprawdzili. Wiadomo, że czasami jak dealer lubi cwaniakować (a ten wydaje się, że lubi) to woli przyoszczędzić. Z drugiej strony nie mówimy o rowerze za 300, tylko o aucie, towarze za 50-70 tysięcy, więc ja bym nie odpuszczał... No, chyba,że kasa z rekompensaty by go zadowoliła...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • no ja tez bym nie odpuscil ale jednak wolalbym sie na kase zgodzic zamiast tego by mi mieli grzebac znowu w aucie a przeciez ten fabryczny to nie jakies cudo niezastapione
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • andrzej ale jak mówiłeś to twój samochód był z przełomu rocznikowego (zmiany wyposażenia/modelowe) i z tego wynika różnica co też jest dziwne że nikt ciebie wcześniej nie poinformował. A co do tego alarmu to też bym podjechał do salonu i zapytał się tak jak koledzy proponują u przycisk na słupku i drugi kluczyk oczywiście twierdząc że drugi kluczyk jest bardzo potrzebny.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Na miejscu kolegi marisztsi najpierw bym sprawdził możliwości tego alarmu co ma, bo ten fabryczny d... nie urywa, a moźe okazać się lepszy (więcej funkcji). Do dilera teź bym się przeszedł, może uda się coś ugrać
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Pytanie z innej beczki,
    Można po odebraniu auta dokupić ten fajny spoilerek na tylną klapę bagażnika ?
  • tak musisz poszukać na jednym z słynniejszych portali tam widziałem takie rzeczy jeszcze polecam kontakt z salonem plichta oni często wystawiają takie rzeczy tylko licz się z tym że u nich dostaniesz nowy oryginał
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • halif determinację mam wielką ;-) i jeżeli twierdzisz, że mi alarm fabryczny założą, choć go nie mam, bo nie zamawiałem, to jadę zaraz do ASO ;-) ps. kolega marisztsi ma "problem" z alarmem
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Serio, podoba Wam się ten spojler? Takie spojlery są już passe, chyba że chcesz poprawić docisk ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?