FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - akcesoria
    • Halogeny Monte Carlo Edition prawy i lewy
    • Tylne światła Monte Carlo Edition prawy i lewy
    • Nakładki progowe Monte Carlo Edition link
    • Nakładka progowa bagaznika link
    • Coś na zimę, czyli nakładka grila link
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @konwel, a czy po zamontowaniu tej folii uchwyty do mocowania trójkąta nadal są dostępne, czy już nie da się go tam zamontować?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @bounty nakładka na grill to zbyteczny gadżet, jeżeli termostat jest sprawny to nic nie pomoże, chyba że masz walnięty termostat to wtedy lepiej wymienić na nowy bo wtedy silnik nigdy zimą się nie dogrzeje, nawet z tą osłoną.
  • Ale to nie chodzi o nietrzymanie temperatury, tylko o szybsze dogrzewanie silnika oraz systemu ogrzewania wewnątrz (pośrednio)...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif jest zimny silnik to termostat jest zamknięty i płyn w ogóle nie krąży przez chłodnicę tylko przez mały obieg wokół silnika, dlatego ta nakładka nic nie daje, zapytaj dobrego mechanika.
  • @lukasz13 ma rację, dajcie sobie spokój z tymi nakładkami, to nic nie da, a wygląda jak gadżet dla emeryta.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 dokładnie, takie osłony tylko że skórzane zakładało się na Tarpany, Żuki i duże Fiaty.
  • Tą nakładkę wstawiłem (tzn. link), ze względu na temperaturę na zewnątrz... wiesz może masz rację, może spytam z ciekawości przy okazji mechanika, ale na pewno widziałeś kierowców na alasce, syberii, etc. zauważyłeś, że oni zasłaniali wloty powietrza? no kto, jak kto, ale oni wiedzą co robią... ale faktycznie, zdania co do tego zasłaniania są podzielone i większe korzyści przyniesie w starszych autach i tirach, niż w autach o nowszej konstrukcji.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty, tylko jakie temperatury są tam, a jakie u nas... -30 zimą u nich jest tak oczywiste jak u nas -10... Ja ani razu nie używałem kartonu itp w swoim 15-letnim aucie, a silnik ładnie nagrzewa się do 90 st. i trzyma, ogrzewanie grzeje, aż parzy...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • ok, jest tak jak piszesz, ale nie chodzi o temperaturę (jak bardzo jest zimno), ale teoretycznie czy to działa... nie wiem jaki wpływ ma to rozwiązanie, na silnik, etc. lecz myślę, że silnik osiągnie szybciej temp. i w kabinie zrobi się szybciej cieplutko... na pewno bardziej przydatne w mieście przy krótkich przejazdach niż na trasie... a uwierz mi, jak ma się auto pod chmurką ;-) to zaczyna się myśleć nad takimi gadżetami jak: mata grzewcza, nakładka na wlot powietrza, a już w ogóle marzeniem jest webasto ;-)))
    ps. wiecie może ile może kosztować webasto do R i czy traci się gwarancję po takiej instalacji?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty to wszystko o czym piszesz tyczy się starych silników, nasze TSI ma dwa oddzielne układy, do nagrzewania kabiny idzie płyn z głowicy który nagrzewa się najszybciej i nawet jak silnik się nie nagrzał to środek już jest ogrzewany. Na prawdę ta nakładka to przerost formy nad treścią.
  • Dla mnie - samo nałożenie nakładki na "gril" nic nie daje. Dlatego, że i tak napór zimnego powietrza z jazdy dalej dochodzi do chłodnicy "dolnym" grilem. Z kolei założenie obu wlotów jest absurdalne - to tak jakbyśmy chcieli ugotować silnik...
    Natomiast warto zastanowić się nad założeniem tylko dolnej osłony. A to dlatego - że właśnie tędy dostaje się najwięcej solanki (w postaci mgiełki i drobnych kropel) na chłodnicę oraz dalej, do komory silnika. Taka motywacja i założenie dolnej osłony w naszych warunkach jest warta zastanowienia.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • lukasz13 & Maciek_1991 ależ zawzięcie bronicie swych racji :-) zauważcie, że wrzuciłem suche linki, bez żadnego komentarza... ustalmy, że mnie przekonaliście ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @Maciek_1991
    Aby zamontować folię, zdejmujesz trójkąt, zakładasz folię i zakładasz ponownie trójkąt. Ją się mocuje pod trójkątem. Czy to jest funkcjonalne to nie wiem, bo widziałem tylko w salonie, nie mam u siebie czegoś takiego.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Dzięki, @konwel. Ja myślę o tym głównie w kontekście haka i podczepiana przyczepy, zawsze w razie nieuwagi i lekkiego trącenia zaczepem w zderzak nie zarysuje się lakier. Tak mi się zdaje przynajmniej, ale jak będzie, okaże się.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @bounty bo o ile inne gadżety są warte uwagi to ta nakładka moim zdaniem jest po prostu bez sensu, a nawet szkodliwa bo po rozgrzaniu silnika może dostawać się za mało powietrza żeby schłodzić płyn. Od regulacji temperatury jest (sprawny) termostat.
  • Ile osób tyle teorii ja osobiście nie kupiłem ale kupię tylko poczekam do większych mrozów..z założeniem i napiszę czy jest jakaś różnica 
  • Witam!
    W związku ze znanym tematem przykrótkich gumowych dywaników postanowiłem na Allegro zakupić takie oto zamienniki (fotka ze strony użytkownika "automarket24"):

    Po otrzymaniu przesyłki okazało się, że nie są to dywaniki z zamieszczonej w ogłoszeniu fotce. Poniżej przedstawiam fotkę rzeczywistego wyglądu dywaników - fot. 1.

    Różnice są widoczne od razu - fot.2. Ponadto guma dywaników jest dość cienka i w przypadku zebrania się wody, próby wyjęcia dywanika skończą się kałużą w samochodzie.
    Osobiście nie jestem zadowolony z zakupu i dokonam ich zwrotu.
    200204.jpg
    600 x 503 - 176K
    20141209_212125.jpg
    4128 x 2322 - 2M
    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km
  • czego sie spodziewałeś po nieoryginalnych zamiennikach z allegro
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dobra rada: obfotografuj je z każdej strony przed wysyłka. Już tak miałem, że sprzedający odmówił przyjęcia zwrotu, bo sprzęt nosił znamiona użytkowania. Wysłałem mu porcję zdjęć i od razu zmienił zdanie...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?