FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Moim zdaniem, trzeba nalegać na możliwość postania przy samochodzie podczas przeglądu. Osobiście miałem tylko jeden przypadek odmowy,było to ASO Zimny w Piotrkowie, po czym po moim stwierdzeniu, że rezygnuję z przeglądu i proszę o wydanie auta, nagle nastapił cud ( z niechęcią ale mnie wpuścili ). W ASO Bednarek, nigdy ( nawet przy 1 wizycie ) nie było żadnego problemu. Niektóre ASO, w których jest hala serwisowa przeszklona moga odmowić ale nie jest to regułą.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Właściciel ma prawo o czym wielu doradców nie wie i się bulwersuje widzieć jak samochód jest naprawiany tj. albo przebywać w odizolowanym pomieszczeniu jeśli jest przeszklone lub obok auta jeśli jest inaczej... Pamiętam to jeszcze ze szkoły samochodowej jak się uczyłem...
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @tommy81
    Ad.1. W R domyślne jest ustawione wg wskazań komputera/co 2 lata. Teoretycznie to wskazanie komputera ma nastąpić po 30 tys, jednak praktycznie zawsze komputer skraca i mi kazał robić pierwszą wymianę po 22 tys. Ja w każdym aucie jakie miałem/mam olej wymieniam co 10 tys. km/rok i tak również postanowiłem zrobić w R. Ostatnio właśnie wymieniałem w R i szkoda że nie zrobiłem i nie wrzuciłem tutaj zdjęcia, jak wyglądał olej po tych 10 tys. km. Czarny i to w benzynie, bo wiadomo że w dieslu to już po 1000 km od wymiany znowu jest czarny. Dlatego ja uważam że lepiej dla silnika i hydrauliki od rozrządu lepiej będzie wymieniać po 10 tys, chyba że ktoś po kilku latach będzie sprzedawał, to nie ma co inwestować.
    Ad. 2. Moim zdaniem nie ma co wymieniać. Nie wiem jak jest w Skodzie, ale są firmy które leją w fabryce trochę inny olej niż który można kupić w sklepie, który ma jakieś dodatki na okres dotarcia, czyli wtedy warto jeździć długo na takim oleju.
    Ad. 3. Marka oleju to temat rzeka na każdym forum każdej marki, najważniejsze żeby miał lepkość 5W30 i spełniał normy. A co do producenta, to zależy od przyzwyczajeń i waluty w portfelu. Co do filtrów, to jak już Koledzy nadmienili, najlepiej Mann, na filtrze oleju nie ma co oszczędzać, bo te tanie zaraz się zapychają, otwiera się zawór przelewowy i w układzie krąży niefiltrowany olej. Poczytajcie ciekawy artykuł http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/test-filtrow-oleju-czyli-ile-jest-filtra-w-filtrze/09gqv
    Daje obraz sytuacji, bo dla niektórych nie ma różnicy, bo puszka to puszka.
    Jeżeli chodzi o wymianę, póki mam bezpłatne przeglądy, to daję im, ja sobie wymieniam dodatkowo w połowie nominalnego interwału. Ale jak już się skończą i trzeba będzie płacić, to będę jeździł ze swoim filtrem i olejem, a oni niech wymienią i skasują wskaźnik przeglądów, a ja sam nadal będę robił sobie tą dodatkową wymianę. Jak masz dostęp do kanału, chęci i minimalne pojęcie to możesz wymieniać sobie sam.

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991
    Dzięki za mega wyczerpującą odpowiedź. Doceniam to :-)
  • @gross81czyżbyś rezygnował w ogóle z używania LM, dlaczego?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tak rezygnuje, i tak wymieniam co 15tys czyli u mnie co roku przypada, tak wiec przechodzę na stały okres międzyobsługowy i zaleje gęstszy olej, ktoś tu pisał że po tym problem z warkotem przy pierwszym odpaleniu zniknął a u mnie po wymianie rozrządu i kilku m-cach spokoju znowu problem wrócił, zobaczymy może coś w tym jest...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • 30 złotyszy = 30 złych Łotyszy?
    Żarcik taki... ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Prędzej złotych Łotyszy ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 Czyli chyba ten TTM, z tym warkotem, myślałem, że masz już spokój .
  • No tak, jakies 4-5 miesiecy bylo ok, dokladnie tyle samo co od kupna nowego. Nie wiem jak to interpretować, kolejny rozrząd z tą sama przypadłością, bo jednak nowy eliminuje problem a potem co sie dzieje tego nie wiem i nikt jeszcze mi ze skody nie wyjaśnił. Nic już więcej mi nie zrobią w tym temacie więc jesli chodzi o ASO daje sobie spokój, po gwarancji(a mam jeszcze 2 lata), jesli nadal bede jezdzil R to bedę szukał rozwiazania u lepszych mechaników.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  O tyle dobrze, że na razie nie słychać o żadnym przypadku zerwania łańcucha.
  • Ja też wymieniam co 15 tys. ale zamierzam dalej lać LM, za dużo się od różnych speców nasłuchałem o jakości castrola, żeby go teraz lać z powrotem:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Teraz i tak nie mam zbytnio wyboru bo przeglad mam za free wiec mi zapewne wleja Castrola, no chyba ze maja jakis wybór, zapytam
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81, chcesz zalać gęstszy olej, pytanie po co, skoro i tak to nic nie da? Gęstszy olej to musiałby być półsyntetyk 10W40, bo czy zalejesz 5W30, czy 5W40, to gęstość w niskiej temperaturze (czyli przy pierwszym uruchomieniu) będzie taka sama, w 5w40 będzie tylko grubszy film olejowy przy wysokiej temperaturze. Dlatego też nie chce mi się wierzyć, że terkotanie ustąpiło po zalaniu gęstszego(?) oleju. Nie kombinuj z różnymi lepkościami, bo będzie kłopot. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dlatego dobrać  olej z  0W.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dokładnie, bo gęstszy olej będzie jeszcze dłużej dopływał do napinacza i obstawiam jeszcze większe terkotanie. Swoją drogą ostatnio zrodziła mi się w głowie hipoteza-zapewne chybiona, że może dlatego na zimnym rozrusznik kręci dłużej zanim silnik odpali, żeby wytworzyło się ciśnienie oleju odpowiednie dla napinacza. A jak silnik jest rozgrzany, to szybciej przepływa i szybciej rośnie ciśnienie. Wiem że to głupota, ale kto wie... :P
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @gross81 a co to za święto, że dali Ci przegląd za free?:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan Dostałem gratis pakiet przegladów przez 4 lata lub 60 tys, rekompensata za opoznienia w zamowieniu.

    No teraz sie wlasnie zastanawiam nad tymi okresami miedzyobsługowymi, jak to jest, mając ten pakiet Basic jestem zmuszony pozostać przy zmiennym okresie miedzyobsługowym?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @dodan W czerwcu 2015 wspominałeś o sklepie na Łopuszanskiej. Mieszkam w pobliżu. Jaki numer Łopuszańskiej? Dzieki
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • @Peeter 53, sklep się nazywa Vag-Tech
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?