FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Żarówki
  • "cezar - patrzyłem na stronę rumuńską i nie ma tam dodatkowego nawiewu w panelu środkowym na tył. Jest tradycyjne wyjście nawiewu na stopy pasażerów w tyle, tak jak w naszym R.
    Tą "słabszą"
    wersję wyposażenia potwierdza jeszcze ręczne sterowanie lusterkami zewnętrznymi (!).
    Podejrzewam, że i w innych pojazdach produkowanych na linii montażowej Skody, nie ma takiego rozwiązania. Sprawdziłem wyposażenie Seata. Tam również nie ma nic w panelu środkowym.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nawiewy na tylną kanapę na pewno mają wersje indyjskie wstawiałem już foto. Ale w tedy nie ma nawiewu na nogi.
    image
    skoda-rapid-016.jpg
    800 x 600 - 77K
  • Maciek - jesli chodzi ci o ta cześć 5JH945121 - to odnosi sie ona do dodatkowego światła hamowania a nie do oświetlenia tablicy.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Chodzi mi o część 3AF943021A opisaną jako oświetlenie led tablicy rejestracyjnej.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • To niby co to miałby oznaczać, że wersja rumuńska jest bardziej wypasiona jak polska:))?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • to wydaje mi sie w w ETCE takiej czesci nie ma dla Rapida ale sprawdze dopiero w domu
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Pisałem wyżej - w wersji dla Rumunii nie jest tak jak u nas, wręcz odwrotnie, są wersje zubożone. Na jednym ze zdjęć np. widać tylko ręczne sterowanie lusterkiem wstecznym.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • w ETCE jest jakos dziwnie raz mozna odnalzc ta ledowa raz nie. w kazdym razie pewnie oszczednosci jak zwykle
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • jercen faktycznie moja pomyłka to nie rumunia tylko indie tak czy inaczej jak to pokazał łukasz13 między modelami na pewno są różnice nie tylko w wyposażeniu ale jak popatrzysz na silniki w innych państwach to też mamy uboższy wybór.
    Maciek można jeszcze dołożyć do tego co widziałeś w ETCE że i w instrukcji jak się wczytasz też sa braki/różnice lub jak kto woli nieścisłości. Sprawdziłem w etce i nie znalazłem tej części co napisałeś nie wiem czemu.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Panowie, z tymi wersjami i częściami to trochę się zagalopowaliście. Rapid na rynek hinduski ma tyle wspólnego z naszym Rapidem, co miś koala z misiem polarnym. To miś i to miś. Rapid "india" to bardziej fabia II sedan lub bliźniaczy polo sedan produkowany również na rynek hinduski.
    Jeżeli chodzi o wersje silnikowe, to akurat u nas jest pełna gama silników oferowanych w UE do Rapida. Wyposażenie w zasadzie też jest pełne, wystarczy porównać sobie z czeską stroną www skody, więcej opcji porostu tam nie ma, no może poza smart gate. Jedynie w Rosji Rapid ma inną gamę silników, ale to są silniki starszej generacji nie oferowane już Polsce od czterech czy pięciu lat, stąd różnice w Etce na rynek rosyjski.
  • u nas tez chyba juz smartgate mozna domowic
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Nigdzie takiej opcji nie widzę. Na razie nie spodziewałbym się czegoś extra. Wszystkie siły na nową Fabię i nie uatrakcyjniają konkurencji...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Mam pytanie trochę nie w temacie, ale szkoda zakładać nowego - czy macie podświetlane gniazdo 12V w tunelu środkowym? Jak wracałem z pracy to mi się rzuciło w oczy, że przycisk SET od TPM się świeci, a gniazdo nie... Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • dałbym ulowe ze w konfiguratorze na poczatku roku byl smartgate, teraz nie ma :( poza tym o tym ze ma wejsc smart gate mowil mi tez handlowiec w grudniu byla jakas notatka w ich wewnetrznym systemie na ten temat
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Maciek w moim nie ma i z tego co pamiętam na spocie w innych autach też tego nie było.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @cezar, dzięki, już myślałem że jak zdejmowali tunel do montażu blokady rozłączyli i nie podłączyli :) Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Bez obaw dobra uwaga by delikatna dioda uwidoczniła nam to gniazdo.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Mała uwaga do podświetlenia: samo gniazdo jest podłączone (przez bezpiecznik) do akumulatora na stałe. Dlatego też podświetlenie gniazda musiało by być poprzez jakiś obwód (np. z zapłonem). A to już dodatkowe kabelki dla fabryki.
    Niemniej jest to ciekawy bajer, możliwy do zrobienia we własnym zakresie.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  Czy ktoś już próbował może wymieniać coś takiego, jak się sprawdza, czy te żarówki nie dają błędu jak twierdzi sprzedawca ?
    http://allegro.pl/led-podswietlenie-tablicy-skoda-octavia-iii-rapid-i5116494346.html
  • Ten indyjski Rapid wygląda nawet z zewnątrz zupełnie inaczej niż nasze. To inne auto. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?