FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • @dodan ta firma z Wawy przesyła części wysyłkowo czy to typowo stacjonarny sklep ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Raczej typowo stacjonarny sklep.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Pierwsza wymiana 29 tyś przebiegu po 11 miesiącach użytkowania - wymiana w ASO z pierwszym przeglądem - koszt 650 zł
  • @dar00,witam,czy kolega po wizycie w ASO dostał potwierdzenie z wpisem w książce serwisowej,jaki olej wlali i jaki filtr oleju,czy  FILTRON czy z MANN ?,a jezeli chodzi o badanie techniczne samochodu to wydaje mi się,ze dopiero po 3 latach,tak bynajmniej pisze w dowodzie rejestracyjnym,nie wiem czy mam rację - odpiszcie,dziękuję !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Książkę serwisową mam elektroniczną tak mnie poinformowano, na fakturze mam wytyczne olej Castrol Edge Pro LL III 5W30, filtr oleju 1,2 CBZA CBZB, wkład filtra eco FAB, przegląd chodziło o LongLife tak to się u nich nazywa tzn pierwsza wizyta w serwisie
  • taki komentarz jeszcze do wymiany oleju i filtrów stosowanych przez Skodę: dzwoniłem do ASO z zapytaniem jakie mają ceny filtrów i co wymieniają przy pierwszym przeglądzie po 2 latach (przejechane mam 17 tys.).  A więc wymieniają teraz tylko olej i filtr oleju + filtr kabinowy. Koszt przeglądu robocizny 1 przeglądu: 400-500zł przy założeniu że olej i filtry moje. Gdy zadałem pytanie jakiej firmy filtry poleca Skoda by nie wpływało to w jakiś sposób na gwarancję to poinformowano mnie że oni nie mają żadnych wytycznych co do tego ?! Jak podałem sugestię że Skoda podobno poleca Manna i Knechta to stwierdził Pan przez telefon, że nic nie wie o taki fakcie. Więc w końcu nie wiadomo jakie jest stanowisko Skody w tej sprawie.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • To jest całkowity koszt przeglądu jako takiego ze swoimi materiałami czy koszt wymiany tych materiałów. Ja bede chciał wymieniać po roku jak zawololaja takie pieniądze to raczej zrobie to nie w aso
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Sam przegląd tzn. samo robocizna koszt 340 zł, przynajmniej tyle wzięli w moim ASO. Jeśli wyjadą jakieś inne problemy to za wszystko buli się dodatkową kasę
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • jak wyjada jakies problemy to chyba w ramach gwaranacji :)
    builmy tylko za materiały eksploatacyjne
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Miałem właśnie na myśli materiały eksploatacyjne typu klocki, tarcze itp.:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Pytanie krótkie: jestem po pierwszym przeglądzie (olejowy połączony właśnie z pierwszym). Po przeglądzie w ustawieniach przeglądu na wyświetlaczu komputera - Wymiana oleju na razie same kreseczki, a w pozycji  Przegląd 30000km/365 dni i właśnie o te 365 dni chciałem zapytać czy faktycznie to błąd te 365 dni nie powinno być 2 lata / 730 dni ?? Poinformowano mnie że następny przegląd za 2lata lub 30 tys km co będzie pierwsze a tu wskazanie 365 dni więc się zdziwiłem a wy jak macie ??
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74 Z tym wyświetlaniem przeglądów to są niezłe jaja, większość kolegów i ja również po przeglądzie mają tylko jedno wskazanie, Ty chyba jesteś pierwszy który po zmianie oleju masz dwa osobne wskazania.Moim zdaniem powinno być 730 dni.
  • Wg instrukcji, z 11 2013r, strona 151 :
    "Przegląd
    Pierwszy przegląd po przejechaniu 30 000 km lub po 2 latach,
    następnie co 30 000 km lub co rok."
    Czyli 365 dni.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • U mnie w instrukcji obsługi nic nie ma na ten temat.Strona 151 - Zestaw awaryjny ?
    A tak na chłopski rozum, to raczej pierwszy przegląd z wymianą oleju powinien być szybciej niż drugi.A tak poza tym po pierwszy serwisie na naklejce mam 30000 lub dwa lata- chyba serwis się nie pomylił ?
  • Strona 151 w instrukcji z listopada 2013r, instrukcje są zmieniane co jakiś czas - rok modelowy. Okres wymiany oleju a przeglądy to dwie różne sprawy.
    Pełny wycinek z instrukcji:
    Zmienny okres obsługowy QI6.
    Przegląd:
    Pierwszy przegląd po przejechaniu 30 000 km lub po 2 latach,
    następnie co 30 000 km lub co rok
    Wymiana oleju:
    Według wskaźnika okresów międzyobsługowych (najpóźniej
    po przejechaniu 30 000 km lub po 2 latach).
    Wymiana płynu hamulcowego:
    Pierwsza wymiana po 3 latach, następne co 2 lata.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  •  Niech to zweryfikują koledzy którzy są już po pierwszym przeglądzie, ale wydaje mi się, że Skoda ma niezły bajzel.
  • Dobry pomysł. Ja opieram się tylko na instrukcji dołączonej do samochodu.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Koledzy co jest dla Was dokładnie niejasne?

    image
    Ql6.jpg
    1054 x 610 - 296K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • to wprowadzę jeszcze trochę zamieszania, dzwoniłem do Skody i Pan mnie poinformował żeby się tym wskazaniem nie przejmować, bo cytuje: "najwyżej Pan przyjedzie za rok i wykasuje się Panu wskazanie komputera do przeglądu" !!! A z drugiej strony co miałby ten przegląd za rok obejmować skoro teraz miałem robiony pierwszy przy 18 tys km, przejezdzam mniej więcej 15 tys.km rocznie więc następny by wyszedł przy ok. 33 tys.. i co wtedy sprawdzają , wymieniają ?? Naprawdę dziwię się tym po i przy kupnie auta i wczoraj przy odbierze informowano mnie, że przeglądy są co 2 lata.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74 teoretycznie to powinno wyglądać tak, że pierwszy przegląd robisz po 30kkm lub 2 latach w zależności co pierwsze wystąpi, drugi przegląd po przejechaniu kolejnych 30kkm lub 1 roku... zgodnie z QI6 olej wymieniasz po (30kkm/2lata) z uwzględnieniem wskazania komputera (dokładny termin nie jest znany, oblicza to komputer, z uwzględnieniem wielu czynników), kolejna wymiana oleju ta sama zasada...
    Trochę dziwne, że serwis zrobił pierwszy przegląd przy 18kkm, zwykle krzywo na to patrzą, chyba, że to był tylko przegląd olejowy (wymiana oleju) to nie mają nic do gadania... no to tak teoretycznie, drugi powinieneś mieć za 30kkm/1rok...
    Sprawa nie jest skomplikowana, bo zasady są klarowne, na Twoim miejscu wytłumaczyłbym to w serwisie i wziął to na piśmie, bo takie gdybanie Pana z ASO przez telefon mnie by nie przekonało... inną sprawą jest, że te wskazania komputera żyją własnym życiem ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?