FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Żarówki
  • @Maciek_1991 - ja mam ksenony w swoim R i zwykłe żarówki w postojowych. Jak to wygląda? Jak się prezentuje na drodze? Szczerze? Świeci i działa - taka ich rola.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Nie fabryczne ledy mają taką konstrukcję że albo szybciej będą padać bo sie przegrzewają albo wypalać się szybciej bedzie klosz dzięki temu że mają zainstalowane rezystory by oszukiwać komputer pokładowy.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Czasami ludzie kombinują jak koń pod górę i na siłę chcą poprawiać fabrykę. Ja mam przejechane ponad 51 tys. km przez rok, większość pokonana na światłach dziennych i jakoś ani jednej żarówki nie musiałem wymieniać. To świadczy, że jest to dość trwałe ustrojstwo
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Ja mam jeszcze pytanko, czy ktoś próbował szukać lampek ledowych do podświetlenia tablicy? Nie chodzi mi o samą żarówkę, bo ich jakość jest raczej kiepska, tylko całe lampki P&P, jak to kiedyś widziałem do Audi czy BMW. Może od jakiegoś VAGa pasują, od Passata, albo Golfa? Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991
    A możesz nam napisać po co Ci takie oświetlenie ? Zysk z tego będzie  nie więcej jak 10-15 wat, a inwestycja pewnie ze 100 złotych.
  • Nie chodzi o zysk. Po prostu, jest możliwość to czemu nie?
    Na alledrogo sa caly lampki do wymiany, komplet bodajże 60zl jak mnie pamięć nie myli.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @lukasz13, poprosiłem o pomoc, a nie o polemikę "po co, na co". Jeżeli nie potrafisz pomóc, nie odpowiadaj.
    @atsuki, dziękuję Ci, poszperam w takim razie
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • ale w czym to ma Ci pomóc bo może sobie sam to zamontuję ?
    @atsuki jak był post o zamykaniu szyb z pilota to były wpisy, że to niepotrzebny gadżet.
  • Pomoże mi, jeżeli nie będziesz się wypowiadał kiedy nic to nie wniesie do tematu. Może odezwałby się ktoś, kto ma coś takiego... Masz kompleks niższości i koniecznie chcesz zaistnieć? Każdy robi ze swoim samochodem co chce, jakbym miał kaprys to i zielone lampki bym sobie założył. Nie interesuje Cię to, rozumiem, to po wuja sie odzywasz, tylko wkurzasz ludzi. Koniec dyskusji. Pozdro
    BTW, tak dla potomnych http://allegro.pl/led-podswietlenie-tablicy-skoda-octavia-iii-rapid-i4920410643.html
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @lukasz13
    Były wpisy i tych co uznają to za zbędna rzecz jak i tych dla których jest na odwrót. Dla mnie jest to przydatne i szkoda ze jak fabia II to miala to obecna fabia jak i rapid sa tego pozbawieni. Wracając do tematu, widziałem autka z takimi ledami i imo wygląda ok, ja pewnie jeszcze we wnętrzu będę chciał wymienić, są juz o tym tematy na forum :).
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki, ja pomyślę nad jakąś diodą zamiast żarówki w bagażniku, przy pierwszym obejrzeniu bagażnika to nie za ciekawie prezentuje się ta jedna lampka...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Tak, dzięki, ale moja koncepcja zakłada wymianę żarówki, nie chcę kombinować z paskami.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @atsuki ja też uważam, że ta funkcja jest przydatna, ale nie rozumiem dlaczego Maciek_1991 tak się irytuje i od razu bierze się za obrażanie innych, chyba sam ma jakieś kompleksy, forum jest od tego żeby dyskutować, a nie obrażać się nawzajem :)
  • Nie miałem zamiaru Ciebie obrazić, zdenerwowałem się lekko :) Chyba faktycznie za ostro Ci napisałem, sorki. Chcę to założyć dla stylu, na białym lakierze podejrzewam fajny efekt:) Peace:)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  •  Nie gniewam się oczywiście i może mój wpis wyglądał trochę jak zaczepka,ale ważne, że dowiedziałem się po co Ci takie coś i już rozumiem, pozdrawiam.
  • W sprawie dodatkowego oświetlenia bagażnika w R jest dział ZTS. Opisane tam rozwiązanie bazuje na pasku. Z kolei u siebie zastosowałem drugi punkt oświetlenia po prawej stronie. Zasilanie pociągnąłem podwójnym przewodem 0,35 mm2 od istniejącej lampki pod krawędzią bagażnika. Takie zasilanie i umiejscowienie oświetlenia nie wiąże "elektrycznie" półki. Jako oświetlenie można wykorzystać oryginalną lampkę (taką samą jak po lewej stronie czy w schowku pasażera) lub dowolne diody LED. Miałem dostępne panele wodoszczelne po 3 szt. diod, w zupełności wystarczają, świecą lepiej niż oryginalna żarówka. Samo umiejscowienie na plastikowej półce bardzo dobrze oświetla komorę bagażnika a przy tym nie oślepia.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Gdyby ktoś był zainteresowany, to mogę z kimś wziąć na spółkę http://sklep.motohid.pl/pl/p/Lampki-LED-2szt.-wewnetrzne%2C-srodka-VW-AUDI-SKODA-PORSCHE/354, mi 2 szt. są niepotrzebne.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Z całym szacunkiem - nowe, oryginalne i kompletne lampki - ale cena niestety zaporowa. Podejrzewam, że takie same lampki są dostępne za ok. połowę ceny. W najbliższym czasie zorientuję się.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen, no cena jest spora nie ukrywam i żałuję że nie można kupić pojedynczo, dlatego oferuję spółkę w zakupie :) Szukam czegoś tańszego, zobaczymy czy się uda :) Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?