FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alufelgi 15",16",17"
  • supermajku z innym rozmiarem kół/opon jest jak z dokładanymi ksenonami. Jak się trafi ktoś kto się zorientuje to będzie przechlapane. "Nie chce mi się" pisać o szczegółach ale gwarantuje, że takie sytuacje mają miejsce z pełnymi konsekwencjami.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jak yeti.... Wszyscy słyszeli nikt nie widział.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ach...... szkoda czasu na pierdoły.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jak na razie żadnych konsekwencji nie miałem( ze strony stróży prawa, diagnostów itd.)
    a w większości z posiadanych samochodów nie miałem opon zgodnych z homologacją-ostatnie 15 lat.
    Jedynie czego teraz doznaje to lekkie obcieranie przy przejeżdżaniu prze leżących policjantów- następne opony będą nizsze ale dalej nie zgodne homologacją.
    Obecnie jeżdzę na 205/50/17 felgi 7,5j  et 38.
    Wiem jakie są konsekwencje stosowania kół, opon itd. bez homologacji - ze słyszenia.
    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • @bounty ok spoko rozumiem. Jeżeli myślałeś o rozmiarze 195/65R15 to nie lepiej byłby 195/60 szerokość taka sama, a koło byłby mniejsze. Ja przynajmniej takie następne opony będę zakładał:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam Forumowiczów, przeleciałem wszystkie posty wiem że parę osób kupiło alufelgi DEZENT, ja mam zamiar kupić http://allegro.pl/dezent-td-6x15-5x100-et-38-seat-skoda-vw-audi-zima-i5664679083.html i tu pytanie, śruby ze stalówek będą kompatybilne z w/w alusach, za odpowiedz dziękuje.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Jako że dostene opony 215/45/16 i nie bardzo mi się podobają felgi dione 16" a wyboru prócz nich też kiepski chyba dwa rodzaje w skodzie które też mnie nie powalają. Podobają mi sie felgi Savio 17" i mam pytanie czy będą pasowały czy cale muszą być te same?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • @MDMA66 jeśli dobrze zrozumiałem, chciałbyś założyć 215/45/16 na felgi Savio 17"... w Twoim pytaniu jest odpowiedź ;-) opony R16 nie pasują na felgi 17''... jak nie Dione to może Antia?... będziesz miał czarną perłę, choć SB... w tym linku możesz zobaczyć jak wygląda mój R LB na tych alufelgach...  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty bez obrazy też mi się nie widzą...zostawie te Diony nie chcem już bawić sie dodatkowo w wymiane opon żeby te savio kupić chodz nie powiem troche czasu mam do wiosny 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • @MDMA66 oczywiście rozumiem, kwestia gustu... ale czy na tych Savio nie byłoby za ciemno?
    image
    savio.png
    497 x 288 - 176K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Czarne fele z czarnym nadwoziem wygladaja kiepsko jak dla mnie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wczoraj będąc w salonie ogladałem Rapida, kolor szary z szarymi felgami. Średnio to wyglądało.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja zmieniłem już oponki i śmigam na grafitowych dezentach. Bardzo dobrze wyglądają. 
    skoda nowe felgi.jpg
    900 x 418 - 282K
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • shnosnas ładnie się prezentują ........... do bieli jak znalazł :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • shnosnas czy to model Dezent TX? Ja właśnie czekam na kuriera z moimi tyle że srebrnymi.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Thx. Tak, to dezent TX - bardzo przyzwoite 15stki w dobrej cenie. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • shnosnas pięknie się auto prezentuje na tych dezentach idealne połączenie ale jeszcze by było ładniej jakby to były 16-tki
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Niestety - miałem opony 15stki i nie chciałem już przeginać z finansami. Szczególnie, że na zimę mam inne, a na lato inne alu. Faktem jest, że na 16stkach sporo okazalej rapidy wyglądają. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Przeczytałem ten wątek chyba ze 3 razy i zastanawiałem się jakie felgi wybrać ? Miał być kompromis czyli 16' ale że nie znalazłem odpowiednich więc są 17 ' . Obawiałem się czy nie będę żałował że twardo wszystko czuć itd . Ale po pierwszych kilkudziesięciu kilometrach po samym mieście jestem zadowolony. Jest bardziej twardo i wszystkie dziury są odczuwalne bardziej niż na 15' ale nie ma tragedii , tyłek nie boli. 
    I jeszcze fotka
    CAM00677.jpg
    800 x 600 - 411K
    SB| 1.2 TSI | 2015 | Ambition Max | Beż Cappucino | 29000 | DWL
  • kwestia przyzwyczajeń, ja tam na stringach jeździć nie lubię:) nie tylko, że jeżdżę na 15-stkach to jeszcze dałem rozmiar 195/60:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?