FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Żarówki
  • a co z tym brakiem homologacji nie można na nich jeździć ??
    Można. Do pierwszej dokladniejszej kontroli. 
  • Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Zastanawiam się nad ich zakupem bo póki co Osram czy Philips nie wydadza czegoś z homologacją...
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • Ja kupiłem komplet oryginalnych, ale na szczęście nie musiałem z nich korzystać.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Czy ktoś się orientuje żarówka H8 gdzie jest zabudowana.
  • H8 idzie do przeciwmgielnych z przodu.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Dzięki Jacek
  • a ja zakupiłem właśnie takie H15 z homologacją: http://allegro.pl/show_item.php?item=4484956668
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Mam pytanie czy w reflektorach ksenonowych jest osobna żarówka do świateł dziennych czy ksenony świecą od razu po zapaleniu auta ?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Srebrny metalik | 21000km | Przesławice
  • Jest żarnik świateł dziennych w żarówce drogowych i on świeci po zapaleniu auta.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Dzięki andrzejh,  a czy ktoś może miał okazje porównać lampy ksenonowe z tradycyjnymi halogenami bo mam dylemat czy warto inwestować w "nowszą technologie"
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Srebrny metalik | 21000km | Przesławice
  • Porównywaliśmy oba rozwiązania na ostatnim naszym spocie w Wawie.
    Niech koledzy wyrażą swoje zdanie, choć po reakcjach na spocie werdykt jest raczej jeden - ksenony :)
    Ja mam w swoim ksenony i jestem dość wyczulony na dobrze oświetloną drogę, to przy tych ksenonach jest dla mnie wystarczająco jasno.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Podzielam zdanie eklime. Pomimo, że ksenony w Rapidzie są o obniżonej mocy, warto w nie zainwestować
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Niestety mogę tylko potwierdzić że ksenony lepiej oświetlają drogę. może na drugim spocie zrobimy zdjęcia jak wygląda droga oświetlona zwykłymi światłami i ksenonami.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Nowe-zarowki-Philips-w-czterech-kolorach,wid,16156055,wiadomosc.ht... 
    Korzystał już ktoś z tych żarówek? 
    I jak to jest z żarówkami LED? Można je wpasować zamiast halogenowych dziennych i mijania?
  • Możesz je zainstalować. Jeżeli spełniają pewne normy.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • W dzisiejszych czasach wszystko musi spełniać pewne normy...
  • W podanym artykule mowa jest o żarówkach H4 i H7. W R nie stosuje się H4.
    Żarówek H7 nie wymieniałem jeszcze.
    Natomiast mam pytanie - czy warto bawić się w zamianę oryginalnych żarówek do jazdy dziennej na LED?
    Sam nie jestem przekonany, a to dlatego, że te żarówki mają moc 15 W każda, co dla sieci samochodu jest pozycją małą. Ich łączna moc 30 W nie obciąża budżetu sieci, a w chwili rozruchu silnika są dodatkowo wyłączane. Już np. same żarówki (oryginały) świateł pozycyjnych w tylnym kloszu są porównywalnej albo i nieco większej mocy. Moc żarówek świateł stopu to 2 x 21 W. Zatem pozostaje kwestia ceny i żywoności takich elementów. Żarówki, które mamy od zakupu, z racji małej mocy mają szansę poświecić kilka sezonów.
    Z kolei większość ledów jest produkcji dalekowschodniej. Z zachowaniem normy to już bywa różnie. Stąd też najczęściej brak gwarancji. Może i cena nie jest wygórowana, ale kupować i wymieniać żarówki, których praktycznie sam nie będe widział? Czyli dla ... przechodniów? To wygląda tak trochę na szpanowanie.   
    Może wypowie się ktoś, kto ten temat już przerobił - jakie ma doświadczenia.
    Ponieważ światła dzienne są zespolone z drogowymi - to pozostaje jeszcze problem montażu dodatkowych świateł dziennych i trochę zmian w instalacji elektrycznej.
    Pozdrawiam  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja z kolei zastanawiam się nad montażem diod w pozycjach, z uwagi na to że moja R będzie miała ksenony, to może być nie za ciekawy efekt przy tradycyjnych żarówkach, a biały zimny kolor diod komponowałby się z ksenonami. Tylko pytanie, co na to gwarancja i "misiaki"? Pozostają ew. te Philipsy Blue Vision z niebieskimi bańkami, też ładnie świecą na biało.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja w Audi miałem LEDowe żarówki na pozycyjnych i na wstecznych, przede wszystkim na pozycyjnych dość szybko padły, może to kwestia instalacji albo samych żarówek... Ale nikt się nie czepiał, że to LEDy. Auto było po gwarancji, więc serwis nie maił nic do gadania. Co do wstecznych to niestety ale słabo oświetlały i cofanie w nocy musiało być na awaryjnych, żeby cokolwiek zobaczyć za autem.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?