FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak sprawuje się 1.6 TDI CR DPF/77 kW (105 KM) w Rapidzie?
  • Program czyszczenia się DPF-a załącza się automatycznie. Nie ma jakiś reguł na jego załączanie, wszystko zależ od sposobu i od warunków jazdy. U mnie jak zaobserwowałem załącza się mniej więcej co 1k km. Informacja o załączeniu się DPF-a jest taka, że wolne obroty są automatycznie podnoszone do 1k/obr i czuć zapach spalenizny na zewnątrz, ale jak np. jedziesz w trasie to nawet możesz nie wiedzieć o tym, że odbyło się czyszczenie filtra. Generalnie diesel z DPF powinien być ganiany po trasie i mieć większe przebiegi to nie jest auto tylko na miasto.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @fresz 16 km na obwodnicy to trochę mało, jeżeli jak piszesz większość czasu jeździsz po mieście.
    Na stronie 19 "słynnej" instrukcji masz podane jak postępować z DPFem.
    Masz jechać przez minimum 15 minut przy obrotach do 2,5 tys. i prędk. koło 70 km/h.
    Te 16 km jeździsz zdecydowanie krócej, tak na szybko licząc to z 8 minut, bo nie wleczesz się tam 60?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Witam, w moim Rapidzie, podczas jazdy na 3,4 lub 5 biegu, po puszczeniu pedału gazu i po ponownym wciśnięciu czuć delikatne szarpania, czy wy również macie takie odczucia ? U kolegi w Polo z silnikiem diesla 90 km odbywa się to płynnie. 
  • Ja też tak mam i zgłaszałem to do ASO, powiedzieli, ze to norma i tak musi być:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Też tak mam i mam to w nosie :-) 
  • Da się z tym żyć i jeździć gorzej z wrażliwością na podmuchy wiatru :(
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Tak, to kwestia przyzwyczajenia. A na podmuchy trzeba uważać.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @bialymontaz powitać imiennika :-) 
    Zacznijmy od tego czy wcześniej jeździłeś już dieslem?
    Po drugie opisz jak jeździsz tym autem. Dynamicznie czy spokojnie? Wkręcasz na obroty na poszczególnych biegach czy jeździsz jak komp podpowiada przełożenia? Sprzęgło jak puszczasz? Jaki masz styl zmiany biegów? Na Kubice czy emeryta? Ile już autem przejechałeś? 
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Przejechał em 2 tys km
  • Przepraszam za pisownię pisze z telefonu a wzrok już nie najlepszy 
  • Dobra walcz kolego i dawaj znać co w sprawie. Mnie ten problem też coraz bardziej wkurza i chyba też pojada z tym do innego ASO.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Też mam ten sam problem, czuję delikatne szarpniecia. Mam tez Fabie  1.4 tdi i mimo braku dwumasu i wszelkich wspomagaczy po 210 tys km na jednym sprzęgle odbywa sie dodanoe i odjecie gazu bez najdrobnoejszego szarpniecia. A nowym Rapidzie szarpie jakby mial luz na wale albo na przegubach
  • zależy czy zrobie to delikatnie czy nie, tzn jak puszcze bardzo delikatnie sprzegło to płynnie. ale nie są to duże szarpniecia
  • U mnie jest tak samo jak u @tdimichal, jak robię to delikatnie to jest ok, ale jak nie to jest szarpnięcie i oczywiście pogłębia to włączona klima, wiadomo jest większe obciążenie i wtedy trudniej mi jest delikatnie puścić sprzęgło, żeby nie było tego szarpnięcia. Szarpnięcie powoduje również ponowne dodanie gazu podczas hamowania silnikiem, co mnie jeszcze bardziej wkurza, czy u was też z tym tak jest?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam. wybieracie się z problem szarpnięć do aso?
    Druga sprawa tłumik końcowy bierze go rdza...Jest cały w rdzawe kropki. Zobaczcie u siebie.
    W fabii ktora tez posiadam 8 lat jest wizualnie ładniejszy, mniej korozji... 210 tys przebiegu..
  • Podczas wymiany oleju wspomniałem o szarpnieciach...
    Być może sa to poduszki po skrzynią biegów... podobno była nawet akcja serwisowa, ale mój R się nie kwalifikuje, tzn ma już dobrą poduszkę.
    Serwisant opisał problem do centrali i czekać mam z 2 tyg na tel. 
    Jezeli nie zdecydują o wym poduszki to będą szukać w serwisie przyczyny.
    W sumie już przywykłem do obchodzenia się ze sprzegłem jak z jajkiem i do delikatnego dodawania gazu po hamowaniu silnikiem...
    no nic zobaczymy...
  • Fabia 1.6 TDI 2011r 75KM - szarpanie po odpuszczeniu gazu i ponownym dodaniu
    Caddy 1.6 TDI 105KM 2012 - j.w.
    Rapid My2016 115KM - to samo, ale z racji, że to nowe auto na razie mniej odczuwalne.
    Czyli wychodzi na to, że 1.6 TDI tak ma:(
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @tdimichal walcz, jak tobie uda się coś z tym wskórać to i ja ruszę do boju:) Raz już w ASO z tym byłem i mnie zbyli, że to rzekomo jest normalne...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Panowie czy wasze 5-biego skrzynie gładko pracują? Chodzi mi o to, że przy zmianie biegów czasami tak mam, jakby dźwignia o coś zaczepiała np. przy wkładaniu 2 czy 4. Nie wiem może tzw lizak się wyrobił czy jest to normalne?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mám rapida spacebacka od 11 miesięcy.  Jednostka 1.6 tdi 105 km. Przejechane 31500. Ogólnie jestem zadowolony. Dpfa  sie nie boję jak odpalam auto to minimum 10 km. Dwa razy w tygodniu trasy po około 300 km głównie a4 i s8. Spalanie do 6 litrów przy średniej prędkości w okolicach 120-130 km /h  według komputera który zaniża podane wartosci o 0.3 do 0.5 litra na setkę ale jadąc przepisowym tempem po krajowych idzie zejść do komputerowych 3.5-3.7 litra czyli nie co ponad cztery w w rzeczywistości bo prawda wychodzi przy dystrybutorze. Na autostradach bez problémů nadáżam za silniejszymi ale cięższymi wozami. Pierwszy serwis w czeskim serwisie czyli olej filtr i przegląd 3500 koron czeskim. Dodatkowo filtr kabinowy i nowe wycieraczki co dało 4600 koron czyli jakieś 750 złoty .

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?