FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusje, pytania itp.
  • Dlaczego robicie to przez kodowanie po bitach, zamiast z listy rozwijanej z opcjami, które są nazwane lub określone?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • tzn? @supermajku możesz rozwinąć myśl?
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Pierwszy post. Pkt 4. Wejście przez przystani zakreślony na zielono, lub Basic settings
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ale przez adaptacje nie włączysz funkcji w sterowniku
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • A ceremonię zegarów jak włączyłem? Właśnie tak.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ceremonia zegarów to pojedyncze polecenie, tak samo jak wyłączenie kontrolki niezapiętych pasów, takie funkcje jak np. doświetlanie zakrętów to szereg zmian tzn. włączenie halogenu w momencie włączenia danego kierunkowskazu, skrętu kierownicy pod warunkiem włączenia świateł i poniżej odpowiedniej prędkości itp. jest to polecenie złożone, trzeba to włączyć przez long coding
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • A to o, czym mówię nie działka tak, że to już jest paczka poleceń?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Więc o tym właśnie pisałem wyżej że w przypadku niektórych funkcji potrzeba więcej zmian niż tylko jedno polecenie, dam przykład z niemieckiego forum dotyczącego Fabii III i doświetlania zakrętów  przez adaptacje:
    Doświetlanie ccd
    STG 09 Zentralelektrik
    Anpassung
    1. Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion B 12 auf Abbiegelicht links
    2. Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion B 13 auf Abbiegelicht rechts 

    Desweiteren
    sind folgende Werte zu kontrollieren / einzustellen (bei Nachrüstung)
      

    (im Bereich der deutschen StVO andere Länder können abweichen) 

    (1)-statisches Kurvenlicht-bei Rueckwaertsfahrt auf double sided    
    (2)-statisches Kurvenlicht-Vorschrift auf ECE R119    
    (3)-statisches Kurvenlicht-Untere Geschwindigkeitsschwelle) auf 0.0 km/h   
    (4)-statisches Kurvenlicht-Obere Geschwindigkeitsschwelle auf 40.0 km/h (kann verlängert werden)   
    (5)-statisches Kurvenlicht-Lenkradwinkel; Offset auf -0.25 °   
    (6)-statisches Kurvenlicht-Unterer Lenkradwinkel auf 30 °   
    (7)-statisches Kurvenlicht-Oberer Lenkradwinkel auf 90 °   
    (8)-statisches Kurvenlicht-Abdimmgeschwindigkeit auf 50.0 %/s   
    (9)-statisches Kurvenlicht-Maximaltemperatur auf100.0 °C   
    (10)-statisches Kurvenlicht-obere Grenztemperatur auf 95.0 °C   
    (11)-statisches Kurvenlicht-untere Grenztemperatur auf 80.0 °C   

      Abbiegelicht ausschalten 
    (2)-statisches Kurvenlicht-Vorschrift auf "AUS" 

    sam widzisz ile zmian trzeba dokonać.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  •   Niestety, ale w MY13, Moduł 09, Security Code 31347 jest niedostępny. Nie wiem, czy jest potrzebne inne hasło, czy w ogóle ta funkcja jest niedostępna.
  • @grzesik1 Potwierdzam działanie 50% Corner w 2016. Zrobiłem jak napisałeś i działa ale brakuje sterowania tym podczas skręcania. Dzięki za info.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @maciektsi
    Opiszesz tutaj krok po kroku jak to zrobileś ? 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • 1. Podłączamy kabel do kompa i samochodu.
    2. Włączamy zapłon.
    3. W VCDS bierzemy opcję auto scan i puszczamy scan żeby się zabezpieczyć gdy cos zle sie zakoduje i zapisujemy po scanie plik.
    4. wchodzimy w 09 - Centralna elektryka
    5. Security Access
    6. Wpisujemy kod 31347 i zatwierdzamy.
    7. Nadal w centralnej elektryce wchodzimy w adaptację i odszukujemy kanały:
        - Leuchte12NL LB40-Light_Function_B_12 
        - Leuchte13NL RB3-Light_Function_B_13
    ( mogą być one poprzedzone jakimś numerem)
    8. Wartości w tych kanałach z not active zmieniamy na kolejno:
    Blinken links aktiv - dla pierwszego kanału "Leuchte12NL LB40-Light_Function_B_12"
    Blinken rechts aktiv - dla drugiego kanału "Leuchte13NL RB3-Light_Function_B_13"
    9. Zatwierdzamy poszczególne zmiany.
    10. Zamykamy wszystko i sprawdzamy co się dzieje po włączeniu kierunkowskazów.

    Przeciwmgłowe zapalają się za każdym razem jak tylko miga kierunek, niezależnie czy to mryganie od centralnego przy zamykaniu czy otwieraniu i tak zapalą sie na chwilę halogeny, przy awaryjnych też się świecą.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • w Fabi III MY2016 zrobiliśmy zgodnie z instrukcją https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=49D9FF091C92EAF7!1921&app=OneNote&authkey=!AHp3f0GKe_KV48E
    i wszystko śmiga.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Podaj nr sterownika.. jesli w fabi jest taki sam jak w rapidzie to powinno zadzialac
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • @grzesk i inni czy mógłbyś podać ścieżkę w VCDS jak ustawić dwa wskazania w ustawieniach w maxidot odnośnie przeglądu, tak żeby pojawiał się przegląd i wymiana oleju oddzielnie. W ASO nie wiedzą jak to ustawić:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan ja mam taką sytuację od nowości, że mam tylko jedno wskazanie. Już to kiedyś szukałem ale poległem. Poszukam jeszcze raz, może coś mi w oko wpadnie. 
    U siebie temat zostawiłem bo myślałem, że może termin przeglądu i wymiany oleju mi się kiedyś rozjadą ale do tej pory nic się nie zmieniło. Miałem czekać do wizyty w ASO, która już za jakieś 4 - 5 tys. km i im zgłosić przy okazji resetu ustawień.
    Jeszcze raz poszukam w wolnej chwili ale nie obiecuję, że się uda tak jak za pierwszym razem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ok daj znać jakby ci się coś udało, daj również znać czy na wizycie w ASO ci to ustawią. U mnie sytuacja była tak, że po wyjeździe z fabryki były dwa ustawienia, a po przeglądzie po 30 kkm już tylko jedno
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • U mnie najpierw były dwa wskazania, po 30 było tylko jedno,  a po 60000 znowu są dwa wskazania. Nie wiem od czego to zależy ☺
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Ja mam zakodowane u siebie :
    Doświetlanie zakrętów 
    tryb nauki jazdy 
    Otwieranie przedniej szyby z kluczyka
    Sprawdzenie poziomy naładowanie akumulatora .
    To wszystko wykonane przez MTL ze Słowenii 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • Jaki rok modelowy i czy masz mozliwosc podpiecia pod vcds i podanie kodowania?
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?