FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Niewielki stukot w tylnej części auta
  • Witam,od kilku dnia jeżdżąc zauważyłem dziwny lekki stukot w tylnej lewej części samochodu.
    Dziś postanowiłem zdiagnozować przyczynę,więc udałem się do kanału w garażu i sprawdziłem,czy nie ma jakiegoś lużnego elementu bijącego samoczynnie o nadwozie,niestety nic nie stwierdziłem,wszystko w jak najlepszym porządku,sprawdziłem przestrzeń nadkola lewego bez uwag,na koniec wyrzuciłem wszystko z bagażnika,łącznie z kołem zapasowym i przejechałem się i nadal na drodze gruntowej,przy przechyłach samochodu słychać ten niewielki stukot,który nie występuje np. na drodze asfaltowej.Zastanawiam się,gdzie jeszcze szukać przyczyny,czy zdejmować koło tylne lewe i przejrzeć układ hamulcowy,czyli klocki,a może coś jest lużnego za tapicerką w bagażniku lub w szkielecie drzwi tylnych lewych ?
    Proszę kolegów o wszelkie sugestie,bo nie chce na razie z taką "pierdołą"jechać zaraz do ASO.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Poruszaj tłumikiem i drzwiami na zawiasach. W sensie machaj/wachluj nimi otwieranie-zamykanie
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @andrew61k zakładam, że półkę z bagażnika też wyjąłeś... u mnie podobnie stukało z tyłu, wyjąłem wszystko... myślałem, że to klapa... regulacja nie pomogła... okazało się, że to poduszka pod skrzynią. Ponoć, słychać ją z przodu po lewej stronie od kierowcy, a ja słyszałem z tyłu z lewej strony.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty - u mnie też stuka poduszka w lewym przodzie. Ale są dni, że stukanie słychać jakby za plecami kierowcy, ale to chyba złudzenie.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • u mnie stuka fotelik dla dziecka
  • U mnie też stukało przy hamowaniu. Okazało się że gaśnica była źle zamocowana.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Ja też takie stukanie słyszę od tylnego lewego (akurat lewego - bo bliżej?) koła.
    Podejrzewam plastykową osłonę amortyzatora.
    Może ona obija się o tenże amortyzator (jest tam lekki luz)?
    Jak ręcznie ją trącam to lekko puka właśnie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @andrew61k regulacja klapy pewnie rozwiąże problem, mialem podobnie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • u mnie zawias półki
  • Witam,dziękuję wszystkim kolegom za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.Wydaje mi się,że już wszystko wyeliminowałem co może wywoływać ten niewielki stukot w tylnej części samochodu,a mianowicie:
    - wyjąłem półkę górną z bagażnika
    - wyjąłem koło zapasowe + zestaw ( podnośnik itd.)
    - wyjąłem gaśnicę samochodową
    - sprawdziłem mocowanie tłumika na łączniku gumowym
    - sprawdziłem działanie otwierania i zamykania drzwi na zawiasach
    - sprawdziłem zaskakiwanie oparcia kanapy tylnej
    - sprawdziłem działanie i ułożenie pasów bezpieczeństwa z tyłu
    - sprawdziłem po zdjęciu koła tylnego amortyzator ( plastikowa osłona amortyzatora  lużna tylko w przypadku jej ręcznego poruszania )
    - sprawdziłem stan klocków hamulcowym w jarzmie - brak luzów
    - sprawdziłem stan elementów plastikowych nadkola i chlapaczy - bez uwag
    Podsumowując,zostało mi jeszcze do sprawdzenia :
    - jazda kontrolna przy opuszczonej szybie drzwi tylnych lewych,w celu wyeliminowania lużnego elementu w szkielecie drzwi.
    Myślę,że regulacja samej klapy bagażnika nic nie da,jeżeli klapa prawidłowo się zamyka i dolega poprawnie łącząc się w linii obrysu karoserii,tak samo jeżeli chodzi o poduszkę pod skrzynią biegów,której stukot słychać było by bardziej w części podłogowej samochodu.
    Tak więc na razie pozostaje jazda z tą niewielką usterką i obserwacja jej nasilenia.
    W póżniejszym okresie na pewno wizyta w ASO,żeby być spokojniejszym na dalszą jazdę.
    Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za wszelkie opisane spostrzeżenia.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Mi tez sie dobrze zamykała klapa i regulacja nie zmieniła lini obrysu a jednak po regulacji stukanie ustało. Dodam ze podobnie jak ty zdemontowałem wszystko, zajrzałem wszędzie i byłem już zrezygnowany. Proponuje spróbować, przynajmniej wyeliminujesz kolejna potencjalna przyczynę.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie mam to samo i tez niczego nie mogę znaleźć luźnego, wiec pozostaje ASO,
    niech pogłówkują skoro jest gwarancja
  • Jestem następnym użytkownikiem z tym samym problemem, stukanie słychać jest coraz bardziej w tylnej części samochodu ale tylko na nierównościach. Widzę, że nikt narazie nie zdiagnozował tego problemu na 100%. Hmm jeśli ktoś z Was już coś wie n/t temat więcej podzielcie się info. Dodam że mam przejechane dopiero 5500km
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • @simplyclever czy w MY16 został wyeliminowany problem z poduszką pod skrzynią? Jak nie, to po wyeliminowaniu wszystkich luźnych elementów (klapa tylna, półka bagażnika, koło, zestaw przy kole, pasy pasażera, itp.) i sprawdzeniu zawieszenia... stawiałbym na poduszkę. Jeśli to ona to oprócz stukania, odczuwalny był charakterystyczny luz przy dodawaniu lub puszczeniu gazu, ogólnie nieciekawe uczucie.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Moim zdaniem regulacja tylnej klapy, przechodziłem to samo.Jest opis jak to zrobić.
    http://rapidklub.pl/discussion/297/regulacja-klapy-bagaznika#Item_10

  • @bounty nic oprócz stuków na nierównościach nie występuje, spróbuje z tą półką i kołem zapasowym a jak to nie pomoże to jadę do ASO - niech główkują 
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • A nie stukają czasem amortyzatory ? Miałem kiedyś taki przypadek, wymienili w ramach gwarancji.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior dzięki, dobra sugestia, wezmę to pod uwagę również wszystko wskazuje na zawieszenie, półka wyciagnięta koło zapasowe tez i nadal tłucze.  a więc ASO....
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • Jedź do ASO z pustym bagażnikiem, żeby oczu nie mydlili. Czasami stuki może też wydawać nadpęknięta sprężyna lub jak pisałem wcześniej wadliwy amortyzator.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • U mnie z kolei coś skrzypi z lewej tylnej strony. Ale tylko na nierównościach i w niższych temperaturach, więc za bardzo sobie nie zawracam tym głowy.
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • @Noleth u mnie dokładnie to samo. Noszę się z zamiarem podjechania do ASO ale boje się, że jak się za to wezmą to zepsują coś innego. 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?