FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Z czym byliście już w ASO?
  • ok. no szkoda, może by ci to pomogło na to haczenie, mi znacznie pomogło, ale czasem faktycznie jeszcze zahaczy:)

    Zapomniałem jeszcze dodać, że zrobili mi w końcu też te gwizdy od strony kierowcy, gdy dmuchawa pracuje na drugim biegu, oraz gwizdy przy wyższych prędkościach. Rozebrali drzwi od środka i przełożyli listwę i....pomogło. Koniec tego wkurzającego gwizdu. Okazuje się, że oni przy montażu nie potrafią nawet prawidłowo złożyć tego samochodu:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Myślę, że gdybyś zrobił to samodzielnie i zobaczył jak to wygląda pod spodem to wiedział byś dlaczego mam takie a nie inne zdanie o vag.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @dodan jaka listwe?
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Nie wiem dokładnie o jaką konkretnie listwę chodzi. Powiedzieli mi tylko w ASO, że przełożyli źle zamontowaną listwę w drzwiach. Fakt faktem, że żadnego gwizdania już nie mam, zarówno ze strony dmuchawy jak i pędu wiatru przy wyższych prędkościach.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Byłem w ASO... zgłosiłem niedziałający tylny głośnik (nowy został zamówiony) oraz stuki słyszane z tyłu... wszystko wskazywało na stukającą klapę, niestety jej regulacja nic nie dała... ASO stwierdziło, że to poduszka pod skrzynią. Doskonale wiedziałem, że R mają z nią problem, ale ponoć słuchać stuki z przodu z lewej strony... stąd moje zdziwienie, bo stuki dochodziły wyraźnie z tylnej części auta.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • zacinająca się klapka wlewu paliwa. Już miesiąc czekam na zamówioną część.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Wcale Ci się nie otwiera? czy tylko zacina? Mi się zdarzyło że jak był mróź i nieco mokro wokół to się nie chciała otworzyć dopiero jak samochód nieco pochodził to puściła. Ogólnie jak jest zimno to niezbyt żwawo się otwiera ale otwiera.

    Dzieje się coś jeszcze u Ciebie? Pytam z ciekawości bo mam ten sam model, silnik i rocznik tylko nieco mniejszy bo 300 km przebieg.

    Nie ma u Ciebie takiego tyknięcia/chrupnięcia/zgrzytu (bardzo lekkiego) jakby z przodu po zapaleniu auta i ruszaniu nim przez chwilę. Później to już się nie pojawia. Aż do następnego zapalenia auta i ruszenia.
    Pytałem o to już na forum ale upewniam się bo masz takie samo autko.
    Zastanawiam się czy jechać z tym do serwisu czy sobie odpuścić i tak ma być?

    Zastanawia mnie jeszcze ciepłe i zimne powietrze jednocześnie przy włączonym nawiewie ciepłym na szybę z klimą i bez. Jest wrażenie chłodnego powietrza lecącego w okolice nóg

    Dzięki z góry za odpowiedź :-)
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Zacina się. Mam jeszcze dzwonienie w silniku. Stwierdzili że to zawór w pompie wysokiego ciśnienia. Na razie nie wiedzą co z tym zrobić. Oficjalnie "trwają pracę nad rozwiązaniem problemu".
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • 2 razy wymiana oleju (przy 14 i 26tys) oraz raz na podcięciu uszczelek tylnych drzwi - woda stała
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • Dzisiaj, przy przebiegu 20600 km w ramach gwarancji wymienili mi potencjometr regulacji radia w kierownicy, który od jakiegoś czasu "żył własnym życiem", czyli zamiast zwiększenia głośności ściszał radio i vice versa, w zależności od "humoru". Wymiana trwała półtorej godziny, za to na część czekałem 2 tygodnie.
    Rapid LB | 1.6 CAYB 90KM | MY15 | Ambition Max | Blue Race | Red Dynamic | Gdynia
  • Dzisiaj odwiedziłem ASO w Krakowie ul.Josepha Conrada.Lista problemów:

    1. Stukające eod roku przednie zawieszenie - niestety nie było słychać na jeździe testowej( słychać jak jest zimno i wilgotno), ale panowie nasmarowali końcówki i podokręcali jakieś śruby, bo niby zallekko dokręcone. Na efekt poczekać jak się ochłodzi lub spadnie deszcz.

    2. Łuszczący się lewarek biegów - reklamacji uznana, czekam na dostawę i wymianę

    3. Zawilgocona uszczelka pokrywy zaworów. Rok temu umyta w innym ASO i teraz to samo.Niby nie dużo, ale jednak po roku zawilgocenie wyszło i nic z tym się nie da zrobić.

    4. Szum i bulgotanie klimatyzacji - niestety nie słyszalne dla ASO. Poczekam do większych upałów i zobaczymy.

    W sierpniu jadę Rapidem do Bułgarii, przez Serbię, więc mam nadzieję, że nic nie padnie, a tym bardziej klima :-) Wcześniejszy serwis InterAuto na kocmyrzowskiej w stosunku do Skoda Porsche na Josepha Conrada to jak porównanie lekarza NFZ do prywatnego. W Skoda Porsche czułem się jak klient, a nie jak petent.Miła obsługa (pan Michał), konkretna, kompetentna. Potem mechanik który wysłuchał i zrobił co do niego należało. Ale czemu nie umyli samochodu ? :-) Wolę umyć sam i mieć sprawne auto, niż umyte i niedziałające.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Mnie dopadło TPI ( o ktorym oficjalnie cicho sza ). Mianowicie wystąpił błąd ( B10A911) w climatronicu powodujący nie włączanie sie kompresora klimatyzacji, pomimo widniejącego na climatronicu napisu A/C. 
    Usterke naprawia sie poprzez  aktualizacje sterownika klimatyzacji. 
    TPI dotyczy zarówno klimatyzacji manualnej jak i automatycznej. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dzisiaj dostałem telefon z ASO, że gałka zmiany biegów dotarła i w piątek wymiana.
    A przy okazji dzisiejszego deszczu stwierdziłem, że chyba w końcu udało się serwisowi wyeliminować stukanie przedniego lewego zawieszenia. Nie wiem czy smarowanie, czy dokręcenie śrub pomogło, ale jest cisza. Interauto na Kocmyrzowskiej walczyło z tym czterokrotnie, a na ul. Conrada poradzili sobie za pierwszym razem.Oby nie zapeszyć.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Usunięto mi świstanie powietrza przy przy przedniej prawej szybie przy większej prędkości. Poprawiono jakąś uszczelkę tudzież listwę w drzwiach. Gdzieś na forum już o tym było.
    Wg ASO powodowało to przepływ jakiegoś powietrza wewnątrz drzwi i przeciskanie się onego przy szybie i stąd ten świst.
    W każdym razie zrobili i już jest cisza.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • van_daal możesz napisać coś więcej o sposobie usunięcia tej usterki? W którym ASO to zrobili? Za kilka dni będę miał przegląd to może zrobię go w ZS żeby mi to świszczenie usunęli, ASO w Gorzowie niestety jest do d.... 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Krotoski-Cichy na Struga. Szczegółów nie znam. Ale już umieją - czyli mają "procedury".
    Ja na nie 2 tygodnie czekałem...
    :D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • U mnie już gałka zamówiona.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • michal123 - tez mi zaczyna cos dzwonic :) głównie przy przyspieszaniu, na początku myslalem ze to gdzies w kolach, ale po prostu mam teraz bardziej ciche opony i slychac to bardziej. Przypomina to dzwiek ciagnietego łancucha po ziemii.... Czasem na jakis czas sie wycisza ale wraca i działa na nerwy...
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • To dzwonienie macie przy mocniejszym przyspieszaniu szczególnie na dwójce i trójce?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • JA niedawno byłem na akcji serwisowej coś z oświetleniem wewnątrz nie do końca wiem co bo na instrukcji pokazali mi tylko jakieś plastiki i żarówkę R5W i podobno to o nią chodziło. Dopytałem się o stukanie podczas przyśpieszania (dźwięk jakby stukanie przegubu ale dużo ciszej ) na zimnym silniku gdy włoncza się turbina ale dostałem odpowiedź że to jakiś zawór odpowiadający za ekologiczne jeżdżenie gdy silnik nie jest wystarczająco rozgrzany. Oprócz tego lekko zwisała mi linka hamulcowa od ręcznego i też poinformowano mnie że ten typ tak ma bo zaczepy są w dużej odległości od siebie. 
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?