FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • Widzę, że ceny zimówek z dnia na dzień coraz wyższe.......
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Sorry zapomniałem się podzielić informacją ( lookashECL mi przypmniał swoim postem ) od 01.10.2015 czyli od dziś prawie wszyscy dystrybutorzy i hurtownicy  podnoszą ceny opon zimowych, oficjalnie związane (tłumaczone) to jest z większą ceną surowców na oponę chodzi pewnie kauczuk syntetyczny a tak, naprawdę to znajomy od opon mi powiedział że chodzi o jak największy zarobek na sezon.
    Także jeśli jakiś sklep internetowy lub zwykły ma jeszcze stare ceny to bierzcie to co upatrzyliście wcześniej bo potem może być już tylko drożej

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick
    Dzieki kolego za ten tescik opon: https://www.motointegrator.pl/poradnik/opony-i-felgi/test-opon-zimowych-w-rozmiarze-19565-r15/
    Nie spodziewalem sie az takiego dobrego poradnika po tej stronie. Trzeba cos bedzie dobrac bo zima coraz blizej...
    Pzdr





  • Witam Panowie idzie zima ;) kiedyś przyjdzie i czas na opony a tym bardziej ze ceny maja  podnieść moje pytanie?? nokian-wr-d3-185-60-r15-88-t czy fulda-kristall-montero-3-185-60-r15-84 Ktoś  jeździl na nich   w poprzednich zimach?? Dzieki za odpowiedz i podpowiedz. Róznica w cenie  za opone 10 zl jak na teraz...

    Pozdrawiam.

    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • @RapidNovy Ja do swojego Rapida dostałem w zeszłym roku koła z oponami NOKIAN WR D3 185/60/R15 i nie mogę złego słowa powiedzieć o tej oponie. Na szczęście mam oryginał a nie ten sam model produkowany w fabryce w Rosji. Te rosyjskie podbno różnią się na niekorzyść.
    Ja sobie chwalę tą oponę, jest cicho (ciszej niż na letniej fabrycznej Bridgstone) i dobrze trzyma. Muszę jednak przyznać, że poprzednia zima nie była jakaś straszna, bo praktycznie śniegu i błota było jak na lekarstwo. Do tego jedynymi innymi oponami jakich używałem to była w Fabii Debica Frigo, na którą też nie narzekałem ale ogólnie dobrej opinii nie ma.

    Ja tego NOKIANa polecam bo cena znośna a dobrze się na niej jeździ. Pilnuj aby nie była produkcja z Rosji.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja zakupiłem najtańsze dostępne w moim rozmiarze czyli:
    Nankang Snow Viva 2 215/45R16 90 H
    Niestety na lepsze nie mam kasy a te, wg opinii użytkowników, nie są tragiczne.
    Po sezonie napiszę czy dają radę. Liczę się z tym, że nie wytrzymają dłużej niż dwa sezony. Wtedy może kupię lepsze i na dłużej.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Bez obaw :) Przejeździłem na Nankangach  SV2 4 sezony :) To niezłe opony. Pierwsze 2 sezony ogień... szły po śniegu jak szalone. 3 sezon już było czuć różnicę no i 4 można powiedzieć, że je "dotarłem" na wyrzucenie. Teraz poszedłem całkowicie w przeciwną stronę i kupiłem Continentale ContiWinterContact TS850. Zobaczymy, czy różnica jest rzeczywiście spora między budżetówką a "premium" ;)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • A ja nie kupię zimówek. Zastosuję opony letnie z taką samą homologacją zimową.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jak mieszkasz w duzym miescie to spoko. Ja mieszkam w gorach w Austrii... wiec nie dosc ze zimowki sa tu obowiazkowe, to naprawde nie wyobrazam sobie jazdy po sniegu pod gorke gdy spadnie 30-40cm sniegu :)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • I u Ciebie i u mnie wybór w pełni uzasadniony :)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku Tobie się trochę dziwię. W końcu wozisz ludzi, a nie zawsze zdążą odśnieżyć na czas. Ubezpieczyciel może się wykręcać w razie jakiejś dwuznacznej sytuacji.
  • W Polsce panuje stereotypowa opinia, że opony wielosezonowe do niczego się nie nadają. Ale to opinia nie fakt. Podane wartości są dla przykładu: Opona zimowa jest super świetna na lodzie/śniegu/błocie. Na mokrym niekoniecznie. Jest bardzo elastyczna do -30. Letnia jest super na suchym, i mokrym do +50. Uniwersalna od -20 do 30. Tak więc. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia to homologacjia zimowa wystarczy (trzy szczyty). Jest lepsza od średnich zimowek i średnich letnich. Ponad to 99% jazdy to mokre miasto, trzy poprzednie zimy nie były zimami. Następnie w USA, auta sprzedają na uniwersalnych oponach, letnich nie ma powszechnie przy nowych samochodach. Kiedyś to w ogóle nie było zimowych opon, abs, odśnieżania i dało się. Ponad to zimowe opony są aż nadto co potrzeba. Poprzedniej zimy były potrzebne przez 3 godziny we Wrocławiu, a i tak dałem radę na nowych letnich bez problemu! Można doliczyć brak konieczności magazynowania i przekładania, oraz zakupu dwóch kompletów samych opon. W tym roku nowością jest Michelin crossclimate i zbiera ta gumka dobre recenzje.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @RapidNovy ja w zimę jeżdżę na fuldach montero kristal 3 i jestem generalnie bardzo z nich zadowolony, są stosunkowo ciche i dobrze się trzymają na śniegu, także mogę polecić
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja zamówiłem opony zimowe Uniroyal MS PLUS 77  185/60 R15.
    Cena: 748 zł z dostawą.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Cześć Chłopaki,
    widzę, że dyskusja dot. opon już w pełni. Jako, że jestem posiadaczką Rapidki niecały rok, dlatego piszę do Was po poradę ;) zastanawiam się nad Fuldami montero 3 kristal (widzę, że są polecane) i Nokianami WR D3. Oczywiście każdy ma jakieś swoje ulubione marki i ciężko go przekonać do innej, ale jako, że ja takowej nie posiadam i jej poszukuję to chętnie wysłucham Waszych opinii i ewentualnie innych propozycji ;) Chcę się czuć stabilnie na oblodzonej i zaśnieżonej powierzchni, bo lubię szybką jazdę.
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa
  • Madeleine zobacz na test przeprowadzony przez ADAC opon zimowych w rozmiarze 185/60R15. Jak chcesz dobre opony w dobrej cenie to polecam Firestone które są na 3 miejscu.
  • Mam zamiar kupić koła na stalowych felgach na zimę. Mam pytanie - czy muszę dokupować do nich czujnik TPMS?
  • wukas w naszych Rapidach role czujnika ciśnienia opon robi układ abs/esp licząc po prostu obroty każdego z kół. Także śmiało możesz kupować fele na zimę ale polecam kupić używki Alu niż nowe stalówki ze względu na ich marna jakość.

    Madeleine
    "Chcę się czuć stabilnie na oblodzonej i zaśnieżonej powierzchni, bo lubię szybką jazdę."
    To jedynie opony z kolcami, niedozwolone w polsce.
    Jeśli chcesz coś taniego a przyzwoitego to bierz to co kupił m_smrek Uniroyal MS PLUS 77 185/60 R15. Fuldy kiedyś moja ulubiona marka już nie mogę polecić bo to nie to samo co kiedyś. A jak chcesz natomiast oponę Nr1  bez kompromisów no to Continental ContiWinterContact TS 850
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • ma te Uniroyale - co prawda zeszłej zimy za dużo sie nie najedzilem ale zlego slowa nie powiem. normalne budżetówki - (w sumie nie widze roznicy miedzu tymi a Sawa'mi ktorymi jezdzilem poprzednio)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?