FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alufelgi 15",16",17"
  • Nie wiem jak inni patrzą ale dla mnie kołpaki Dakara to jakaś pomyłka...
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Odkupie
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja żeby nie brać Dakary wziąłem Alu...
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Super wygląda, jak normalne auto, taki rozmiar powinien być w tym samochodzie. A tak to duże auto jest na małych kółeczkach.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Świetnie! W końcu przestrzeń między oponą a nadkolem jest mniejsza niż Ocean Atlantycki.
  • yunior81 czemu sprzedajesz 16, a bierzesz 15?
    Chodzi o komfort jazdy?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Prowadzenie auta na 16" jest super, jednak wygodniej jeździ mi się na 15".
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 odnośnie sprzedaży 16"... jechałeś kiedy autostradą usianą ekranami przy wietrze wiejącym 100km/h? Wracałem z gór do GD w takich warunkach na 15"... szaleństwo... od razu kupiłem koła 16"... oczywiście wzrasta zużycie paliwa, spada komfort, ale prowadzenie o niebo lepsze... Powodzenia
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty, a ile razy w roku jechałeś autostradą usianą ekranami przy wietrze wiejącym 100km/H - raz?:) trochę to śmieszne, żeby dla tego średnio jednego razu w roku od razu zmieniać felgi:)) ale jak kto lubi, ja tam wolę na co dzień większy komfort i mniejsze zużycie paliwa, a raz w roku pomęczyć się z wiatrem:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan to ile razy tego doświadczyłem jest bez znaczenia (w GD często wieje)... ale dało mi to do myślenia, że skoro Rapid tak się prowadzi, to muszę coś poprawić... wtedy też zgłębiłem temat dystansów (z czasem odpuściłem) i skupiłem się na szerszym ogumieniu... śmieszne to nie jest, to tylko przezorność na którą muszę / mogę sobie pozwolić. Z drugiej strony, gdybym miał to zrobić jeszcze raz to kupiłbym Michałki CrossClimate (odpadają 2 komplety felg, 2 komplety opon, koszt wymiany, etc.) w szerszym rozmiarze np.195/65 (szersze i tańsze od 185/60), dlatego też zainteresowało mnie bo ktoś na forum takie (195) założył... niestety wtedy jeszcze takich opon nie było, bo to nowość... ale jaki mi moja Pani powiedziała, po zmianie z 16'' na zimówki, że Rapid jakoś tak biednie wygląda... znaczy to tyle, że dla kobiet "look" też jest ważny, więc wybór nie był głupi... jednym posunięciem zyskałem lepsze prowadzenie i fajny wygląd  ;-)
    ps. dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo, a że spali 0,5l więcej... wrzucam w koszty.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty co masz na myśli pisząc "wtedy jeszcze takich opon nie byo bo to nowość" ?
  • @Marcinn Michelin CrossClimate, opona na zimę i na lato, od niedawna na rynku... cena wysoka... jeśli jesteś zainteresowany pytaj o doznania @supermajku... trochę było już o nich napisane na forum. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty Tylko weź pod uwagę, że 195/65 to rozmiar nie homologowany do Rapida, bierzesz pełną odpowiedzialność w razie wypadku, ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania.
  • @Marcinn jakbym słyszał siebie ;-)  dzięki, temat jest przeze mnie zgłębiony w pełni ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty znam te opony tylko źle zrozumiałem, że rozmiar 195/65 to niby nowość ;)
    Jak uda mi się sprzedać obecne opony Nexen 185/60 to założę 195/55 Continental na alufelgi carme.
    Niestety od prędkości 140 km/h w górę trzeba być już mocno skoncentrowanym na utrzymaniu kierunku jazdy na troszkę za wąskich oponach.
  • Marcinn
    to nie lepiej zmienić na 16" ? Po pierwsze rozmiar homologowany, po drugie auto idzie jak po szynach. Nawet podczas lekkiej kolizji, jeśli się "ktoś" zorientuje co do opon będzie problem-wiem to z autopsji a jak informacja trafi do ubezpieczyciela, a trafi no to już pozamiatane.

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 rozmiar 195/55r15 też jest homologowany, a mam już nowe felgi 15 Carme. 
  • Moim skromny zdaniem nie uzyskasz oczekiwanego efektu na tym rozmiarze.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @Yunior81 patrz w homologacje, instrukcje obsługi i na klapce wlewu paliwa. Masz podane rozmiary homologowane. Przy silniku 1.2 105 KM jest podany rozmiar 195/55r15. Mam 2 komplety 15" i przy nich zostsje :)
  • Niech ktoś powie jakie miał konsekwencje innego rozmiaru?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?