FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trzeszczące uszczelki
  • Czyli kiwi do butów okazała się lepsza niż silikon:-)dobre...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • tak z tego wynika bynajmniej u mnie ... we wcześniejszych skodach smarowałem zawsze przed zimą silikonem okazuje sie ze w Rapid sa odstępstwa i nie mozna
  • Instrukcji obsługi jasno piszą żeby uszczelek niczym nie smarować.
  • u mnie trzeszczały jak było gorąco na dworze, teraz nie trzeszczą, a ja nic z nimi nie robiłem
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • No czyli wyszło na moje, lepiej niczym nie paskudzić tych uszczelek
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • dodan ciężko stwierdzić jaka jest przyczyna trzeszczenia skądinąd irytującego uszczelek, ja też miałem ten problem i na raz pomogła zwykła wazelina a potem samo czyszczenie szmatką po myciu (i teraz tylko szmata), jedno co mogę stwierdzić że na niektórych myjniach stosują srodki po których nasila się uporczywe trzeszczenie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Masz na myśli myjnie automatyczne? A oprócz uszczelek nie szkoda ci nowego lakieru?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • nie to nie myjnie automatyczne, tylko myjnie ręczne, wybieram tylko takie bo właśnie szkoda mi lakieru i szyb ;- )
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Nie wiem czy ktoś myje nowy swój samochód w myjni automatycznej ..jeśli już to myją służbowe tak ja sądzę a może się mylę
  • ja raz umyłem swój w automatycznej i nic się nie stało, ale to był tylko raz:-))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Drodzy forumowicze,

    Wczoraj odebrałem R i dzisiaj zauważyłem że uszczelki od ograniczników drzwi nie są chyba poprawnie zamontowane. Proszę dajcie znać czy to jest normalne ale mnie się wydaję że uszczelki te powinny być w drzwiach. Dzięki.
    IMG_20150108_162910.jpg
    3264 x 2448 - 652K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Właśnie takie umieszczenie uszczelki jest prawidłowe według Skody. Uszczelka dochodzi do otworu przy zamkniętych drzwiach, natomiast przy otwartych się "wietrzy" ;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  • U wszystkich - chyba - tak jest...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Dziwne to trochę ale najważniejsze że tak ma być, dzięki za odpowiedź.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • @tomihno a czy uszczelki nie zaczęły trzeszczeć właśnie po ich nasmarowaniu ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • @konry Nie. Uszczelki trzeszczały i dlatego były smarowane w serwisie. Oczywiście na początku twierdzili, że mi się tylko wydaje, ale nie odpuściłem...
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Elegance + Style II| Biały Candy | 82000km | Wrocław
  • @tomihno czy ustapilo u Ciebie w samochodzie trzeszczenie uszczelek po tym jak je nasmarowali w serwisie ?
    Mam ten sam problem, że uszczelki mocno trzeszczą. Były raz czyszczone w ASO i pomogło na 2 dni. Po raz drugi były czyszczone oraz smarowane jakimś specjalnym preparatem i pomogło na tydzień. Trzeszczenie jest bardzo denerwujące bo słychać je nie tylko na nierównościach ale przy ruszaniu i hamowaniu. Sam nigdy ich niczym nie smarowałem i nie czyściłem.
    Czy ktoś może miał z tym problem i pozbył się go na stałe ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Też czekam na rozwiązanie...
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • @konry Pomogło na jakieś 3-4 miesiące, ale wydaje mi się że to raczej było związane z porą roku. Z moich obserwacji wynika, że problem trzeszczenia nie występuje (przynajmniej u mnie) w miesiącach jesienno-zimowych kiedy temperatura spada poniżej 10 stopni (może ma też znaczenie wilgotność powietrza?). Kiedy tylko nadchodzą cieplejsze miesiące uszczelki zaczynają trzeszczeć. W sumie już olałem ASO, bo po prostu nie mam czasu jeździć do nich co miesiąc i zaczynać od nowa walkę i tłumaczyć, że uszczelka trzeszczy, i że mi się wcale nie wydaje, itd.
    W tej chwili mam opatentowany sposób radzenia sobie z uszczelkami bez poświęcania czasu i nerwów: kupiłem glicerynę techniczną i raz na miesiąc smaruję górną krawędź uszczelki (tylko krawędź! Nie smarować tego meszku na uszczelce!) delikatnie natłuszczonym (naprawdę cieniutka warstwa) w glicerynie palcem. Cała czynność zajmuje dwie minuty i spokój na miesiąc gwarantowany.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Elegance + Style II| Biały Candy | 82000km | Wrocław
  • @tomihno chodzi Ci o smarowanie uszczelek nie na drzwich tylko na otworach drzwi? 

    Jak bym wiedział, że pomoże wymiana uszczelek to bym je wymienił na swój koszt żeby mieć spokój  bo jest to bardzo denerwujące. Ale nie wiem co jest przyczną. 

    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?