FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Z czym byliście już w ASO?
  • A jednak nowe zużywa się szybko 20 godzin dziennie pracuję ta maszyna
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku a jaki masz już przebieg? i ile miesięcy jeździsz?
  • Swojądrogą to ja byłe mw ASO ze skrzypiącym sprzęgłem, przy okazji "przeglądu gazowego". Tak to 5k km bez problemów...
    halif-Witam, chciałem zapytać o sprzęgło czy zostało naprawione w ASO. W moin R występuje coś podobnego, przy wcisaniu słychać trzeszczenie tak jakoś z okolic skrzyni i wogóle ciężko chodzi. ASO rozkłada ręce a między czasie gwarancja się skończyła i jestem trochę w czarnej d...
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • @Kristof20 - przesmarowany pedał, przestało piszczeć. Ponoć nie ma procedur na takie skrzypienie, ale ogólnie pedały umierały z suchości. Może jakiś błąd technologiczny?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • 14500 od 20 stycznia
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A ja na następny dzień po odbiorze do wiedziałem się ze zamykanie i otwieranie przepływy powietrza na środkowym nawiewie nie działa. Ale za to naprawili to sprawnie na następny tydzień przy przeglądzie na 1000km 
  • Jakie Rapidy mają przeglądy po 1000km? 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • 1,2mpi LPG przegląd tylko lpg obowiązkowy bez tolerancji po przekroczeniu, darmowy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Darmowy, gdy robi się go w salonie, w którym się kupiło. Poza potrafią i 200PLN zawołać...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • halif nie jestem pewien ale w instrukcji pisało chyba że pierwszy przegląd lpg poza macierzystym salonem 100zł. I jest to sztywna cena. Jak nie zapomnę to jutro to sprawdzę.
  • Ja miałem za friko, ale słyszałem, że przegląd (plus wymiana filtra i "coś-tam-jeszcze") miał kosztować 200 zł.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Przegląd gazu uwaga nie wolno przekroczyć 1000 km przebiegu, bo nie będzie gwarancji na lpg, jest za 0 zł w Aso Skoda, natomiast w sieci serwisowej landirenzo jest płatny ok 100 zł
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Podczas przełączania z benzyny na lpg silnik gasł. Po jeździe jeszcze przez minutę na benzynie dopiero wtedy przełączał się na gaz. W Aso Usterka znana w Fabii i rapidzie, czyli tam gdzie jest ten rodzaj parownika. Naprawa polega na okresowym czyszczeniu zaworu w reduktorze.... Taka konstrukcja. Usterka wystąpiła u mnie przy 20 tys. Km.
    Osobiście zalecam przy serwisie co 15 tys również czyszczenie tego zaworu.

    Znikający płyn chłodniczy:
    Zlecenie dla serwisów jest, aby wymieniać obejmy węży na trójnikach ze sprężynowych na skręcane, przy przewodach płynu chłodniczego ogrzewającego reduktor.

    Ponad to vag tak ma, że płyn ucieka.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Przejechałem 1700km i pierwsza a właściwie już druga wizyta w ASO, będzie trzecia. Dosyć nagle zaczęło coś metalicznie równomiernie brzęczeć w komorze silnika, pojechałem przedwczoraj do serwisu i przestało.. podpięli komputer, sprawdzili klimę i niby ok. Tylko wróciłem domu i znowu i jeszcze mocniej. Na szczęście nagrałem filmik i to trochę pomogło bo umówiłem się na dzisiaj ale oczywiście znowu cisza kiedy dojechałem do nich.
    Przy włączeniu klimatyzacji mocno zasyczało, zabulgotało i przestawało dzwonić.
    Chrobotała sprężarka klimy ale winny według ASO okazał się zawór rozprężny klimatyzacji.
    W środę nie widzieli ubytków, dzisiaj, czyli w dwa dni poszło 10% objętości czynnika. Czeka mnie do 10 dni czekania na część i jazda bez klimy;) mam nadzieję, że sprężarka nie dostała za mocno.
    W każdym razie pochylili się nad tematem, w razie potrzeby zaoferowali auto zastępcze, byli uprzejmi. Serwis Wrocław Armii Krajowej. Zobaczymy co dalej.

    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Też tam byłem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Samochod mam od 30.04 i w serwisie byłem juz dwa razy. Raz z tym, ze zauwarzylem na masce koło wycieraczki brak lakieru na odcinku okolo 1 cm. Byli zdziwieni i zaoferowali mi zebym zamowil sobie za 60 zł jakas nakladke w moim kolorze i oni mi to zrobia bo nie oplaca sie tego głosic. Drugi raz bylem z powodu klimy poniewaz nie chłodzi w ogole. Wizyte dopiero umowili mi na srode 13.05.  Jestem troche zawiedziony i mam nadzieje, ze nie bede musial do aso co tydzien jezdzic. 
  • Nakładkę za brak lakieru???!!!! A może naklejkę "pl". Matko kochana! Jeżeli auto nie będzie miało koła to zaproponują kobyłkę aby się nie przewróciło.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku a byłeś w tej okolicy dzisiaj? bo widziałem w pobliżu białego Rapida Taxi wyjeżdżającego na A.Krajowej.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Tak
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • U mnie kilka dni po odbiorze przy zmianie kół na aluminiowe zauważyłem, że hamulec ręczny w jednym kole nie trzyma. W serwisie (POL-MOT Auto Centrum) wymiana na gwarancji zacisku. Po jakimś czasie stuki w komorze silnika przy zmianie biegów i przy jeździe po parkingu na małym gazie. W Auto Wimar Centrum dwa razy nie wykryli żadnej usterki. Powiedzieli, że tak musi być. Tak sprzęgło pracuje :D. (Trzymajcie się z daleka od tego ASO) Dopiero po wizycie w POL-MOT Auto wymienili mi poduszkę skrzyni biegów i stukanie ustąpiło. Jak powiedziałem, że już 2 razy byłem w innym ASO i nic nie wykryli serwisant zapytał "Auto Wimar Centrum?" :) 

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?