FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - akcesoria
  • Oj @Marcinn, to akurat bylo zbędne. @jercen wie chyba najwięcej o Rapidzie z forumowiczów i chetnie bym mu swój dał na parę dni aby zrobił to co ma u siebie. Wiec na luz.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Dziś dotarły do mnie zasłonki na szyby. Po założeniu auto z zewnątrz wygląda jakby miało przyciemniane szyby. Chciałem założyć coś innego, niż ta myszka Mickey, którą woziłem bo nie zasłaniała całej szyby i szczerze mówiąc nadal za dużo światła przepuszczała na mojego brzdąca :).
    Zasłonki są pod wymiar, pasują fajnie, w środku też się inny klimat zrobił. Muszę teraz je przetestować w pełnym słońcu bo zakładałem je już późnym popołudniem i nie wiem ile ostatecznie będą przepuszczać światła. Zobaczę też w ruchu czy gdzieś nie będą stukać.

    Efekt wizualny z zewnątrz fajny, do tego teraz spokojnie mogę otworzyć szybę bo wcześniejsza myszka była przyklejana na przyssawki i nie pozwalała na ruch szybą.

    Link do nich:
    http://epc.net.pl/cortinillas/skoda/140-zaslonki-roletki-oslony-przeciwsloneczne-dedykowane-do-skoda...
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Czy z tymi zasłonkami można otwierać szyby? Widziałem kiedyś takie, ale nie wiem czy to faktycznie tak działa.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Tak można otworzyć szyby, nic nie blokuje szyby. Pisałem o tym linijkę wyżej nad linkiem wspominając, że teraz zasłonka z przyssawką mi nie przeszkadza w otwieraniu szyb ;)

    W dzień zrobię zdjęcie jak to wygląda z zewnątrz, wewnątrz i z otwartymi szybami.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Czyli zostało sprawdzone w praktyce, o to mi chodziło;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @atsuki - szkoda, że wciąż borykamy się z różnymi wersjami wykończenia czy elementów tego samego modelu Skody. Tu na forum było już kilka wątków, z których wynika niestety jedno - nie ma praktycznie dwóch identycznych pojazdów. Zawsze mogą różnić się detalami, wykonaniem. A z tego płyną nieporozumienia tu, u nas na forum. Jak jeden podaje, że spotkał się czy ma takie wyposażenie czy wersję - to zaraz jest kilka następnych wpisów, że pomimo zbliżonej daty produkcji - nasze autka jednak się różnią. Gdybyśmy o tym pamiętali (a sądzę, że większość już ma takie wnioski) jakież by nasze forum było ciekawsze i spokojniejsze :)
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W wątku o naszych autach wrzuciłem zdjęcia z zasłonkami, o których pisałem wyżej.
    Z zewnątrz auto wygląda jakby miało przyciemniane szyby :).
    Plus dodatkowy, że poza słońcem chronią przed większością insektów np. na postoju przy otwartych oknach.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk - rozumiem, że zasłonki masz tylko na tylnych drzwiach. A jak wygląda sprawa klapy? Spotkałem się z zasłonkami - tak jak u Ciebie + dwuczęściowa zasłonka na tylną klapę.  Jak już - to myślę o całym tyle - łącznie z klapą.
    Swoją drogą - to niezła cena za komplet na tylne drzwi. Teraz pozostanie ocena po czasie, jak w praktyce zachowują się takie zasłonki.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pomóżcie proszę ustalić jak jest z wyjściem do zmieniarki ze swinga2, @halif pisał, że jest ale ile pin 8 czy 12. W pięciu serwisach Skody nie potrafili powiedzieć czy w ogóle jest, nie mówiąc już o szczegółach. W jednym powiedzieli, że nie ma wyjścia.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • @jercen nad tyłem nie myślałem. Chciałem tylko drzwi zasłonić ale jak wspomniałeś o klapie to rozważę temat i może poszukam :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Zasłonki na boczne tylne drzwi i tylną klapę:
    http://www.privacy-shades.pl/index.php?id_product=573&controller=product&id_lang=7
    Na tylną klapę zasłonka jest dzielona, dwuelementowa. Razem zestaw ma 6 elementów. Cena z dostawą 473,60.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Na tych co podałeś widzę trochę inne podejście do tematu. Małe trójkąciki w tylnych drzwiach mają osobną zasłonkę a szyba ruchoma osobną. Do tego chyba jakieś inne mocowanie. 
    Ciekawe czy jest jakaś roletka na tylną szybę ale cała bez dzielenia na dwie części aby w lusterku nie widzieć tego łączenia.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @mito ; przecież zestaw ma wtyczkę ISO pod gniazdo zmieniarki w Swingu:
    http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1882275209_3/Digital-Music-Changer-USB-SD-AUX-MP3-Adapter-for-SKO...
    (co prawda zdjęcie ze starego Swinga, ale akurat gniazdo jest praktycznie nie zmienione:
    http://i43.tinypic.com/108h2xx.jpg
    Podłączasz do CDX-ów w prawym górnym rogu. Niczego nie trzeba przeprogramować, jeżeli Chińczycy nie puścili babola, to powinno działać do pierwszego kopnięcia :).
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif, wielkie dzięki za szczegółowe info :)
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Skoda Rapid akcesoria :  http://www.sklep.skoda.pl/upload/files/rapid_akcesoria_2014-09.pdf
    Może się przyda komuś ta strona kto jeszcze jej nie widział.


    Rapid SB | 1.2 CBZ 105KM | MY15 | Ambition MAX | Szary Metal metalizowany | 350km | Warszawa
  • Jak by ktoś nie wiedział to do naszych R pasuje kapsel dźwigni zmiany biegów od OIII. Było poruszane w którymś temacie...Dzisiaj zamontowałem i nie żałuję, prezentuje się zacnie :) W komplecie dodatkowo chromowana ramka więc będzie na przyszłość na wymianę gdy ta się z czasem wytrze...

    5E0798117A - koszt 64zł

    IMG_20150417_190956.jpg
    1024 x 768 - 67K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Jak to montujesz, czym i jak ściągałeś starą?
    Chodzi mi o to aby czegoś przypadkiem dodatkowo nie zniszczyć.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • są zaczepy na dole i na górze kapsla, dodatkowo przyklejony taśmą dwustronną. Podważyłem kostką do gitary, samymi paznokciami też da radę.... W zestawie z nowym kapslem jest też kawałek tasiemki dwustronnej więc nie trzeba się martwić że ta się zniszczy. Czas całej operacji: 1-2min. Prościzna, każdy sobie poradzi.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • ja sie szykowalem na ten kapselek ale jakos zeszlo, teraz na pewno zamowie. jakby cos to w nowej Fabii chyba w tej najbogatszej wersji tez jest taki kapselek
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Dla zainteresowanych przydymianymi tylnymi kloszami Monte Carlo do R - kod 5JH945111A: na stronie:
    http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-rapid/svetla-mlhovky-odrazky/zadni-svetla/skoda-rapid-zadni-sve...
    jest w sprzedaży oryginał w cenie ok. 66 EU (262 zł) za sztukę. W sprzedaży mają oba klosze.
    Prawdopodobnie takie klosze można by zamówić u swojego dealera. Jednak jest to chyba zbyt wysoka cena ...

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?