FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - akcesoria
  • Co do blokady to w Poznaniu zaśpiewali 1460 za całość z montażem. Zadzwoniłem do producenta blokady Niedzwiedzia i potwierdził, ze jest tylko jeden typ blokady do rapidki za jakieś 570 PLN wiec gdzie tu logika. Zadzwoniłem tylko do ASO, co gwarancją jeśli założę blokadę u producenta w serwisie. Odpowiedzieli, ze jak nie bedzie ingerencji w skrzynie biegów to gwarancja bedzie zachowana. Tak wiec wybór był prosty :)
  • W niektórych ASO chcą 500 za blokadę z montażem inne prawie 1500.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Salon Skody, w którym kupiłem samochód proponowali  blokadę skrzyni biegów za 600 zł pln lub autoalarm za 900 zł pln. Wybrałem to drugie.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Polecam blokadę bo elektronikę można obejść, a z blokada jest trudniej złodziejowi. Mój ojciec dzięki blokadzie nie stracił passata, jak zatrzymał się na kawę w zajeździe. Wszystko udało się zlodziejowi obejść tylko blokada ich powstrzymała i skończyło się na wygiętej raczce od biegów, bo próbowali złamać noga blokadę z tylnego siedzenia. Jak juz odłożysz troche kasy to kup blokadę.
  • Drodzy forumowicze, pytanie mam odnośnie kluczyków. Przyznam szczerze, że myślałem, że przy zakupie alarmu dostanę dwa oryginalne kluczyki "scyzoryki". Przynajmniej taką informację znalazłem na stronie skody. A tymczasem po odebraniu samochodu dostałem jeden scyzoryk i jeden zwykły kluczyk z pilotem do alarmu. Też tak mieliście?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • Do alarmu powinieneś dostać dwa kluczyki składane, chyba że masz wersję active, to musisz sprawdzić co dostałeś, czy centralny zamek na pilota za 600 PLN (wtedy masz jeden zwykły i jeden składany kluczyk), czy alarm za 1500 PLN (dostajesz dwa składane kluczyki). Jeżeli masz inną wersję, to prawdopodobnie nie masz alarmu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Ja mam wersje Elegance, a alarm kosztował 900zł.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • Do fabrycznego alarmu (dopłata 900 zł, produkcja 21 tydzień 2013) dostałem dwa "scyzoryki". Wersja Ambition.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  • No właśnie i mi się wydaję, że też powinienem dostać dwa "scyzoryki", a dostałem jeden :(
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • A czy masz przycisk wyłączający alarm na słupku za fotelem kierowcy?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • A ma ktoś pomysł na czujniki parkowania z przodu? ;-). Miasto to tragedia dla aut większych niż fabia lub chevi aveo ;-). 
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • Ja mam również dwa składane
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • teoretycznie w instrukcji nawigacji amundsen jest opisana możliwość montażu czujników z przodu lecz czy da się to zamontować nie wiem.
    Do fabrycznego alarmu powinny być dwa scyzoryki (modelowo 2014)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • bez przesady juz z tymi czujnikami, do niedawna jeździło się bez i jakoś ludzie parkowali i nadal parkuja, nie można liczyć tylko na technikę bo potem rośnie takie pokolenie jak teraz z upośledzeniem manualnym
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie, nie mam takiego przycisku na słupku za fotelem kierowcy. Muszę się koniecznie dowiedzieć dlaczego nie dostałem dwóch składanych kluczyków typu scyzoryk. Aha i co jeszcze zauważyłem to brak skrobaczki przy wlewie paliwa i wlew nie jest zamykany. Natomiast u mojej żony w Rapidzie wersji Ambition jest zamykany na kluczyk. Wychodzi na to, że diesle mają zamykany wlew, a benzyny nie... :(
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • Ja mam benzynę i jest ryglowany. Temat ryglowania wlewu był już powodem dyskusji i nawet w salonie nie wyjaśnili tego kiedy jest a kiedy nie jest ryglowany.
    Co do skrobaczki to faktycznie lipę odstawił salon.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Wychodzi na to, że zapłaciłeś za alarm, którego nie masz. Co do wlewu paliwa, ryglowana klapka to większa wygoda na stacji paliw
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Alarm muszę mieć, bo został zamontowany. Ma czujniki ruchu z przodu przy słupkach i dodatkową diodę niebieską od alarmu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa
  • Masz poprostu niefabryczny alarm montowany w salonie dlatego masz osobnego pilota i tylko jeden "scyzoryk"
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • no właśnie, pytanie tylko dlaczego zamiast fabrycznego mam zamontowany niefabryczny??
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance | Beż Cappuccino | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?