FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • @grzesk, bujanie samochodem nic ci nie pomoże bo nie tak akurat pracuje zawieszenie podczas skrzypienia. Najłatwiej  zdiagnozować i znalezc usterkę na podnośniku najazdowym, wtedy trzeba mocno od dołu za sanki lub od gory mocno ciagnac lub naciskać przod samochodu. 
    Jesli serwis nie ma takiego podnośnika a akurat " na progu " nie zatrzeszczy, to ciezko znalezc usterkę. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @grzesk Tak jak napisal @mskrapi1980 skrzypienie wzmaga sie wraz z nizsza temperatura i jest to skrzypienie gum stabilizatora. Co do smarowania to owszem dziala ale nie na dlugo. Wystarczy deszcz albo bloto posniegowe na drodze i wypłucze caly smar. Takze radze wymienic. Oczywiscie jak ktos ma gwarancje to radze jechac do aso chociaz wymiana we wlasnym zakresie jest bardzo prosta i smiesznie tania :D
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Też mi skrzypi, ale zlewam to, występuje to tylko jak jest mróz. Nie ma sensu wymieniać tych gum stabilizatora, bo jest to wada konstrukcyjna tego elementu. Za chwile nowe też będą piszczeć, tak mi przynajmniej jeden uczciwy mechanik powiedział:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mam to samo podejscie, zwyczajnie szkoda mi czasu na zabawy z aso, wymienie przed koncem gwarancji
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 myślę, że to dobra koncepcja zrobić to przed końcem gwarancji. Mi niestety zaczęło skrzypieć w tą zimę przy przebiegu powyżej 80 tys. km - niestety jest już dawno po gwarancji:(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mi też teraz zaczeły skrzypięc, jak przyjdzie wiosna i nie minie to wymieniam a jak minie zostawiam w spokoju gwarancji już brak ;)
  • Po 23000 puściło uszczelnienie miski olejowej.
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • @dodan Zasadniczo poza ciężkim rozruchem nic. Irytowalo mnie to że z bigiem czasu problem rozruchu tak jakby narastał przy coraz wyższych temp. zew.
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Problem z rozruchem w wyższej temp. to znany temat w TDI, dzieje się tak jak amperarz akumulatora spada poniżej 680A. Po kilku latach może być tylko 500A i stąd problem, bo mapa rozruchu na ciepło przesunieta jest wyżej celem ochrony dwumasu. Na zimno wali dawką z dołu, na ciepło po 350 obr, słaby amperarz + np. brudny rozrusznik i efekt murowany. Silnik nie odpali dopuki rozrussznik nie wkreci na ciepło silnika na odp. wartosc. Im większy Amperarz i nowszy aku i rozrusznik to trwa to ułamek czasu. Jak masz start stop to tam są mocne 13 zebne rozruszniki wiec problem tkwi w akumulatorze.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wracając do sedna tematu: po 43000 km wymiana dźwigni hamulca ręcznego w ramach gwarancji z powodu zbyt dużego luzu. Byłem dzisiaj w ASO na przeglądzie i panowie tak stwierdzili. Nowa dźwignia zamówiona i w czwartek wymiana
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • 64500 km - napinacz paska wielorowkowego
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Te piski ustały jak wymieniłem gumy w ASO i tez mówili, że guma jest tandetna. Myślę o wymianie na przyszłość tych gum na czerwone gumy specjalne dla sportu . Kiedyś takie gumy w TV Turbo pokazano pod VW. Dodam , że po 32000 padły światła  mijania ,długie i mgielne a wina była kostki stacyjki. Wymiana na nowe w ASO gwarancja. 
    Jeśli komuś na mrozie nie zaświeci się światło i ma po gwarancji proponuje ogrzać stacyjkę bo pomaga. Chyba jakieś blaszki tanie dali do kostki od świateł.
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • U mnie znowu zaczyna stukać lewy przód, przy przejazdach po progach.Po grudniowej wizycie w ASO ustało, ale tak jak podejrzewałem prawdopodobnie nawalili smaru do łożyska nad teleskopem i wytrzymało 2 miesiące. Dzisiaj też odezwało się do mnie ASO z pytanie odnośnie błędu sterownika turbo. Miał dzwonić początkiem stycznia :). Umowilem się na 28 lutego. Na szczęście mam jeszcze gwarancję do września. Przyznam że mając Lagunę, przez 10 lat rzadziej byłem w serwisie niż przez 4 lata ze Škodą
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dziś wymieniłem na gwarancji gumy od stabilizatora. W dniu dzisiejszym mam trochę ponad 3700 km na liczniku, a skrzypieć zaczęły jak przejechałem równo 3600 km. Auto było kupione w październiku 2016. Muszę pogratulować Skodzie jakości i wytrzymałości ich aut :) 
    Brak Skody
  • Myślisz że akurat Skoda ma wpływ na gumy stabilizatora jakie dostaje do montażu ? Wątpię...
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • 154-160 tys km: (równo ok miesiąca po gwarancji)
    dwa amortyzatory z tyłu,
    wielozawór w butli lpg
    czujnik: MAP sensor
    !!! Wyłącznik ASR.
    czujnik biegu wstecznego.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @maciektsi założyli takie g... to mają wpływ. Nie interesuje mnie czy brali od chinoli czy od turków czy jeszcze skąd inąd. Jest w ich aucie, zepsuło się po niecałych 4 tys km, czyli kupa. Skoda ma na pewno wpływ na to co montują do aut, zwłaszcza kiedy montują to w fabryce. Mogliby wsadzić dobre, a robią fuszerę. Jakoś do VW potrafią lepsze wsadzić części.
    Brak Skody
  • Gumy są te same co w polo, tylko drążek stabilizatora jest inny, wystarczy ze 1mm cienszy i szybciej dochodzi do ruchow gumy względem drążka lub za slaby docisk montazowy.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jak mi po gwarancji padną gumy to zakładam poliuretan. Spokój na lata
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Obecny przebieg 17200km.

    Do tej pory robione miałem w kolejności napraw:

    - głośna klima (nabito mi ją do pelna)
    - błędne wskazania komputera pokładowego jeśli chodzi o czas pozostały do dokonania serwisu, wczęsniej pokazywało że mam wykonać serwis niż wymiane oleju (skorygowano ustawienia do pozostałego jeszcze roku czas by serwi i wymiana oleju w miare sie pokrywały a żeby nie ruszać ustawień zmiennej wymiany oleju)
    - cieklo przez uszczelkę tylnej wycieraczki po klapie bagażnika aż na uszczelkę przy zderzaku  (wymiana uszczelki i regulacja klapy ale później ja także sam regulowalem bo zaczęła po tym nieco halasowac na nierownosciach)
    - zapalająca się kontrolka nie zamkniętej tylnej klapy prawdopodobnie zwarcie związane z uszczelka wycieraczki (wymieniony zamek)
    - zapocenie przy rurze intercoolera (wymieniony oring)
    - nie zawsze zapalająca się lampka w bagażniku  (wymieniona na nową)



    Obecnie zglosilem do serwisu i czekam na wizyte:

    - zaczyna pojawiac sie skrzypienie przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające (sprawa w toku)
    - oleista plama na wycieraczce po stronie kierowcy..leci z okolic kolumny kierownicy  (sprawa w toku)

    Może są to pierdoly ale wychodzę z założenia że mam gwarancje to zgłaszam wszystko i niech robią.  Sam pewnie tych rzeczy bym nie robił bo z większością da się jeździć. Ale po to kupiłem nowe auto by wszystko działało tak jak powinno i by samochód wyglądał jak nowy, a to wszystko nieco irytuje by tak właśnie było. 



    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?