FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - akcesoria
  • Da się włożyć, są mocno naprezone wiec trzymają mocno...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Potwierdzam, trzyma dobrze. To dobre akcesorium.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Bez problemu te siatki trzymają nawet dość ciężkie rzeczy. Nie raz woziłem 5 litrowe bańki z wodą a o mniejszych butelkach z napojami nie wspominając.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • U mnie "oryginalne" dywaniki gumowe od dealera są takie, jak te zamienniki ze zdjęć - generalnie są długie, zachodzące pod pedały, a nie takie minimalne. Ciekawa sprawa.
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • moze te "oryginalne" pewnie gratisowe sa tak samo oryginalne jak te z allegro ??? :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • slash posiadam też takie same wykładziny zdają egzamin w szczególności od kierowcy czasami tylko zsuwały się  pod "pedały" ale to kwestia zamocowania na kołeczkach.
    Co do siatek posiadam siatki od octavi bo akurat nie mieli od rapida ale to tylko wyszło na lepsze trzyma się wszystko bez problemów nawet torba z zakupami waga około 10 kg czy cztery butelki piwa też stabilnie nie latają po bagażniku ;-) to jest rzecz której nikt nie pożałuje
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Jak domawialiście blokadę skrzyni biegów, to zakładali Wam skodowską oryginalną, czy Bear-Lock?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  •  Niedźwiedź Lock bo tak brzmi oryginał to firma z Lubonia, która ma podpisaną umowę ze Skodą. Także są to te same blokady, tylko skoda dolicza swoją marżę .
  • Miałem problem - czy wybrać skodowską wersję blokady czy też niefirmową. Przeważyła strona finansowa. Po zakupie samochodu wybrałem firmę, w której zakładałem już kilka blokad na wcześniejsze samochody. Wszystkie były zamontowane zgodnie z umową, w czasie do 4 godzin, no i po normalnej cenie. Wszystkie działały bez zastrzeżeń. Za blokadę do R dałem ok. 550 zł za wszystko - blokada + montaż.
    Wybór firmy pozostaje więc do wyboru. W salonie możemy odebrać zamontowaną blokadę w samochodzie albo po odebraniu 4 kółek zdecydować się na ich oddanie na kilka godzin do zakładu, w którym zapłacimy zdecydowanie mniej niż w salonie.
    Pozdrawiam
     

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jarcen
    a jaki model blokady zakładany jest w R ? Też o tym myślałem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Ja zleciłem montaż w serwisie przed odbiorem, na stronie Skody w akcesoriach są dwa rodzaje, skodowska, bo numer jest Skody, i właśnie "niedźwiedź", dlatego jestem ciekaw co wkładają, bo ja powiedziałem sprzedawcy "blokada" ogólnie i ciekawe jakie są różnice w cenie...

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Mam Niedźwiadka zakładanego przed odbiorem, 450zł.
  • Dodam od siebie, że miałem niedźwiedzia w fiacie. Wyglądało to solidnie i działało bez zarzutu. Klucz do niego był kosmicznych kształtów. Nie do podrobienia itp. Zostawiłem auto na 3h niedaleko centrum w Warszawie - jakieś 10 lat temu. Gdy wróciłem samochodu nie było. Miałem tez zamontowany autoalarm w oddzielnej firmie. Na nic się to zdało.   
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  •  Niestety wszelkie zabezpieczenia mają tylko na celu utrudnić kradzież, ale jak "profesjonalista" uprze się na czyjeś autko, to nic nie pomoże.
  • @shnosnas: jak mają załatwić konkretny typ i model - to nie ma siły. Samo pojedyncze zabezpieczenie to trochę mało. Warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach. Nietypowy alarm, oznaczenia na szybach, ukryty wyłącznik czy inne. Wiadomo - to są tylko półśrodki, a jak jest zamówienie na części - to praktycznie nic nie pomoże.
    Jeszcze jedna sprawa. Samo posiadanie blokady jest pomocne pod warunkiem, że się z niego korzysta za każdym razem, kiedy opuszczamy pojazd.
    W starszych typach zabezpieczeń - niedźwiadek działał tak, że wsuwało się gruby stalowy pręt w okolicy lewarka biegów, do samozatrzaśnięcia go. Zamek blokady otwierało się kluczem, a sam pręt trzeba było wyciągnąć, odłożyć na swoje miejsce oczekiwania.
    Dzisiejsze blokady działają na trochę innej zasadzie. Po prawej stronie lewarka wystaje metalowy grzybek (nawet nie najgorszy na oko). Należy go tylko ręką przekręcić ok. 90 o, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, do zablokowania lewarka. Do jego odblokowania służy klucz, który wkładamy w szczelinę w wystającym grzybku, przekręcamy w lewo o ok. 90 o i wyciągamy klucz. Nie ma samodzielnego stalowego trzpienia.   
    Jak wilczurowa podaje cenę 450,- w salonie, to polecam takie rozwiązanie.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Szkoda kasy, jesli ubezpieczyciel nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia to nie warto w to inwestowac tym bardziej w takie gadzety ktore nie stanowia dla zlodzieja zadnej trudnosci
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Kolega w F1 ma niedźwiedzia zakładanego też przed odbiorem i tam jest tak, że jest ten guzik z prawej strony tunelu i żeby zablokować skrzynię trzeba włączyć wsteczny i go wcisnąć, nić więcej. Żeby odblokować, trzeba włożyć kluczyk i go przekręcić o 90 stopni, wtedy wyskakuje. Mam nadzieję że w R będzie tak samo, bo ja się nie piszę na obtykanie się z prętem, wygląda to tragicznie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Zabezpieczenie typu niedźwiedź nie jest do przeskoczenia bez podniesienia samochodu, więc pozostaje odholowanie na lawecie do garażu czy warsztatu paserskiego. Zatem na parkingu, na ulicy, jak nie ma zorganizowanej grupy - to samochód będzie stał. Zawsze lepsza wybita szyba w pozostawionym samochodzie niż cała szyba ale w skradzionym.
    Sam stosuję zabezpieczenie blokady skrzyni od co najmniej 1996 roku. I jak na razie wszystkie te samochody, które miałem nie poszły łupem złodziei samochodów. Spotkałem się z włamaniem poprzez mechaniczne "wykręcenie" zamka w prawych drzwiach oraz rozbitą przednią prawą szybą, - ale bez kradzieży samochodu.
    Statystyki firm ubezpieczeniowych jednak przemawiaja na korzyść mechanicznej blokady skrzyni, niektóre dają zniżki za stosowanie takich zabezpieczeń.
    Jest to wciąż najprostsze, dobre zabezpieczenie mechaniczne.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen, a w Twojej R na jakiej zasadzie działa?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 - pisałem dla porównania o starym typie blokady, który nie jest już dostępny.
    Druga ciekawostka - niekoniecznie trzeba wrzucać zawsze wsteczny bieg i blokować skrzynię biegów. Wsteczny bieg warto blokować, kiedy pojazd z tyłu ma przeszkodę - ścianę, inny pojazd, słup. Wtedy jest trudniej pojazd ściągnąć, ponieważ dodatkowo hamowany jest połączeniem ze silnikiem, który musiałby się obracać w przeciwną stronę. I odwrotnie - kiedy dojadę przodem samochodu do przeszkody, wrzucam/pozostawiam pierwszy bieg. W razie ściągania pojazdu - znowu dodatkowym hamulcem jest silnik, który też
    musiałby się obracać w przeciwną stronę.
    Dodatkowo - warto pamiętać o skręceniu przednich kół, stanowi to dalsze utrudnienie dla przesunięcia czy przeciśnięcia samochodu na wprost.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?