FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowy Rapid FL
  • Dzisiaj na stronie Skody odkryłem info zapowiadające nowego Szkodnika: http://www.skoda-auto.pl/oferta/rok-nowosci-skody 
    No i teraz będę miał dylemat bo dopiero co 2 tygodnie temu zamówiłem swojego. Jak żyć jak żyć :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Hehe przerabiałem to samo jak odebrałem swojego, a kilka miesięcy później wyszły MY16 z wieloma poprawkami, a szczególnie ubolewam nad brakiem nowszego silnika TSI i kierunkowskazów w lusterkach, chociaż akurat to nijak ma się do jazdy, ale lubię takie bajery :) Moje zdenerwowanie troszkę narosło, jak okazało się, że w MY16 można zakodować dużo więcej rzeczy. Jak już ktoś mądry tu napisał, jak byśmy tak czekali na nowsze i nowsze to nigdy byśmy auta nie kupili :) Jedyna opcja to sprzedać i kupić nowe :P
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Nowy Rapid... Oby czegoś nie sperdzielili w designie. Osobiście uważam, że R ma super wygląd. Proste kształty są uniwersalne. Będą zawsze dobrze wyglądać.
    Według mnie mogli by zmienić tylne lampy na takie w stylu jak ma np. kodiaq.
    Przodu bym generalnie nie ruszał... Dodał bym tylko przyciemnione przednie reflektory i doposażył je w eleganckie LEDy.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dokładnie tak jak mówisz Maciek.Znając życie to premiera będzie na jesień.Wiecznie obecnymi jeździć nie będziemy a z drugiej strony przynajmniej będzie cel do następnego zakupu:D
    Widziałem gdzieś koncepcję i R wyglądał jak mini wersja nowej superb.
  • Mysle ze w wygladzie nie zmienia wiele a przydalo by sie by rapid troche sie wyroznial z tlumu.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Może będzie coś w rodzaju indyjskiego liftu (na dole strony są fotki)?

    Mogli by w europie dodać nawiew na tył.
    2016-Skoda-Rapid-front-three-quarter-review.jpg
    1042 x 695 - 175K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • ale nawiwe ma tyl jest pod fotelami przednimi,  przynajmniej ja mam w swoim
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • Nasze R mają nawiew na stopy pasażerów. W wersji R India na środkowym panelu jest regulowany nawiew skierowany w górę (jakby przedłużenie podłokietnika). Podyktowane jest to warunkami rynku.
    http://rapidklub.pl/discussion/408/rapid-india/p1
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Fajny kolor, taki ciemniejszy denim tego indyjskiego, chyba że tak zdjęcie zrobione jest i wyszedł taki odcień 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • W marcu, na wystawie - salonie samochodowym w Genewie będzie zaprezentowany Rapid FL. FL nie wniesie radykalne zmiany jak np. w OIII. Jednak właśnie światła będą elementem widocznej zmiany w R. Będzie zmienione wnętrze reflektora, z dołożeniem prążków. Przeprojektowaniu ulegnie przedni zderzak. Tylna część pozostanie w zasadzie bez zmian. W wyposażeniu dojdzie system awaryjnego informowania e-call, który będzie obowiązkowy (UE). Będzie opcja dwustrefowej klimatyzacji. Poniżej kilka fotek z autostrady... 
    R1.jpg
    800 x 600 - 181K
    R2.jpg
    800 x 600 - 186K
    R3.jpg
    800 x 600 - 193K
    R4.jpg
    800 x 600 - 164K
    R5.jpg
    800 x 600 - 320K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W kwestii nawiewu to nawiew na górę nie wyklucza nawiewu na nogi. I o takie rozwiązanie mnie się rozbiega.
    Co do powyższego postu Jercena, to jeszcze przeciwmgłowe troszkę widać że zmniejszyli, czyli możliwe, że dzienne LED zintegrują z lampami głównymi. No i wreszcie zrobią czarne te lampy - w podobie do tych z Fabii - a przy tym przodu nie zepsują. Fajnie. Szkoda, że tylnych lamp nie "unowocześnili"... To pewne, że nic nie zrobią z nimi?
    Dwustrefowa klima... Może ten dodatkowy nawiew na tył dodadzą jednak? Marzec niebawem.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @jercen - a jakieś przecieki od kiedy trafia do produkcji ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Przecieków nie ma ...
    Najczęściej przy zmianie MR wprowadzane są zmiany - wychodzi więc, że w czerwcu zaczną zjeżdżać pierwsze R FL.

    -----
    Skoda zaczyna dozować info o Rapidzie.
    Zasadnicza zmiana - wycofanie silnika 1.2 ... Silniki 1.4 i 1.6 zostają.
    Wejdzie trzycylindrowy 1.0 TSI, 70 i 81 kW (95 i 110 KM), opcja internet na pokładzie - z miejscem na kartę SIM, kształty deski i nawiewów nieco zmienione, tylne klosze częściowo przyciemniane podobne do wersji MC, na LED-ach, z przodu dzienne też LED-y.


    EDIT MOD: Edytuj własne posty!

    FL 1.jpg
    800 x 600 - 250K
    FL 2.jpg
    800 x 600 - 247K
    FL 3.jpg
    800 x 600 - 206K
    FL 4.jpg
    800 x 600 - 261K
    FL 5.jpg
    800 x 600 - 171K
    FL 5a.jpg
    800 x 600 - 191K
    FL 6.jpg
    800 x 600 - 153K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • No i LEDy w lampach z przodu i z tyłu... Nieźle.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • LED-y fajne ale z tym najmniejszym silnikiem to porażka. Dzwonię do dealera żeby na pewno moje autko było sprzed FL :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Jeszcze moja uwaga - R z nowym silnikiem 1.0 będzie pewnie droższy od dotychczasowego 1.2. Konkretnego cennika jeszcze nie ma - ale w Czechach już taki cennik jest w O czy F, na niekorzyść mniejszego.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Z tego co znalazłem to będzie też SmartLink+ a w ramach SimplyClever dwa wyjścia USB na tył (chyba tak samo jest w Kodiaq i pewnie w Octavi).
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • No ten silniczek z malucha to jakaś porażka. Nawsadzają mu jakieś turbiny i wyjdzie z niego jeszcze większy mutantus dziwolągus niż z tego 1.2... Żywotnośc pewnie z 50-70 tys. km i do wymiany silnik. 
    Brak Skody
  • @van_daal, gdzie Ty widzisz LED z tyłu?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jest. Jedna krecha wokół świateł cofania+kierunku.
    Coś jak w Oktawii tyle że u niej są dwie krechy.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W wersji SB tego nie widać ale w LB tak to wygląda, że LED jest w miejscu gdzie do tej pory u nas był tylko odbłysk. Widać wokół kierunkowskazów i wstecznego czerwoną linię tak jakby to właśnie LED świecił a żarówki które widać to STOP i światło do jazdy we mgle.
    Może też tak być że tylko tak zdjęcie jest zrobione. Okaże się.

    Jeśli tam rzeczywiście jest LED to zastanawiam się czy będzie można taką całą lampę P&P przełożyć do starszych roczników tak jak zmiana podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Ha najlepiej jakby dało się tak komplet, przód i tył :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?