FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Żarówki
  • Zakładałem oświetlenie w drzwiach. Zastanawiałem się nad oryginalnymi lampkami. Ale jak doliczyłem 2/4 na oświetlenie nóg i 1 do bagażnika, 4 na czerwone oświetlenie otwartych drzwi - to zrezygnowałem z zakupu takich lampek. Poszedłem drogą dostępnych rozwiązań - i zdecydowanie tańszych. W dodatku nikt pod drzwi nie zagląda - tak samo nie zagląda na lampkę w bagażniku. Ważne, by działały czyli świeciły. Tak też mam. Z oryginałami lampek odpuściłem.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dlatego szukam czegoś tańszego :) Ja lubię jak w samochodzie jest wszystko zrobione jak oryginał, nie podoba mi się dokładanie ot tak, nawet kosztem wyższej ceny, dlatego uparłem się na wykorzystanie ori lampki. W obecnym samochodzie robiłem od zera oświetlenie bagażnika, to kupiłem ori lampki, bo w tapicerce były otwory, nawet zdobyłem oryginalne wtyczki, żeby było to zrobione profesjonalnie :) Tak już mam:)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Co fabryka to fabryka... też lubię mieć wszystko nowe... oryginalne 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Można założyć samą żarówkę w5w led, ale podejrzewam że bez rezystora się nie obejdzie
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jesli zainteresuje kogos oswietlenie to mozna zerknąc na forum po zalogowaniu  http://forum.skodaclub.pl/skoda-rapid/wymiana-o-wietlenia-na-led-w-skoda-rapid-t14186.html
  • @chris, byłem tam, dlatego mam namiar na te kompletne lampki :) Szkoda że nie ma zdjęcia całego oświetlonego bagażnika
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 myślałem ze link będzie pomocny ale ok .. nie wiem czy zwróciłeś uwagę tam ktoś proponował by wykorzystać II kpl tej lampki do oświetlenia schowka 
  • Spoko, przecież nie tylko ja tu zaglądam, na pewno ktoś skorzysta:) Widziałem patent ze schowkiem, ale przy takiej kubaturze to zwykła żarówka daje radę, a z bagażnikiem już nie bardzo
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Mam pytanko, czy jakbym kupił sobie te lampki tablicy i poprosił żeby przed odbiorem samochodu zamontowali mi je, to zgodziliby się?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Gdzie jest dostępny dokładny (wykaz) spis żarówek do Rapida?
    w instrukcji brak info, wspomina tylko o H7 i H15, w google też niczego nie ma...

    Zrobiłem swój, możliwe błędy, czekam na ew. poprawki z Waszej strony!
    w szczególności światła tylne do sprawdzenia: W3W, P21/4W, P21W i podsufitka C5W i W5W
    ps. na sąsiednim forum wspomniane było, że na początku produkcji montowali H4, nie H7, ciekawe...

    Oświetlenie przednie i boczne:
    • Światła mijania: H7 (x2) lub ksenony D5S (x2)
    • Światła drogowe, do jazdy dziennej i postojowe: H15 (x2)
    • Kierunkowskazy przednie: PY21W (x2)
    • Światła przeciwmgielne przednie: H8 (x2)
    • Kierunkowskazy boczne: WY5W (x2)

    Oświetlenie wewnętrzne:
    • Podsufitka przód: W5W (x2) i C5W (x1)
    • Podsufitka tył: C5W (x2)
    • Oświetlenie schowka: W5W (x1)
    • Oświetlenie bagażnika: W5W (x1)

    Oświetlenie tylne:
    • Światła pozycyjne tylne: P21/4W (x2) i W3W (x4)
    • Światła stopu: P21/4W (x2) wspólne z pozycyjnymi + diody (tzw. 3 światło stop)
    • Kierunkowskazy tylne: PY21W (x2)
    • Światła cofania: P21W (x2)
    • Światło przeciwmgielne tylne: P21/4W (x1) wspólne z pozycyjnym w lampie lewej
    • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: W5W (x2)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Bardzo fajnie to zrobiłeś, dzięki :) Moim zdaniem możesz dodać jeszcze palniki do ksenonów :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dziwne bo widziałem rapcia z początku czyli koniec roku 2012 i ma h7 tak jak w innych, czy to było w uboższych wersjach nie wiesz może ?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • niby po co mieli by dawać h4, jak h4 ma dwa włókna, czyli reflektor zespolony musiałby mieć drogowe i mijania w jednym kloszu, co za tym idzie h15 odpada i mieli by problem z dziennymi, no chyba, że jak w f2 były by w przeciwmgłowych. Reflektory wyglądały by zupełnie inaczej już na pierwszy rzut oka.
  • @ bounty bardzo fajny spis, super sprawa.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • A jak to jest w końcu z tą kontrolką przepalonej żarówki? Działa czy nie? Kiedyś pamiętam była rozmowa podobna do tej o kontrolce płynu spryskiwacza, ale tam chyba pewna odpowiedź nie padła...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tak stanowi instrukcja: Lampka kontrolna zaświeca się po przepaleniu żarówki lub żarówek zewnętrznego oświetlenia pojazdu. Lampka kontrolna zaświeci się w ciągu kilku sekund po włączeniu zapłonu lub po włączeniu światła z przepaloną żarówką. Na wyświetlaczu MAXI DOT pojawia się np. następujący komunikat. INFORMACJA Sprawdź prawe światło mijania! Tylne światło pozycyjne i oświetlenie tablicy rejestracyjnej posiada kilka żarówek. Lampka kontrolna zaświeci się dopiero wtedy, gdy przepalą się wszystkie żarówki światła pozycyjnego (w lampie tylnej) lub oświetlenia tablicy rejestracyjnej). Dlatego należy często sprawdzać działanie tych żarówek. W razie uszkodzenia żarówki kierunkowskazu lampka kontrolna miga dwa razy szybciej.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • A jak ktoś ma oryginalny hak holowniczy, w którym jest gniazdo 13-pinowe to po podłączeniu przyczepki z wtyczką 7-pinową poprzez przelotkę 13->7 zapala się od razu po włączeniu świateł i świeci cały czas pomimo, że wszystkie, żarówki świecą poprawnie.
    Nie sprawdzałem jeszcze na przyczepkach z wtyczkami 13-piowymi ale spodziewam się, że tam nie będzie problemu.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Sprawdzałem dzisiaj trochę tylne światła... czy przeciwmgielne z tyłu są po jednej stronie czy po obu, bo mam po jednej, a zdaje mi się, że kiedyś jak patrzyłem było po obu stronach, tak chciałem potwierdzić...
    Inna sprawa, patrząc na klosz lampy tylnej widać jakbyśmy mieli po 2 żarówki do cofania oraz po 2 żarówki kierunku (takie złudzenie), a jak zobaczymy od wewnątrz to wyraźnie widać, że odpowiednio tylko po 1 żarówce... czy tam jest jakieś lustro (odbłyśnik)? (zdjęcia w załączniku)
    4926858255.jpeg
    1024 x 768 - 60K
    4926858255_1.jpeg
    1024 x 768 - 52K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • To tylko iluzja. Przynajmniej (przy przeglądaniu nowego w salonie) myślisz, że masz full wypas autko. A tak naprawdę to jest kwestia pokrycia warstwą "lustrzaną" prawie wszystkich wewnętrznych kształtów tylnego klosza. Przy spojrzeniu z boku - widzisz jakby zdublowane żarówki.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak mały how to co do wymiany żarówek na ledy, właśnie z tyłu: http://www.briskoda.net/forums/topic/308339-how-to-full-led-upgrade-from-halogens-rapid-production-y...
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?