FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Żarówki
  • czy w Rapidzie mozna zamontowac mocniejsze zarowki niz 25W? n.p. 25W night breaker czy cos w tym rodzaju. Widzialem ze sa 35w ale czy sa legalne i czy nie beda oslepialy?
    jaki palnik jest w xenonach rapida? D5S?
  • No niezły wykład strzeliłeś :)
    Wszystko co napisałeś to prawda ale mi bardziej chodziło o to, że w obu poprzednich autach po zmianie zwykłej żarówki na wspomniane Osramy była zauważalna wyraźna różnica. Nissan (H4) świecił dobrze a po zmianie na NB bardzo dobrze. W Peugeocie (H7) światła były bardzo dobre a po założeniu NB wręcz rewelacyjne. Założyłem więc, że tak samo będzie w Rapidzie (prawdę mówiąc miałem zamiar je kupić na zapas). Dlatego zdziwiłem się, że w Skodzie choć jest zmiana na plus to jednak jest ona niewielka. Wniosek z tego taki, że światła Rapida są po prostu przeciętne (w porównaniu do konkurencji) i nawet dobra żarówka nie dała rady tego zmienić.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Style MAX + dodatki | Beż Cappuccino | ~ 12500km | Sosnowiec
  • Jeszcze raz: na wielkość strumienia przy zamianie żarówek w jednym, konkretnym samochodzie, w tym samym czasie (nie na przestrzeni lat) ma wpływ stan instalacji - a w końcowym efekcie - wielkość prądu, jaka dopływa do żarówki. Już różnica napięć 0,2 V jest zauważalna w sile światła. Ale jeszcze jedna sprawa: Jeśli zmienisz żarówkę firmy X - której żarówka jest testowana na 12, 8 V na żarówkę f. Y (a nawet tej samej f. X, tyle że z innej serii) dla której napięcie pracy jest inne, np. 12,5 V, to już jest spora zmiana. To już można zauważyć i ocenić subiektywnie na plus.
    Bez miernika lub testów, oceny po zmianie żarówek są nadal subiektywne.
    Ale trochę optymizmu: po to mamy szeroki asortyment żarówek, by każdy wybrał, to co mu odpowiada, wg własnego uznania czy opinii (choćby tu z forum).
    Sam również z zaciekawieniem śledzę te wpisy, bo i mnie spotka wymiana żarówek. Jak na razie - po 2,5 latach, po ponad 35 tkm, nie zmieniałem żadnej żarówki.
    Pozdrawiam    
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen jeżeli chodzi o projekt to jest to wariant oszczędniejszy, bo są jeszcze do wyboru dwa rodzaje blokowania żarówki w lampie.
    @jercena rozumiem, bo dla dobrego sprawnego reflektora różnica między zwykłą a nie zwykłą żarówka może być mała, to dla starego może być wielka. Samo wyjęcie i włożenie spowrotem żarówki w starej zaśniedziałej lampie może przynieść efekt przez oczyszczenie styku.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W poprzednim aucie mialem zalożone "wyżyłowane" Tungsramy +120% bardzo je sobie chwaliłem.Na pozycyjnych mialem philips 5w w niebieskich bańkach też jakość dobra, cena może 15zł ale dwa lata nie trzeba bylo wymieniać...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Xenony moga być niebieskawe jak i bliżej bieli słonecznej, wiec o którą barwę pytasz?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Zimna biel/ niebieski 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Jeśli chcesz chłodny kolor to nie licz na to, że będą znakomicie oświetlały drogę. Z zimnych żarówek masz do wyboru między innymi Osram Cool Blue hyper h7 albo Dectane H7 xenon look.
    Tutaj masz temat odnoszący się do wyboru żarówek
    http://rapidklub.pl/discussion/comment/35865#Comment_35865

    Sam jeżdżę na tych dectane i barwa światła jest na prawdę ładna. Idealnie komponują się z białymi ledami w postojach. Jeśli chodzi o jakość światła to na pewno lepiej świecą niż pierwsze lepsze H7, ale żarówki +ileś % będą pewnie lepiej oświetlały drogę, szczególnie w deszczowe dni.
    https://skottuning.com/high-performance-xenon/804364-zarowki-h7-xenon-look-12-v-55-w-2-szt-8500k.htm...
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Jaka jest żywotność xenonów ? Opłaca się inwestować w podstawowy kpl żarówek czy z xenonami.
    I jak xenon padnie to raczej wymiana w serwisie czy samemu da się to zrobić.

    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 15000 km / Piastów
  • Ksenony mają o wiele dłuższą żywotność od żarówek, zwłaszcza że R posiadają światła do jazdy dziennej. Ja mam ksenony i nigdy nie zamieniłbym się na zwykły reflektor. Niestety żeby nie było za różowo w R jest palnik D5S i niestety cena jest kosmiczna, ok 500 zł za sztukę.
    Samemu da się wymienić.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja juz w paru autach montowałem osram cool blue hyper i jestem bardzo zadowolony. W rapidzie mialem od nowości i z miesiąc temu dopiero wymieniłem bo sie jedna przepaliła. Takze polecam te osramy:)
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Masz moze jakies foty jak to wyglada w rapidzie? No i jak kwestia ich mocy, nie wypalaja odblysnika?
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Kamas 08:50

    Witajcie,
    Jakie żarówki polecicie do rapida?
    Ważne żeby dobrze oświetlały drogę, miały długą żywotność  i fajnie jakby
    miały podobną barwę światła do ksenonów
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zdjecia niestety nie mam. A odbłyśnik czemu maja wypalać jak maja taka sama moc jak orginalne
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Na opakowaniu osram jest tam cos wspomniane o 80W, stad moje pytanie. 
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Bo Ty patrzysz na Cool Blue Boost, a one mają faktycznie 80W. I tych nie zakładaj bo możesz zjarać instalację. Cool Blue Hyper mają 55W i są bezpieczne.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Koledzy, możecie przesłać zestaw żarówek zapasowych jakie można kupić do Rapida FL?
  • Nie bardzo rozumiem prośby.
    Pytasz, czy są "gotowce" dedykowane do Rapida?
    Bo praktycznie całe zestawienie żarówek Rapida znajdziesz na początku tego wątku albo tu: http://rapidklub.pl/discussion/960/zarowki-zestawienie/p1
    LEDów i Xenodów nie kupuje się "na zapas". Zbyt rzadko się przepalają...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja kupiłem zestaw 5JA052000 (bez przeciwmgielnych). Zestaw jest w pudełku które pasuje do wytłoczki w kole zapasowym.
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk
  • Po 4 latach i 9 miesiącach eksploatacji, oraz przejechanych 182 kkm padła mi pierwsza żarówka - H7. Oryginalnie była to Philips Long Life, światło na drodze "takie sobie". Teraz kupiłem też Philipsa, ale X-Treme Vision G-force. Mam świadomość, że to 3-krotnie niższa trwałość, ale też nadzieję, że nie będę jeździł po omacku. Wg informacji na stronie producenta, testowane przy napięciu 13,2V.
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?