FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - akcesoria
  • Rozumiem, u tego mojego kolegi w Fabii blokada działa tylko na wstecznym, na innym biegu nie da się wcisnąć tego guzika. Znalazłem instrukcję montażu takiej blokady, aż mi się słabo zrobiło jak pomyślałem że tak będą rozkręcać mój samochód, potem źle poskładają, porysują :D Może nie będzie tak źle :D
    1633K_SKODA_RAPID__5_seb_R_elol.pdf
    555K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jercen widac miałes takie samochody ktore nie byly w kregu zainteresowania złodzieji, postaw pod blokiem nowego paska czy golfa ew jakies audi to nacieszysz sie blokada skrzyni tyle co ja widziales podczas odbioru w salonie, podobnie jak z reszta auta :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • takie coś znalazłem w sieci:

    https://www.youtube.com/watch?v=rlCiLIctYmI
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Nie znam tego środowiska, więc nie wiem jakimi narzędziami dysponują, ale na powyższym przykładzie musiałby nosić całą torbę z narzędziami i na robienie tego na parkingu w centrum miasta to chyba mało kto by się pisał...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • z drugiej strony chwila strachu i samochód bez blokady.

    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  •  Jest jeszcze prostszy sposób chociaż droższy, ciekły azot. Potraktowanie nim zamka w bolcu i zamek kruszy się jak np.chipsy.
  • @gross81 - nie bardzo rozumiem o co chodzi. Jesteśmy w kręgu Rapidowców, na forum R a ja nie wypowiadam się w kwestii innych marek.
    @
    lukasz13  - o takich sposobach zapomnij - było tyle materiałów w mediach o rzekomym forsowaniu ciekłym azotem. Jest to tylko kolejny mit. Te blokady nie są do rozbrojenia ciekłym azotem.
    @Maciek_1991 - u mnie nie było żadnych śladów po montażu, zawsze możesz w serwisie poprosić, by pokazali jakiś samochód z właśnie zamontowanym mechanizmem blokady.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen, wiem, żartuję :). Przecież montują to często więc nie powinni niczego spaprać, zresztą jeżeli cokolwiek nie będzie mi się podobało to nie odbiorę samochodu w takim stanie i tyle :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 - dopiero teraz zobaczyłem Twoje fotki z montażu blokady. Badzo ładnie na nich widać, że jedynym większym elementem, który będzie demontowany to właśnie środkowy dolny panel, pod lewarkiem biegów i hamulca ręcznego. Sam też to robiłem - i jak słoń Ci nie nadepnął na ręce - to też to potrafisz. Może jedyna różnica - Tobie to potrwa nieco dłużej niż w zakładzie czy serwisie.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nasi zrobili: https://www.youtube.com/watch?v=kTc-ZQIhjhg W sumie to raczej za dnia to z tym nic nie podziałają. Ale np nocą sobie wysunął autko, podczepią i pojadą. Ogólnie jak ktoś już pisał. Na zwykłych złodziei "amatorów" blokada podziała. Ale jak jest zlecenie, to już inna bajka. Nie lepiej zainwestować w jakiś monitoring gps?


    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Może po kolei:
    mamy fabryczną blokadę mechaniczną kierownicy,
    mamy fabryczny immobilizer elektroniczny (kostka w kluczyku),
    mamy mechaniczno-elektryczną blokadę wszystkich drzwi (po zamknięciu samochodu),
    można na szybach wytrawić kod albo VIN samochodu,
    można założyć blokadę lewarka biegów,
    można założyć własny, ukryty wyłącznik,
    można założyć GPS,
    ...
    a w pewnym momencie kierowca wchodząc do samochodu do jego uruchomienia będzie potrzebował kilka dobrych chwil ...
    Dalej - wartość inwestycji będzie wzrastać - a i tak nie ma 100 % pewności co do zabezpieczenia pojazdu. Każdy sam musi zdecydować (a potem używać za każdym razem) jakie zabezpieczenie zastosuje. Na pewno kilka kombinacji z podanych wyżej zmniejszą ryzyko, a niektóre firmy ubezpieczeniowe dają pewne ulgi w składkach za posiadanie pewnych, dodatkowych zabezpieczeń.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Znalazłem na allegro oryginalne listwy progowe do Rapida :  http://allegro.pl/komplet-listw-progowych-skoda-rapid-oryginal-i4996391152.html
    Moje pytanie czy ktoś je już zakładał i czy jest potrzebny jakieś szablon aby je równo nakleić ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Ja mam je założone choc sam nie zakładałem, w oryginalnych akcesoriach skody jest szablon do ich zakladania ale z tego co widzialem w aso niczego nie stosowali takiego a sa bardzo rowno zamontowane wiec ja bym tam nie wywalał dodatkowo kasy
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • ja tez sie pytałem o te szablony w salonie czy je maja - handlowiec odpowiedział ze serwisanci maja te szablony w oku :) zresztą ważne żeby były równo a nie idealnie tak jak przewidziała fabryka
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Jak ja dawałem sprzedawcy listę zamawianych akcesoriów, to przy listwach dopisałem zachowawczo "+ szablon", ale mnie interesuje, żeby było prosto i ładnie, a czy oni tego używają czy nie to już nie moja sprawa :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja za nie dałem 90 zl w ASO montowałem  na oko sam mysle ze wyszlo wporzadku :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Maciek_1991 masz racje ma być równo i praktycznie
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Zakladal ktos tempomat w Aso i orientuje sie ile kosztuje taka przyjemnosc?
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @Adam22 - z tego, co się dowiadywałem, to około 1000zł w ASO w Warszawie. Ale gość rzucił na szybko bez dokładnego sprawdzenia, bo to zależy od tego, czy sterowanie komputerem masz w kierownicy. Skoro gość rzucił cenę, to może ona być nieco inna ;)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Błękit Race | Warszawa
  • czy ktoś z Was montował nakładkę na tylny zderzak pod klapą ? Co myslicie o czymś takim ?

    http://www.superskoda.com/Skoda/RAPID/Rapid-black-rear-bumper-protective-panel-MARTINEK-AUTO

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?