FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Zobaczę co będzie w kwietniu, bo jak będę miał 59 kkm to i tak nie będzie już sensu czegokolwiek pisać ale swoją drogą wkurzające to jest strasznie
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam koledzy - zadam może dziwne pytanie,ale co by się stało gdyby zamiast oleju syntetycznego spełniajacego normy VAG 502/504 np.CASTROL 5W30 wlało by się do naszego silnika TSI inny olej syntetyk 5W30 np.ELF,jaki stosowałem cały czas podczas eksploatacji mojego poprzedniego autka RENAULT MEGANE ? - Czy jazda na takim oleju będzie inna,inne spalanie,szkodliwość na podzespoły w silniku,a moze czujniki wychwycą niezgodność oleju z odpowiednią normą przypisana do tego typu silnika ?
    Bardzo proszę o kilka uwag w tym temacie - dziękuję !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Olej ma spełniać normę podaną w instrukcji obsługi. Czy bedzei to elf mobil czy castrol nie ma to różnicy... Temat ma 34 strony a pytaniom końca nie ma...
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Witam,rozumiem,że temat był już tu na forum dość obszernie omawiany,ale mnie tylko interesuje,czy coś się stanie jak bedzie wlany olej syntetyk,który nie ma oznaczenia normy 502/504 ?
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Jeżeli wlejesz olej bez normy do benzyniaka 502 00 lub 504 00 to serwis na 100% odmówi naprawy silnika w ramach gwarancji. Są oleje, które przewyższają jakością oleje zalecane/polecane przez ASO, na których to silnik "czuje się lepiej" , jednak nie mają oficjalnej aprobaty VW.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jest też temat mówiący co znaczą normy
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jest do TSI norma VW 502.00/504.00 w instrukcji ? Jest. Nie ma co kombinować tylko kupować taki i tyle. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Z drugiej strony jeśli wymiana będzie samodzielna i tego nie zobaczą w Aso to nic się nie stanie
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam,w to deszczowe ponure niedzielne popołudnie,z przytoczonych powyższych odpowiedzi wynika,że nie ma różnicy czy wlewamy np.Castrol 5W30 z normą VW 502.00/504.00 czy Castrol 5W30 bez zaznaczonej normy VW...czy inny olej np.Motul bez normy VW,myślę,że jest to tylko zwiększenie popytu na sprzedaż oleju z tą normą przypisaną do eksploatacji naszych aut,albo silników TSI.Czy mamy aby pewność,że na pierwszym przeglądzie po 2-letnim okresie eksploatacji serwis ASO nam zafunduje i wleje odpowiedni olej syntetyk spełniający tą normę ? - a może i tak,bo cena detaliczna bańki 4l już można dostać za 120 zł,a luzem lany z beczki 200l w serwisie ASO jeszcze taniej. Podsumowując,że wybór olejów syntetycznych spełniajacych normę VW jest duży i można wybrać,a i cena jest nie wygórowana,warto wlać ten dedykowany Castrol 5W30,a czy dokonać tego w serwisie czy we własnym zakresie to już decyzja kazdego z nas.
    Jeżeli w ciągu 2 lat gwarancyjnych nic się nie dzieje z samochodem ,silnikiem i podzespołami i nie osiągnie się przekroczenia 15 000 lub 30 000 km przejechanych kilometrów to po co odwiedzać serwis ASO,wymienić sobie olej + filtr i cieszyć się bezawaryjnością dalszej eksploatacji samochodu,tym bardziej,ze podstawowa gwarancja na silnik + podzespoły to tylko 2 lata.Mam ograniczone zaufanie do fachowców w ASO.
    Pozdrawiam !!!

    PS> Dzisiaj jest sobota!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • mam prośbę proszę o opinię na temat oleju, dzięki z góry ( nie przypominam sobie żeby ktoś coś o nim pisał)

    MOTUL 8100 X-CLEAN+ C3


    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Witam,dziś miałem okazję odwiedzić mojego dobrego kolegi z lat szkolnych,który obecnie pracuje na dziale serwisu koncernu TOYOTA w Rybniku na ul.Prostej.Tak więc dużo było rozmowy na temat aut i czynności serwisowych jakie się wykonuje podczas przegladów i napraw,ale interesowało mnie jaki olej syntetyk TOYOTA stosuje do swoich bolidów i okazało się,że stosują obecnie wyłącznie olej - ENEOS PREMIUM ULTRA FULLY SYNTHETIC i co najważniejsze można go również stosować do naszych Rapidów,gdyż jest ultranowoczesnym, w pełni syntetycznym olej do
    silników benzynowych i wysokoprężnych rodziny Volkswagen Audi Group
    wymagających specyfikacji LongLife 504 00 (dla silników benzynowych) lub
    507 00(dla silników wysokoprężnych).W związku z czym mam pytanie - czy ktoś może już korzystał z zakupu tego oleju,którego cena nie jest wygórowana w granicach 150 zł ?

    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @andrew61k no nawet ciekawy ten olej, już o nim poczytałem i sprawdziłem ceny, na allegro 4 litry 130 zł, a ja właśnie się zastanawiam jaki olej wybrać stąd moje pytanie powyżej o MOTUL ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Jestem po wymianie w Bohemia Motors w Jankach. No to Panowie - kto mnie przebije 163 zl za wymianę oleju, olej z ASO Mobil 1, filtr oleju (ASO), korek i uzupełnienie czynnika w klimatyzacji :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 auto kupiłeś w dobrej cenie, teraz serwis prawie za darmo... jak Ty to robisz? normalnie czary ;-D
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • jak zwykle więcej szczęścia niz .... :)
    zakupiłem sobie swój olej (edge 5w30 LL) 4 literki. olej w bagażniku. w salonie gadka szmatka mowie ze mam olej ze niestety nie mobil 1, dodatkowo zgłosiłem pare bolączek w tym hałasująca (wg mnie) sprężarka klimatyzacji.
    wiec sobie czekam i czekam w sumie chyba ze 3 godziny im zeszło - podchodzi do mnie  opiekun serwisowy i pierwszy zgrzyt - niestety musieliśmy wymienić u Pana czynnik w układzie bo nic nie było..... WTF ??? 8 tys na zegarze, rok czasu, klima używana oszczędnie i spie....yl cały czynnik.  Mowie ze nie zapłacę ze reklamacja i dawaj tu kierownika serwisu. Przyszedł kierownik - na szczęście okazało sie nie cały uszedł - tylko prawie cały odzyskali :) (chyba 409 g - minimum to chyba 470, co swoja droga i tak mnie dziwi przy tym przebiegu). Po drugie uzupełnienie w ramach gwarancji . Uff odetchnąłem z ulga.
    Dochodzimy do płacenia - juz z kierownikiem - i ten wylicza - 104 robocizna, 50 filtr, 9 korek i chyba 150 za olej :) Jaki olej ???? przecież miałem swój .... Ten patrzy na mnie patrzy na karate pojazdu tam żadnej adnotacji ze olej własny- idzie rozmawiać z tym co przyjmował - wraca i mówi - olej ma Pan od nas gratis :)

    Edga oddałem do hurtowni  - i wyszedł serwis olejowy za 160 :)

    Ps ogólnie podejście w Bohemia bardzo pro klienckie - ale co do usterek to stwierdzili ze jest ok co juz mi mniej podeszło bo jak jest ze ten typ tak ma - to jest to trochę kiepsko.




    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ty to jednak masz szczescie ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • rzeczywiście Kris jak zawsze masz farta:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Sorry ale wolę dopytać i się upewnić - naklejka w bagażniku pokazuje QI6 czyli zmienny ok.o. czyli do dolewki olej o parametrach VW 504.00 5W30? Nie 5W40? 
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • @Flash tak, olej LL 5w30 zgodny z QI6.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Witam, w temacie docierania nowego silnika jak i pierwszej wymiany oleju przeczytałem kilka artykułów i zasięgnąłem porad w ASO i to nie tylko Skody.
    Wszyscy oczywiście mówią, że docierać nie trzeba bą są docierane na hamowniach. Jest to jednak wstępne docieranie, całkowite docieranie jest już w normalnym użytkowaniu. Ja osobiście jeżdżę grzecznie i zamierzam pierwszą wymianę zrobić ok 2-5 kkm. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś kupuje nowy samochód za ok. 50-60 tys. to inwestycja w granicach 300 zł aż tak nie uszczupli protfela a na pewno zaprocentuje w dalszej eksploatacji niższym spalaniem, odpowiednią mocą, mniejszymi ubytkami oleju i większą bezawaryjnością.
    Reasumując: "Sie dba, sie ma"
    pozdrawiam użytkowników rapida

    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?