FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • wiem dotychczas 2 razy bralem z ochrona znizek (nie mialem okazji skorzystac ale pewnie jak sie raz nie wezmie to wtedy cos wyskoczy - taka zlosliwosc rzeczy martwych)
    Przy wariancie bezszkodowym - to wygrywa PZU - oferta Hesti bedzie ponad 300 zl drosza
    Przy warinacie z 1 szkoda w Hestii - biorac pod uwage ze trzeba bedzie kontynuowac ubezpiecznie w Hestii - na 4 rok bede musial tam ubezpieczyc auto z 30% znizka
    Przy warinacie z 1 szkoda w PZU - bede mogl ubezpieczyc auto na wolnym rynku ale poleca mi znizki (z 20% na 10% AC  i 60% na 50% z OC).
    Pytanie czy biorac pod uwage te 300 ktore zatrzymam teraz w kieszeni - i ubezpiecznie w jakims direccie po szkodzie z mniejszymi znizkami nie wyjdzie tak czy owak taniej niz w Hestii
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 moje ubez. tez jest dilerskie, znizki to ja mam na poziomie 10%... i mam zmodyfikowany pakiet w Hestii z wartoscia jakos niecałe 47 tys. Z tego wniosek ze mozna.

    Ja sie mocno przymierzałem do Link 4, poczatkowo cena zachecajaca bo jakis 1400, jak dodałem brak udziałow wlasnych, oryginalne czesci itp czyli najwazniejsze elementy ubez, wyszlo prawie 2 tys, wiec ta ich lepsza cena to tylko pozory, trzeba dobrze przeanalizować co zawiera.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • no pani wyraźnie powiedziała ze nie można modyfikować zakresu - jedyne co można to zaniżyć wartość o max 10%
    jeszcze ja o to przycisnę
    ale chyba zdecyduje sie na Hestie ze ochrona zniżek na 90% wartości - wyjdzie 45 tys i tak sporo
    a nie mogę sobie pozwolić na utratę zniżek w razie czegoś bo na 4 rok zapłacę majatek
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Kolega teraz ubezpieczał roczna Megane 3. Ubezpieczenie w salonie 2200. Te same warunki i wartość auta poza salonem 1500 zł. a podobno ubezpieczenia poszły w górę.... eh.....
    Salony tak sie wycwaniły, ze po symulacyjnym wystawieniu ubezpieczenia, blokują je, tj. inny agent nie ma podglądu co do wysokości i zawartości polisy. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • jak sie ma 60/60 % znizek to mozna wyrwac cos pewnie lepszego
    ze znizkami na poziomie 20-30% salon jest bezkonkurencyjny
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @kris77, tak się składa, że miałem okazje ostatnio poznać niektóre tajemnice wystawiania polis w różnych firmach  i powiem szczerze, że to jakie ktoś ma zniżki jest sprawą, bardzo "umowną" ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam,
    Jesteście pewni że przez pierwsze 3 lata jest ryczałtowe ubezpieczenie? Jak kupowałem auto to pamiętam że było to wspominane, natomiast teraz jak dzwoniłem do ASO to poinformowano mnie, że stawka ryczałtowa jest tylko w pierwszym roku, a teraz będą jakoś wyliczać na podstawie 4% wartości auta i do tego w zależności od moich zniżek (a mam jakoś 20-30% - świeży kierowca w miarę).
    Być może źle sformułowałem pytanie, lub nie ogarnąłem tych ryczałtów w wypowiedziach, za co z góry proszę wybaczyć :)
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Style Max | Żółty Sprint | 11000km | Wejherowo
  • Zalezy od firmy - w Allianz np o ile sie orientuje jest ryczałtowo ale ten ryczałt jest tez uzalezniony od Twoich znizek  -  jak masz duze znizki procent jest mniejszy jak małe - odwrotnie. 
    W Hestii i PZU zdaje sie nie ma to wplywu - a jesli jakis ma to niewielki
    Dla przykladu w po znizkach w Hestii chyba polisa by mnie kosztowala 2900
    Tak czy owak nawet jesli znizki odgrywaja jakas role to i tak jest to opłacalne w pierwszych 3 latach jak sie nie ma 60/60%
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • W połowie marca czeka mnie pierwsze od zakupu przedłużenie ubezpieczenia Rapida w PZU i zupełnie nie wiem jakiej kwoty się spodziewać po tych znaczących podwyżkach....chciałbym wcześniej wiedzieć jaki to koszt aby móc porównać z innymi ubezpieczycielami.Jeśli mogę prosić o jakieś wskazówki,to troszkę by mi pomogło w dalszych czynnościach.Z góry dziękuję!
    Rapid LB/1.2 TSI CJZD 110 KM/MY 16 /Ambition/Czarny Magic Perłowy/20 000 km/Poznań
  • No wlasnie caly bajer polega na tym, ze mozesz liczyć tylko i wyłącznie na "dobra wole" osoby, ktora bedzie Cie ubezpieczała. Szukaj/pytaj w roznych miejscach i mocno sie targuj. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jedyna wskazówka to jeździć i pytać, jak ja pytałem człowieka w salonie, gdzie zawsze ubezpieczam, to mi powiedział, że nie jest mi w stanie powiedzieć ile wyjdzie mnie ubezpieczenie, bo OC ciągle rośnie, a ja mam ubezpieczenie do 2 lutego. Szkoda, bo chciałbym wiedzieć na ile się przygotować. Jeszcze bliżej końca stycznia ponownie go zapytam. Mam w swoim mieście punkt ubezpieczeń i jeszcze tam muszę podejść, bo ostatnio koleżanka kupiła w miarę świeże auto używane i chciała cały pakiet, w PZU jej krzyknęli 3000, a poszła tam i ubezpieczyła za 1900, tylko że w firmie TUW.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991, skoro gość z salonu mówi, że tak mocno OC zapieprza w górę i on nic nie wie lub nie może powiedzieć to ja ci podpowiem, że robi cię w jajo ( czyt. chce jak najwięcej zarobić) aż huczy i ja osobiście, bym mu podziękował za współpracę.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81, dlatego właśnie wspomniałem o tym, że muszę się przejść do tego punktu ubezpieczeń.
    P.S. Mam jeszcze pytanie, a jeżeli mam kredyt i cesję AC na bank, to nie jest tak, że muszę ubezpieczać w salonie?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Musisz miec ubez. AC a gdzie je zawrzesz to juz twoja sprawa, salon to taki sam agent ubez. jak inni
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81, dzięki. Byłem w tym punkcie i wyliczyli mi 1950 zł w TUW. Jutro mam mieć wycenę salonu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Do 3-ego roku najkorzystniej jest w salonie tzw. pakiet dilerski,ponieważ wszystko jest z górnej pólki za w miarę rozsądną cenę (i tak jest z kosmosu)
    - OC,AC,NNW, ASSISTANCE na terenie Polski i Europy
    - holowanie do wybranego   ASO do 150 km
    - auto zastępcze do 7 dni-naprawa na częściach oryginalnych, bez amortyzacji w  ASO
    - brak udziałów własnych i konieczności doubezpieczania auta po szkodzie
    - bezgotówkowe rozliczenie szkody
    - utrzymanie SU przez 12 m-cy
    Rapid podrożał w 3-im roku wg eurotax 45000 w stosunku do roku poprzedniego - cuda. Z moimi zniżkami 60% OC i 20% AC u agenta za taki pakiet zapłaciłbym dużo drożej. Cena 1845 zł.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 85KM | MY15 | Ambition MAX| szary |30000 km | Gdańsk
  • U kazdego ubezpieczyciela mozesz dobrać sobie komponenty tak by były z "górnej półki" a to ze czesto lepiej jest u dilera wynika z faktu liczenia ryczałtowego oferty dilerskiej do 3 lat, zwłaszcza dla osob które nie maja 60% z AC, pozniej nie bedzie już tak miło.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 Wszystko się zgadza. To właśnie napisałem. Porównywałem do moich zniżek. W czwartym roku faktycznie trzeba będzie szukać.
    Ps. Gdybym miał 60% AC to można było za 90 zł dokupić ochronę zniżek a przy 20% trzeba dopłcić ok.500 zł.
    Jeszcze jedno. Jeżeli wycenę zaniża się o 10% to ubezpieczyciel może żadać wspóludziału (jeżeli może to będzie).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 85KM | MY15 | Ambition MAX| szary |30000 km | Gdańsk
  • przy 20% w znizek tez mozna dokupic za 90zl ochrone znizek (w Hestii)
    500 bedzie kosztowac w PZU.
    przy zanizeniu wyceny nie bylo u mnie zadnego wspoludzialu - (w Hestii)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77  Faktycznie odnosiłem się do PZU. Trzeba jednak pamiętać, że ubezpieczenie zniżek dotyczy tylko danej ubezpieczalni. Inni ewentualną szkodę będą liczyli w przypadku zmiany ubezpieczyciela. Z tym zaniżeniem warto może dopytać, ponieważ nie wszystko się nieraz mówi. Oby w Twoim przypadku tak nie było ( w PZU jest tak jak napisałem)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 85KM | MY15 | Ambition MAX| szary |30000 km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?