FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • @cezar, @maroslaw, @atsuki... oczywiście, że jest taka możliwość ;-)  zobaczcie tutaj
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Tak sprężynki. Wiem o tym. Ale to jednak nie to :)
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Cezar,  przesiadłem się z Toyoty Yaris.  Też kupiona w salonie 2009.:-) 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • maroslaw osobiście nie miałem yarisa tylko nim jeździłem miałem felcie (2000) która nie była "golasem" ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Yaris miałem w średnim wyposażeniu z dodatkami 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • do wad dorzucę: dźwięk chlupoczącej benzyny w zbiorniku słyszalny wewnątrz
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • @hatchet - jeździłem trochę różnym "sprzętem". Ale nigdzie nie spotkałem się z tym co opisujesz. W moim R - nic takiego nie ma. A nie masz jaki zbiornik płynu w bagażniku, który wydaje takie dźwięki? A może plastikowe opakowanie nie wypitego  napoju?
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przy pełnym zbiorniku też mi się czasem zdarza słyszeć przelewanie benzyny, ale bardzo sporadycznie.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • A może to słynna H2O w tylnych drzwiach? 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Po wyjeździe z salonu i pierwsze tankowanie. Chyba że w fabryce przechodził jakieś testy szczelności :P.

    Nie pamiętam dokładnie kiedy ale to nie było na prostym parkingu, tylko przy parkowaniu na krawężniku i jeszcze w spadku podłużnym i poprzecznym pod blokiem. Stało się raz, po pierwszym tankowaniu, po drugim już nie i cisza.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki - to że samochód nowy nie oznacza że nie ma wody w drzwiach. Samochody wyprodukowane stoją na placu fabrycznym, potem na lawecie przewożone do salonu, gdzie znowu stoją pod gołym niebem. Więc szansa na deszczówkę w drzwiach duża. U mnie nie zauważyłem chlupotania w zbiorniku
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • ludzie nie oszukujmy się, to nie auto z górnej półki, co takiego jakby nawet było lekko słychać to chlupotanie raz po raz ( a czasem słychać bo sam też zauważyłem ), każde auto ma jakieś wady, jak ktoś chcę to zawsze znajdzie, trzeba być zadowolonym z tego co się ma, że wszystko mechanicznie sprawne itd. itp., a co najważniejsze oczywiście według mnie, jest nowy aż pachnie ja jestem zadowolony i to bardzo ;-) trochę optymizmu nie bądźmy malkontentami, lepiej szukać dobrych stron jak już to któryś z forumowiczów zauważył, a mianowicie @Vesper i założył wątek Skoda Rapid - Zalety :-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • ...a propos- jak bym dobrze poszukał to też bym pewno coś znalazł, ale po co, sam wybrałem ( jak zapewne większość z nas ) sam korzystam i jest super ;-) Cieszmy się ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Wszystko ma jakieś wady i zalety. Nawet samochody "z górnej półki" na pewno mają swoje wady. Tylko, że ludzie z natury do dobrego się szybko przyzwyczajają i o tym zapominają a o wadach nie zapominają już tak łatwo:-) Ja osobiście nie słyszałem przelewania paliwa. Skoro komuś to przeszkadza i uważa to za wadę to rozumiem;-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • też rozumiem że może to komuś przeszkadzać, ale z drugiej strony nie uważam tego za wadę gdyż auto kosztuje ile kosztuje, i gdzieś trzeba oszczędzić np. na wygłuszeniu ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Podatność na boczne podmuchy wiatru przy wysokich prędkościach. Nurkowanie samochodu gdy tył jest nie dociążony podczas hamowania. Slabe wygłuszenie! Słabo wygłoszone nadkola słychać nawet piach. Nie wygodne fotele!!! Brak regulacji lędźwi. Licha i tandetna dykta bagażnika.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja uważam, że fotele są akurat wygodne. W Rapidzie Spaceback na kołach 215/16/45 nie odczuwa się podmuchów bocznych. Nie czuję również nurkowania, chyba że nie hamowałem awaryjnie.
  • supermajku - ktoś Cię zmuszał do kupowania Rapida??? Takie rzeczy jak niewygodne fotele czy dykta w bagazniku widać chyba na jeździe próbnej.
    Ja wybrałem sam i wiem, że w tym przedziale cenowym nic tak dużego nie znajdę. W cenie Rapida kupisz samochody o klasę niższe czyli Corsa, Fiesta, Yaris, Venga, Clio.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • dokładnie @amiskiew zgadzam się w 100% o czym już z resztą pisałem nieco wyżej ;[)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Kierowca powinien dostosować prędkość do panujących warunków (m.in. atmosferycznych). No comment.
    Słabe wygłuszenie? To jest subiektywna ocena. Mało kto mierzy i podaje wartości natężenia dźwięku, jakie panują w pojeździe przy danej prędkości. Tego nie da się tak jednoznacznie porównać.
    Co do szumu - to ten szum powstaje przecież i od wiatru, od opon, różnego rodzaju zawirowania powietrza wokół elementów nadwozia i podwozia. I taki szum występuje w mniejszym czy większym stopniu i w innych pojazdach.
    O fotelach już była mowa na forum, jak sobie nieco pomóc.
    A dykta w bagażniku? Tą Skoda montuje już chyba od czasów Skody 100, czyli z 50 lat.
    Zawsze można ją pokryć innym materiałem, wymienić na blachę czy lite drewno ...
    W zasadzie w ten sposób, to można powiedzieć, że takie wady, to pikuś - i Rapid jest super autkiem - no nie? 
    Czyli gratulować nabywcy takiego auta. Bo u innych firm jest ... inaczej, czyli gorzej i drożej.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?