FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie zrobiliście już przebiegi 1.2 TSI ?
  • @romkeo
    Objaw drastyczny: wyłączenie wspomagania na łuku. Ledwo zmieściłem się na drodze. Powrót wspomagania po ponownym starcie silnika. Brak jakichkolwiek oznak pozwalających spodziewać się problemu.
    ASO potwierdziło sprawność auta, skasowało błędy i zaleciło ładowanie akumulatora. Akumulator był wcześniej regularnie ładowany, ale nie miał już pojemności... Był wyeksploatowany (36 Ah 175A), a startował tylko dlatego, że auto zawsze parkowałem w ogrzewanym garażu. Z nowym aku 56Ah problem zniknął.. odpukać.
  • Na chwilę obecną mam 24500 km przejechane. Jedna wymiana oleju za mną (w zeszłym tygodniu) i tyle. Oleju nie bierze, nie terkocze przy uruchamianiu, aku dobre itp. Nie ma się do czego przyczepić. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • 1.2 TSI, 105KM, zakupiony w kwietniu 2014 - obecny przebieg 40620km. Wymieniana poduszka pod silnikiem, wymieniane trzecie światło stop-u, poprawiane uszczelki w drzwiach (znany temat chlupotu w drzwiach) i smarowane trzeszczące uszczelki (pomogło). Wszystkie naprawy w ramach gwarancji - niby nic poważnego, ale irytujące jak na nowe auto.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Elegance + Style II| Biały Candy | 82000km | Wrocław
  • Rok jak jestem posiadaczem auta :start od przebiegu 11kkm, aktualnie 29kkm. W tym czasie 2 razy wymiana oleju, raz po 15 kkm - wlany jakiś dupiasty oferowany w ASO, 24kkm - wlany Millers Oils - ogromna różnica! ( z 12-14kkm zrobię i wymienię). Spalanie faktycznie ciut wyższe niż pokazuje komputer. W ASO byłem z wodą w tylnych drzwiach. Coś tam stuka z tyłu i muszę się przyjrzeć co to. Generalnie jestem zadowolony choć faktycznie spodziewałem się mniejszego odczucia budżetowego charakteru auta. Do kolegi który założył taki duży Aku  mam pytanko, sam taki założyłeś, czy w ASO taki Ci dali ? Trochę duży jak na możliwości małego alternatorka.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • rok i na liczniku 15800 km. Przy 14600 wymiana cewki zapłonowej.

    Rapid SB/1,2CBZB 105 km Ambition Max 15400km
  • Ja mam aktualnie 59000 i póki co wszystko ok :)
    Skoda Rapid LB 1.2TSI MY13 Ambition Czarny Magic Gdynia
  • @Pawel18PL  na czym polega ta niby "ogromna różnica" w oleju ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Pisałem już w topicu dotyczącym wymiany oleju:
    Ze zmian które zaobserwowałem:
    1) Silnik zdecydowanie ma lepszą kulturę pracy
    2) Zapalanie odbywa się bez 1 sekundowego terkotu który pojawiał się od czasu do czasu
    3) Spalanie spadło wg wskazań komputera o 0,2-0,3l/100km
    4) No nie idzie skubańca zagrzać :D
    Wcześniejszy olej potrafiłem zagrzać do 105 stopni C, Na millersie grzałem autostradą non stop 170, miejscami nawet sporo szybciej i 98 to był max.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • W sierpniu 2 lata 28000 km. Jak na razie stukajaca poduszka skrzyni biegow ktorej Aso nie chce wymienic bo twierdzi ze jest ok
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Sam ją wymień. Powinno być tanie
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Auto jest jeszcze na gwarancji do sierpnia więc chciabym żeby to zrobili zwłaszcza że czytałem że w aso w innych miastach nie maja z tym problemu i wymieniaja. Po zniżkach mógłbym kupic tą poduszkę za 100pln. tylko że lepiej mieć tą stówke w kieszeni;D
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?