FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Światła do jazdy dziennej
  • Jako iż jestem w trakcie oczekiwania na mojego rapida, mam do Was takie pytanie. Czy światła do jazdy dziennej włączają się automatycznie po uruchomieniu silnika?
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Włączają się automatycznie po przekręceniu stacyjki, jeżeli pokrętło świateł jest ustawione w pozycji 0.
  • Włączają się w momencie zapłonu (przekręcenie kluczyka aż pojawią się na panelu kontrolki) dodatkowo jak odpalamy silnik, światła wyłączają się, i po sekundzie znowu zapalają, rapid chyba nie ma możliwości zamontowania czujnika zmierzchu
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Info o automatycznych światłach do jazdy dziennej to była pierwsza informacja jaką usłyszałem od sprzedawcy przy odbiorze auta i pokazie w kokpicie :)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Jest to dobre rozwiązanie, bo na pewno nie zapomnisz o włączeniu świateł :) a w Rapidzie nie ma kontrolki włączonych świateł przy "zegarach"
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • niestety :( a powinno być , tak samo podświetlenie świateł, też średnio zrobione oraz brak regulacji jasności zegarów, i powinna by się świecić kontrolka podgrzewanych lusterek, gdy już je włączymy, na żółto/pomarańczowo, jak podgrzewanie tylniej szyby 

    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Zgadza się, kiedyś jeździłem kilka dni z włączonym podgrzewaniem lusterek zanim się zorientowałem
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Z tego co mi wiadomo, po jakimś czasie (chyba 15 minut, one same się wyłączają)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • A próbował ktoś z Was montować już światła LED do jazdy dziennej?
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • @Adam22
    Ogrzewanie tylnej szyby naprwno wyłącza siě po 15 min. co do lusterek to nie jestem pewny :/
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Żarówka światła do jazdy w dzień to H15 dwuwłóknowa. Drugie włókno jest od świateł drogowych, więc nie wiem czy da radę przerobić na led.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Ogrzewanie tylnej szyby według instrukcji wyłancza sie po 7 minutach i jest tak rzeczywiscie
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • po co ci ledy, jak masz do jazdy dziennej?
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Ładniejszy wygląd auta
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Montaż LEDów przypadkiem nie będzie traktowany jako naruszenie gwarancji?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • heh szacun dla tych co maja pomysł aby montować ledy jak już mają bardzo fajne dzienne :) Wy chyba naprawdę nie macie co robić z pieniędzmi i wolnym czasem :D Jest mnóstwo innych rzeczy do przerobienia lub dokupienia no ale KTO BOGATEMU ZABRONI :D
  • jak dla mnie LEDy przy odbłysniku wygladaja slabo...
    Inaczej.jak jest listwa LED wbudowana w reflektor itp. A tak jak swiatlo od Ledow odbijane jest przez odblysnik to wyglada to kiepsko. 
  • Witam,
    Czy ktoś z was próbował może zmieniać zwykłe halogeny na te z funkcją Świateł dziennych LED nr 5JA941669B ? Pytam konkretnie o to czy wystarczy samo puszczenie zasilania 12V sekcji LED w lampie, czy może potrzebny jest pośrednio jakiś dodatkowy moduł (tzw. driver LED)?
  • Kierownik Serwisu Skoda w Gorzowie na Olimpijskiej zmienił halogeny na te z funkcją dziennych. Możesz do niego napisać z pytaniem jak wyglądała cała operacja. 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • A czy ktoś z was montował te światła LED z Ali?
    Widziałem, że już ktoś z Polski je kupił i wystawił pozytywną opinię. Może jest ten ktoś na naszym forum i mógłby pochwalić się jak wygląda efekt na aucie.

    led.jpg
    500 x 399 - 47K
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • I jak panowie przekladal juz ktos halogeny na te z led? Przymierzam sie do takiej operacji i zastanawiam sie jak to wszystko podlaczyc
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?