FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Z czym byliście już w ASO?
  • nonie żaruj, napchali gąbki aby wyciszyć komputer ?? żenada :-(
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Ale z drugiej strony wiesz że próbowali wyeliminować problem. Poproś kogoś kto nie jest przewrażliwiony niech się z tobą przejedzie i posłucha.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • hmmm.. Każde środki, prowadzą do celu...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Oczywiście rozumię, ze dla prób można użyć gąbki, waty, drewna i innych rzeczy które są pod ręką. Ale oddanie klientowi samochodu z takim czymś jest karygodne. Taki kawałek gąbki może wpaść np w pasek klinowy co spowoduje zerwanie go. Takie coś świadczy o jakości serwisu i nie jest dopuszczalne. Skończyły się czasy naprawiania samochodu za pomocą rzeczy dostępnych na rynku. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  •  To umocowanie komputera jest rzeczywiście nie najlepsze, ja sam podłożyłem pod komputer kawałek zwiniętej tekturki bo obijał mi się o przegrodę.
  • Komputer obok filtra powietrza jest zamocowany nie na sztywno, ale w sposób dosyć elestyczny. Ręką można go trochę ruszyć. Na poniższym zdjęciu z mojego R widać chyba porównywalną przestrzeń między filtrem a komputerem. Sam filtr nie powinien być źródłem stuków czy innego hałasu, jest mocowany na sztywno. Odległość między filtrem a komputerem jest na tyle duża, że należy wyeliminować wzajemne obijanie się.
    Podejrzewam, że w serwisie próbowali eliminować stuki, między inn. właśnie poprzez unieruchomienie komputera. Po stwierdzeniu, że to nic nie dało - zapomnieli usunąć założoną wcześniej podkładkę.
    Sam możesz na próbę wyrzucić tą wkładkę i przekonasz się, czy faktycznie ma ona wpływ na występowanie niepotrzebnych odgłosów.
    Pozdrawiam   
    foto04m.jpg
    800 x 600 - 49K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  U mnie komputer nie obijał się o obudowę filtra, tylko o przegrodę i tam wcisnąłem tekturkę i to pomogło.
  • Ludzie! Komputer musi mieć chłodzenie!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Spokojnie - widziałeś rozebrany taki element? Sama płytka z elektroniką jest 4 razy mniejsza i ma kilkanaście mm wysokości. Sama obudowa jest na ekstremalne warunki - wielkie mrozy, wysokie temperatury, wielka wilgoć, drgania mechaniczne. Nie ma obawy, że się przegrzeje przy włożeniu kawałka tektury czy szmatki. W komorze silnika temperatury osiągają w normalnych warunkach 60 - 80 st. C.
    Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak? Obudowy komputerów potrafią bardziej się nagrzać. To są fakty. A że komputer w środku jest niewielkim modułem no cóż...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku Trochę przesadzasz z tym chłodzeniem, przecież nie owinąłem komputera szmatą tylko podłożyłem kawałek tekturki.Komputer ma chłodzenie zarówno z przodu jak i z tyłu. Nic się nie przegrzewa, a pukanie ustało :)
  • Super. Czy komuś niczym stara szata trzeszczy zawieszenie z przodu po przejechaniu poprzecznej nierówności?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mnie trzeszczało tylko przy ujemnych temperaturach, teraz jest ok.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Mi tak trzeszczalo...  Pojechałem do ASO przeczyscili coś tam tuleje, czy coś, i nie trzeszczy :-) 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @supermajku W tym przypadku "komputer" to za dużo powiedziane. To przemysłowy kontroler z rodziny "automotive", które mają szeroki zakres temperatur (minimum to spełnianie normy AEC-Q100, czyli -40 - +105oC) dodatkowo działają nawet od 1.6VDC, czyli uproszczając, mało się grzeją.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • A już pisałem wcześniej, że temperatura pracy w komorze silnika może dochodzić do 60 - 80 st. C - więc obudowa kompa nie za bardzo ma się jak chłodzić.
    Ale mam nadzieję, że przegrzewające się komputery u kolegów, z dołożonymi tekturkami i szmatkami nie spowodują u Ciebie żadnych problemów ?
    Jeśli firma stosuje takie "pancerne" obudowy, to chyba dobrze wie, co robi.
    Czy komuś spalił się od temperatury (z przegrzania) komputer przy filtrze powietrza? 
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wożę takie komputery dla jednego z warsztatów. Daj spokój kijowo zamocowany i się telepota szmatki etc co prawda skuteczne lecz jakieś takie nie marketingowe. Nieprawdaż?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Szykuje się remont mojego rapcia- kapcia. Zawieszenie przód trzeszczy i stuka, biegi wchodzą nie precyzyjnie ze zgrzytem. Świst z kolektorów. Losowe stuknięcie przekładni, lub poprzedniego lewego mc persona. Słabo hamuje tył. Esp ma takie opóźnienie jak by go nie było. Pedal gazu ma opóźnienie z pól sekundy. Ale plastiki nie trzeszczą, Wibruje przy 170 Wzrosło spalanie z 8-10 do 12.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Sorry za kilka postów. Piszę z telefonu
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Supermayku nierozumiem cie.... Siejesz straszny ferment... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?