FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alufelgi 15",16",17"
  • @Javka no i super!  Zyskałeś fajny wygląd na 17'' i pewność prowadzenia... mi muszą starczyć moje 16'' ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Javka jesteś The Best-ciak, nie ma to jak rasowa 17-tka, to jest prawdziwa jazda a nie jakieś 15 cali  185mm które prowadzi się w zakręcie  jak taczki po błocie,  Szacun.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • W ostatnim czasie udało mi się przeprowadzić "mały test" Rapidem 1,6 TDI HB. Podczas testu miałem możliwość przejechania się po torze w Miedzianej Górze pod Kielcami na kołach 16" z oponą 215/45 R16 i 15" 185/60 R15. Oba komplety z oponą letnią m-ki Dunlop. Warunki pogodowo - asfaltowe podczas przejazdu na jednym i drugim komplecie były takie same.  Jazda czysto techniczna, z max. wykorzystaniem potencjału silnika i zawieszenia :) po rozgrzaniu opon.
    I tu nie będzie tajemnicą, że "lepiej" wypadły 16" ......... ale :) różnica była tak malutka, że osoby które były w tym czasie na torze i przyglądały się moim wyczynom, nie mogły uwierzyć w wykręcone czasy , także jeśli ktoś chce założyć 16" celem poprawienia sobie prowadzenia lub bardziej odczucia podczas prowadzenia to nie wiem czy jest sens inwestycji w takie koła bo nie wiele zyska. Oczywiście pomijam względy wyglądu itd.
    Niestety ale jeśli ktoś, chce poprawić sobie prowadzenie Rapida, powinien zacząć od wymiany sprężyn i amortyzatorów a koła to już tylko wisienka na torcie.
    Trochę przejechałem już prywatnym Rapidem i moje odczucia sa następujące:
    - na 16" trochę mniej odczuwa się podmuchy boczne przy wyzszych oprędkościach
    - na 16" bardziej wyczuwa się wszelkie nierówności drogi ale jak na takie koło i na ten nietypowy rozmiar opon jest na prawdę dobrze, pewnie to sprawa "komfortowego" zawieszenia
    Oczywiście porównanie to odnosi się do kół 15".
    Wiadomo, każdy będzie miał inne odczucia podczas jazdy w normalnych warunkach ale ten test pokazał mi to co podejrzewałem juz od samego początku posiadania R i po przesiadce na 16" wiosną, że jazda na tych kołach jest "komfortowa" czyli nie ma dużej różnicy w prowadzeniu auta - przynajmniej dla mnie.
    Jeśli post napisałem w złym miejscu to proszę o przeniesienie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Mój Rapidek na 15" wygląda jak widać i jestem zadowolony ;)
    WP_20150509_001.jpg
    800 x 450 - 272K
    WP_20150509_002.jpg
    800 x 450 - 298K
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • Dzisiaj jadę do pracy na równym asfalcie przy prędkości 50km/hej szarpło autem i zaczęła felga dudnic  i taka zastałem oponę...
    20160520_194437.jpg
    800 x 600 - 286K
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • No to niefajnie... jakiej marki opona?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • no niestety niskoprofilówkę bardzo łatwo w sumie uszkodzić
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Możecie pomóc? Te alusy mają dobry rozmiar? Bo zgłupiałem: https://oponyialufelgi.pl/12113,alutec-singa-polar-silber-6-00x15-5x100-et38.html
    Rapid SB | 1,2 TSI 105KM CBZB | MY14, XI 2013| Active| czarny magic perłowy | 15000km|
  • To standardowe wymiary felg które idą fabrycznie w rozmiarze 15 cali z rozstawem 5x100 czyli ET38 i szerokość 6 cali. Podejdzie bez problemu, w końcu wymiary jak oryginał.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • LB 1,2 TSI 110KM MY2016 AMBITION MAX SZARY MATALIK
  • Standardowe koła z Rapida. Ładnie wyglądają, podobno jest na nich znośny komfort, może być ciut wieksze spalanie, lepsza stabilność. 
    Sam bym takie nabył gdyby nie to, że opony w tym rozmiarze są dwa razy droższe od standardowego rozmiaru na felgi 15 calowe. 
    To chyba ich na najwieksza wada jak kiedyś trzeba bedzie wymienić. Tak to ładnie by auto na nich wyglądało :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Letnie16", jak na trochę mało popularny rozmiar, nie są takie drogie. Zimówki natomiast ceną zabijają, mam na myśli markowe.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Czy ktoś do felg 16" i szerokości 7 zakładał opony w rozmiarze 215/50, bo kupiłem w miarę tanio 16 oryginały od fabii i myślę, żeby założyć taki rozmiar. Koło będzie wtedy większe o 2,96% myślę, że nie powinno być problemu, co o tym sądzicie?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan A od kiedy Fabia ma taki rozmiar, chyba nie jest to oryginał, bo też są przewymiarowane ?
  • @lukasz13 miałem na myśli felgi 16" oryginały od nowej fabii. Rozmiar opon sam sobie dobieram i pytam się czy ktoś już takie zakładał?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan To wszystko wyjaśnia. Ja zrozumiałem, że rozmiar opony jest oryginalny.
    Myślę, że będzie pasował, ale wiesz jak to może się skończyć w przypadku jakiejś kolizji.Chodzi mi o ubezpieczyciela.
  • Ja też myślę, że powinno być dobrze. Niedawno widziałem Rapida na rozmiarze opon 185/65 R15 czyli wysokościowo jak rozmiar 215/50 R16. I skoro on jeździł to i mój będzie jeździł:) ubezpieczycielem się nie przejmuje, ludzie na takich szrotowych oponach jeżdżą i jakoś im ubezpieczenia wypłacają. Niech mi udowodnią najpierw to, ze trochę wyższy rozmiar był przyczyną wypadku, to się może zgodzę. A tak to niech wypłacają kasę i spadają:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Koledzy czy felgi ori o nr
    5JA601025B   7JX16H2 ET 46 z oponami 215/45/16
    będą pasowały P&P do Rapida?

    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Felgi 5JA601025B, 7JX16 ET 46, 16", są dedykowane m.in. do Rapida.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki. Mam takie do kupienia z nowymi oponami zimowymi za 2100zł, jak myślicie warto?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?