FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Z czym byliście już w ASO?
  • Ja też już dwa razy dolewałem płynu do zbiorniczka, a mam TDI, także to chyba jest jakaś norma z zużywaniem się płynu chłodzącego
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja mam LPG MPI i nigdy nie dolewałem, a 17k za sobą. Nie ma co generalizować. Jak pepik nie dociągnie opaski, niedokładnie założy oring etc to wtedy cieknie :)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • U mnie w firmie kupione 3 rapidy diesel 90 KM i we wszystkich ubywało płynu chłodniczego (poniżej minimum). A Skoda - w normie :-) Czyli może ubywać tego płynu i nie jest to związane z wyciekiem jak twierdzą.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • U mnie nie ubyło, ale faktycznie - teraz sobie przypominam - handlowiec podczas obioru auta dodał czynnik chłodzący - koncentrat. No i uprzedzał, że może ubywać początkowo... więc może to norma?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • U mnie podczas odbioru było ze 3cm poniżej minimum, oczywiście zwróciłem uwagę, bo zaraz miałem wyjeżdżać... ktoś odpowiedzialny za to niedopatrzenie otrzymał opr... ps. też już trochę dolewałem
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @halif dostałeś czynnik chłodzący? Ja też otrzymałem koncentrat ale do spryskiwaczy
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Proszę o wyjaśnienie. 
    Będąc dzisiaj w serwisie chciałem wyjaśnić wskazania komputera.
    Pokazuje mi:
    Zmiana oleju za 68 dni
    Przegląd za 238 dni lub 12500 km.
    Serwisant wytłumaczył mi że to komputer oblicza wymianę oleju i widocznie mi tak wyliczył.
    Dwa lata mija mi we wrześniu co dokładnie  zgadza się z terminem przeglądu.ale skąd ta data zmiany oleju.
    Czy to nie jakiś przekręt skody wymuszający wcześniejsze zmiany olejów.
    Dzisiaj też w końcu serwisant usłyszał stukającą poduszkę skrzynie biegów i czekają na akceptację centrali.
    Mokra od oleju uszczelka pokrywy zaworów została umyta i teraz mam obserwować czy dalej będzie wyciekało, bo serwis stwierdził że to prawdopodobnie olej wyciekający przez otwór bagnetu olejowego.
    Jedyna usterka zakończona dzisiaj to wymieniony żaglówek.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew
    Pewnie masz zmienny okres przeglądów QI6. Musisz sprawdzić na naklejce przy kole zapasowym lub w okładce do elektronicznej książki serwisowej. Zgodnie z instrukcją zmienny okres przeglądów QI6 dotyczy wymiany oleju, natomiast pierwszy przegląd jest albo po 2 latach albo po 30 kkm i to się nie zmienia. Ja wymieniłem tylko olej, nie robiłem tzw przeglądu olejowego i licznik dotyczący wymiany oleju mi skasowali, co również jest zgodne z instrukcją. Zmienny okres przeglądu związany jest z wymianą oleju (filtra, korka) a nie z jakimś przeglądem olejowym. Prawdopodobnie serwisy chcąc zarobić i naciągają ludzi na przegląd olejowy. W instrukcji jest mowa jedynie o wymianie oleju zgodnie ze wskazaniem komputera, ale nie później niż po dwóch latach lub 30 kkm. Czyli są dwie odrębne rzeczy: wymiana oleju zgodnie z komputerem oraz przegląd po 2 latach lub 30 kkm.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel - jaki jest koszt samej wymiany oleju w serwisie. Miałeś swój olej i filtr?
    A jaki potem koszt przeglądu?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Dzisiaj wstawiłem samochód do ASO na wymianę poduszki pod skrzynią. Przy okazji mają uszczelnić wyciek spod uszczelki pokrywy zaworów. A przy tym zglosiłem ze dywaniki gumowe nie pasują na bolce w podłodze. Cały czas się przesuwają co spowodowało że otworki mocujące zrobiły się w innym miejscu niż były oryginalne.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew, a jakie miałeś objawy tej poduszki pod skrzynią?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • stukanie przy szybkim ruszaniu, podczas hamowania silnikiem i największe to podczas jazdy wolnej na dużych nierównościach, ale takich naprawdę dużych. Wczoraj wymienili a dzisiaj całkiem inna jazda. Ciszej nawet na lekkich nierównościach. I nie ma tego stuknięcia podczas zmiany biegów i ruszania.
    Obstawiam że to taka sama wada fabryczna jak w silniku 105KM, tylko że tam zrobili akcje wymiany, a w innych dopiero jak ktoś się czepia
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ok rozumiem, wielkie dzięki. Ja stukania nie mam, ale podczas hamowania silnikiem drży mi bardziej kierownica, tak się zastanawiam czy to nie podobny problem?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • A jednak się pochwaliłem, ze się poprawiło. Wczoraj i dzisiaj rano było super. Teraz spadł deszcz i stuka znowu i mam wrażenie że nawet głośniej niż wcześniej. K...a mać cholerą mnie już bierze.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Czyli co wymienili ci poduszkę, a okazuje się, że to nie ona była przyczyną tego stukania?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan - dokładnie tak jak piszesz. Chociaż z tego co widzę dzisiaj to zniknęło stukanie, które było podczas zmiany biegów i hamowania silnikiem. Najwyraźniej były dwie usterki a naprawili tylko jedną. Zawieszenie sprawdzali już 4 razy. W poniedziałek daję im ostatnia szansę. Jak nie to zmieniam serwis. Wg mnie stuka albo tuleja wahacza, albo mocowanie teleskopu.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Hmm, rzeczywiście dziwna sprawa, ale nie odpuszczaj im niech szukają, po to mamy tą gwarancję. A jak się nie, to może faktycznie trzeba zmienić ASO, bo to też jest kwestia zatrudnienia przez ASO kumatych mechaników nie idących na łatwiznę typu ten typ tak ma.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam
    Dziś byłem w serwisie umówić się na wizytę, wspomniałem że ubyło płynu chłodniczego.
    Pan powiedział, że pierwszy raz można dolać wody (destylowanej), max. 0,5 l - bo wlewają koncentrat do - 60 st. C.
    Co wy na to ? Spotkaliście się z taka opinią ?
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • @krys999 w serwisie (każdym, nawet u każdego szanującego się pana Mietka) mogą zmierzyć temp. zamarzania płynu. To pozwoli ocenić czy i ile wody możesz dolać, bo może ktoś już dolewał...

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?