FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak sprawuje się 1.6 TDI CR DPF/77 kW (105 KM) w Rapidzie?
  • Niestety tak. Wymóg UE doprowadził do montażu tego badziewia w dizlach.
  • dokładnie tak, wymóg UE.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • dodan - pytałeś o taki metaliczyny podzwięk ? U mnie też taki jest jak dam w pióro :)
  • Jeszcze nie pytałem ale dziś będę na akcji serwisowej więc się przy okazji zapytam, ale wydaje mi się, że ten typ po prostu tak ma:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Panowie a ten podźwięk to występuję u was tylko zimą...?
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • słuchajcie byłem wczoraj w ASO i zrobili korektę oprogramowania wtryskiwaczy i metliczny podzwięk praktycznie się skończył, teraz jest prawie nie słyszalny. Autko też jakby żywsze się zrobiło. Tylko zauważyłem, że na postoju spalanie 0,5-06, l/h bez świateł i klimy czyli bez obciążenia, a wcześniej miałem 0,4 l/h ale widocznie coś za coś:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Aaa zapomniałem jeszcze dodać, że z tymi szarpnięciami po ponownym dodaniu gazu podczas hamowania silnikiem np. na piątym biegu, to okazało się, że poduszkę pod silnikiem dokręcili i jest lepiej nie ma już tego efektu, więc musiała się chyba obluzować...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Jakos nie chce mi sie wierzyc w te 0,4 l/h na postoju.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • no właśnie, chciałem się zapytać ile jest u was na postoju?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Kilka czynników wpływa na zużycie paliwa na postoju:
    - moment odczytu - czyli większe wskazania po uruchomieniu silnika oraz jeszcze spory kawałek czasu, nim silnik osiągnie swoją temperaturę roboczą,
    - załączenie odbiorników - wentylator ogrzewania, klimatyzacja, duże światła, ogrzewanie tylnej szyby i lusterek.
    Warto obserwować zużycie paliwa na dzień dobry po uruchomieniu a następnie co kilka minut. Łatwo zaobserwować zmiejszające się opory w miarę jazdy (wzrostu temperatury). Również widać zmiany w zużyciu (przy nagrzanym silniku) przy włączaniu/wyłączaniu większych odbiorników energii.
    Najczęściej zużycie jest w granicach 0,5 - 0,7 l/godz. U mnie nawet włączanie klimy (22 st) przy ciepłym silniku nie wpływa na zwiększenie zużycia.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie było tak, że bez odbiorników było 0,4 l/h. Z klimą, lun światłami wzrastało do 0,6 l/h, a po korekcie programu wtryskiwaczy mam w sumie cały czas 0,5-0,6 l/h bez względu czy z włączonymi obciążeniem czy nie. I nie wiem czy to jest teraz w porządku?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan A ja dziś po wyjechaniu z salonu zauważyłem że mi szarpie, strasznie mnie to drażni a auto ma dopiero 80km przebiegu :-(
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • tzn jak szarpie w jakich momentach, na jakim przełożeniu? Opisz coś więcej.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Podczas dodawania gazu po uprzednim hamowaniu silnikiem, ale wydaje mi sie ze bardziej to wyczuwam gdy "zanize" obroty do ok 1500-1700
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Jak bardzo szarpie to do ASO na lepsze przykręcenie poduszki pod silnikiem. Mam już osłonę na silniku:-) Dam znać czy wg mnie jest ciszej:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Skoda Rapid 1,6TDI 105kM, 2013r ; 133000km
    Panowie mam problem a serwis trochę nie ogarnia lub mnie zlewa.
    W przedziale obrotów 1500-2200 słychać takie jakby wycie. czasami w starszych autach jak pompa wody siada to jest podobny dźwięk(tylko głośniejszy).
    Może Któryś z was miał taką przypadłość i jakiś normalny serwis trafnie to zdiagnozował?
  • Chyba będę musiał ponownie wybrać się do ASO, jakoś szarpie mi po zmianie biegów. A także gdy po hamowaniu silnikiem ponownie dodam gazu. Myślę, że to chyba coś z poduszkami pod silnikiem i skrzynią. Albo też może sprzęgło jest trochę zbyt nisko...Jak tam u was panowie nie macie podobnych wrażeń?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan a nie  jest przyczyną jeszcze nie nagrzany z optymalną temp silnik? 
  • z optymalna temperaturą tak jest, także to chyba nie to...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Cześć,
    miesiąc temu zakupiłem Rapidkę 105 km TDI z filtrem dpf. Przejechałem nią już ponad 3k kilometrów. Chciałbym Was zapytać jak on dokładnie się czyści? Czy on się czyści za każdym razem jak jeżdżę po autostradzie, czy np. musi zostać przekroczony jakiś poziom zapełnienia filtra i dopiero on się będzie włączał? Dodatkowo skąd silnik "wie", kiedy zacząć czyszczenie?
    Dodatkowo chciałbym zapytać, po jakim przebiegu jeżdżąc po mieście się on zapełni? Czy są to odległości rzędu setek kilometrów czy raczej tysięcy?
    Przede wszystkim jeżdżę nim po mieście, jednak raz lub dwa razy w miesiącu jeżdżę w "dalszą" trasę - Kraków-Warszawa, Kraków-Tarnów, Kraków-Katowice. Dodatkowo często jeżdżę obwodnicą Krakowa (jakieś 16 km). Czy to wystarczy by się filtr nie zapychał, czy lepiej profilaktycznie częściej się gdzieś przejechać?

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?