FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • @jercen, piszesz, że " Przeglądając wpisy nie tylko na tym forum, jakoś nie padł temat szkodliwości wymiany oleju co 2 lata/30 tkm dla żywotności silnika TSI "
    No to chyba nie czytałeś np. forum octavii clubu, gdzie jest kilka opisów właścicieli Octavii z TSi ( maja lub mieli je od nowości ) w których wystąpił problem z silnikiem. Czy to też dotyczy TSi w Rapidzie ? Ciężko powiedzieć z uwagi tak na prawdę, na różne konstrukcyjnie silniki TSI, nie można mierzyć jedną miarą wszystkich TSI.
    Dyskusje na temat wymiany co 15tkm czy co ok 30tkm  są i będą i można się spierać merytorycznie w tym temacie ale nikt chyba nie podważy zbadanych próbek oleju, które jasną mówią, że olej powyżej 10 tysięcy zaczyna mocno tracić swoje właściwości a po 15 ..... to już tylko tyle, że jest w silniku. Każdy dba jak uważa, najważniejsze, żeby dojechać do sprzedaży auta bez zbędnych kosztów.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @madstah to słabo z nimi rozmawiałeś bo chyba nie było, aż tak dużych podwyżek. Ja bez proszenia się o niższą cenę dostałem na dzień dobry u nich kwotę 315 zł za wymianę oleju, filtra i śruby spustowej z ich olejem w swoim Rapidzie. A jak się upomnisz to 7 - 10 % upustu dają bez problemu a z czasem i wieksze rabaty na części i robocizne (im starsze auto tym taniej).
    Niestety takie prawa rynku mamy. Jak się upomnisz to zyskasz a jak nie to sprzedawca zarobi jeszcze wiecej bo i tak zarobi.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No tak wiadomo trzeba walczyc o swoje takie czasy dziekuje czyli teraz bede wiedzial o jakiek rzedu kwote sie dopominac :) a Ty grzesk jak zrobiles z wymianami oleju w swoim R ? mnie korci zeby zostac przy tym co producent nakazuje... przeciez to niby w ich interesie lezy zeby czesciej wolac na wymiany oleju.... serwis wiecej zarabialby. nie wiem zupelnie co robic hehe ;)
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • @Kezcoks, po części masz racje, ale z drugiej strony firma ma o wiele więcej kasy ze sprzedaży nowego auta niż wymiany oleju. Na dwoje babka wróżyła, ale mnie nikt nie namówi na ten cały Longlife i ja wymieniam co 10 tys. Tak naprawdę przecieramy szlak i po paru latach okaże się kto miał rację.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Kezcoks ja razem z autem dostałem pakiet przeglądów na 4 lata lub 120 tys. km. Aby go zachować by mieć darmowe przeglądy w aucie muszę mieć zmienny okres wymiany olejów/przeglądów czyli maks 30 tys. km lub 2 lata. Jednak ja nie chce czekać, aż tyle z wymianą i brutalnie to zabrzmi ale na razie popatrze jak u innych będą sie silniki zachowywać po takich LongLife przebiegach. Czyli ja zmieniam olej mniej wiecej w połowie tego przebiegu, ktory mi wskazuje komputer i przypada to tak mniej wiecej co 12 - 13 tys. km. Wymieniam filtr i olej i nie każe w serwisie ruszać komputera tak aby nadal sobie liczył czas i kilometry do wymiany tak jakbym robił LL. Jak mnie komputer woła na przegląd/wymianę jadę grzecznie już na ta darmową usługę. Przez to nadal mam zachowany pakiet darmowych przeglądów, silnikowi to nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie moze tylko pomóc bo mam skrócone interwały wymian a płacę tylko co drugą wymianę.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk, a jaki zalewasz olej przy "swojej" wymianie? Taki sam, jaki leją w ASO, czy innej marki?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • mam tak samo jak @grzesk
    tez robilem wymiane w 1 roku za swoje a w 2 roku w ramach  pakietu (wlasnie w przyszlym tygodniu jestem umowiony) z tym ze u mnie wymiana wypada co 7-8 tys. wiec bardziej pilnuje tego zeby to bylo co roku po prostu (mniej wiecej). Olej kupilem rok temu castrola  LL ale i tak mi zalali Mobila (czyli taki jak teraz na przegladach leja).  do tego oczywsice oryginalny filtr.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • VW na gwarancji w TSI odchodzi od zmiany olej co 30 tyś km, Skoda dalej idzie tym tropem.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • w wakacje byłem w salonie i pytałem się o pakiet przeglądów i dostałem informację, że przysługują mi trzy przeglądy: 
    1) po dwóch latach
    2) po trzech latach lub kolejnych 30 tysiącach kilometrów
    3) po czterech latach lub po kolejnych 30 tysiącach kilometrów.
    W listopadzie wymieniałem olej i również zostałem poinformowany, że skoda zmienia podejście do wymiany olejów i że następna wymiana po roku lub po 30 tysiącach kilometrów.
    Co do pakietów przeglądów, to miałem rozjazd między wymianą oleju i przeglądem i serwis musiał zadzwonić do "centrali", czy można to zrobić za jednym razem, czy rozbić na dwie wizyty. "central" odbiera telefony do 18:). Udało się zrobić wszystko podczas jednej wizyty.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • @Maciek_1991 nie szukałem olejów i zalewali mi taki jaki w tym momencie miało ASO a był to CASTROL 5W30 LL 504. Tak samo było podczas darmowego przeglądu. A Mobila to ostatni raz lali mi za czasów Felicji. Zobaczymy co będzie teraz a właściwie za jakieś 3 tys. km :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Mogłeś sobie "wybrać" olej ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja cały czas się waham czy wymienić olej teraz czyli nieco ponad 15000 czy czekać do 30000.
    Ma ktoś zapisy z instrukcji SEAT i VW jak to u nich wygląda jeśli chodzi o terminy wymiany oleju dla silników TSI?
    Chodzi mi o takie porównanie dla silników TSI dla VW, Skoda, Seat.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • @yunior81 mogłem ale tego nie zrobiłem
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @rasz, a co ile km wymieniałeś olej w poprzednich samochodach ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wymieniam olej co 15 tyś, co 8 m-cy mi wychodzi, Motul Specific 504/507 do 1,6 tdi, z racji tego, iż jeżdżę dynamicznie, krótkie odcinki 20km... i chcę jeździć z 10 lat tym autkiem bezawaryjnie.
    Mam tez   Fabke2 1,4 tdi od nowości, 240tyś 8 lat i zero problemów, wymiana co 15 tyś, oczywiście też olej full syntetyc...dolewka 0,5 l na 15tyś
    Teraz przebieg 45 tyś 2lata i będzie trzecia wymiana , silnik i reszta stan idealny. Zero dolewek między przeglądami.
  • @tdimichal to bardzo ładnie, ja w swoim tdi muszę dolać 0,5 po jakiś 8 tys. i jeżdżę już na tej dolewce do 15 tys. i wymieniam całość.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam,przedświątecznie, właśnie zrobiłem sobie prezent świąteczny pod choinkę i zakupiłem komplet do wymiany oleju w moim Rapidzie,czyli olej syntetyk SCHELL HELIX ULTRA ECT 5W30 4 L + FILTR OLEJU MANN W 712/94 + KOREK SPUSTU OLEJU i za całość zapłaciłem aż 155 zł.
    Teraz mam problem,czy wymienić olej we własnym zakresie w domu,czy jechać do pobliskiego ASO SKODY,gdzie może się załapię na ich świetny,jakże praktyczny prezent świąteczno-noworoczny,czyli świeczkę.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Czy przy wymianie oleju jest konieczność wymiany korka spustowego na nowy?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • nie ma, ja wymienialem ze swoim materialem, nie milaem korka i nic  nie mowili
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja też wymieniłem ze swoim materiałem i nikt w ASO nie mówił mi o konieczności wymiany dodatkowo korka spustowego oleju. To w jakim celu andrew61k zakupił ten korek ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?