FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • W skrzyniach automatycznych chyba jest zalecana wymiana oleju co ileś tam tyś kilometrów
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • W manualnej skrzyni biegów oleju się nie zmienia, przynajmniej producent nie przewiduje. Warto wymienić przy okazji naprawy. W "automatach" na ogół wymienia się co 60 tys. km.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Nie jeździłem automatem, wiec może dlatego o tym nie słyszałem. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • W automacie się wymienia. W starych autach się wymieniało również w manualnych skrzyniach, ale jak wiemy z wcześniejszych wpisów w tym wątku, czasy częstego wymieniania oleju przeszły już do lamusa i obecnie w manulanej skrzyni oleju się (wg. instrukcji) nie wymienia. W poprzednim aucie nie wymieniałem przez ponad 300kkm aż do sprzedaży. Na fakturze nie znajdziesz takiej pozycji jak kontrola poziomu oleju. Za to na czekliście przeglądowej, co prawda nie pamiętam przy jakim interwale, pojawiała sie pozycja wzrokowa kontrola skrzyni biegów i elementów przeniesienia napędu (lub coś w ten deseń). Skrzynia to nie silnik skąd olej może znikać niezauważenie na 1000 sposobów. Jak skrzynia nie cieknie to olej nie znika. Tak miałem w poprzedniej skodzie, więc teraz pewnie będzie podobnie. Ponadto wydaje mi się że dla ciekawskich oraz jako punkt odniesienia przy ewentualnej wymianie oleju, jest w korpusie skrzyni śrubka rewizyjna która wskazuje optymalny poziom oleju.
  • O wymianie oleju w skrzyni biegów manualnej także nie słyszałem ale o uzupelnianiu tak, bo w poprzednim autku mialem uzupełniany 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • automat jak najbardziej wymienia sie inaczej przestaje działać prawidłowo widziałem automaty które nie miały wymiany oleju w skrzyni przez 100 tys i nie dało się tym jeździć. nie wiem jak jest z DSG ale manualne sa bez obsługowe co 60 tyś. sprawdza się poziom oleju, a na życzenie klienta mogą wymieniać nawet co 30 tyś razem z silnikowym.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Powiem wam więcej nie tylko, że się nie wymienia oleju w manualnej skrzyni biegów, ale nawet się nie powinno tego robić. Kolega nie wiedział i po 150 kkm wymienił olej w swojej octcie i.... dopiero wtedy zaczęły mu się problemy ze skrzynią:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  •  Potwierdzam, w skrzyni manualnej oleju się nie wymienia, natomiast jeżeli chodzi o olej w silniku, to mogę napisać, że w mojej firmie mieliśmy już kilka VW Crafterów z silnikiem 2.0 140km TDI i olej zawsze był wymieniany  według wskazań licznika (40000 km). Mają już przejechane od 150 do 250 tyś. i z żadnym nie ma problemów,  oleju nie biorą i turbiny nie padają, a jeżdżą ciągle przeładowane.
  • @dodan
    @jercen
    Nie to że mi sie fora pomylily tylko napisalem to ku przestrodze
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • do thomas: spoko.
    Tylko jak podajesz ku przestrodze - to podaj jeszcze kilka faktów - które należałoby stosować czy uwzględniać w naszym "codziennym" chlebie Rapidowców. Z takiej krótkiej, lakonicznej wypowiedzi niewiele można coś wywnioskować. Merytorycznie taki wpis nic nie dał.
    Z pewnością większość będzie Ci wdzięczna za kilka rad, które podasz na tym forum. 
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja w poniedziałek wymieniłem olej z fabrycznego na Liqui Moly TOP TEC 4200 przy przebiegu około 10800km i pół roku użytkowania samochodu. Olej kupiłem sam, 5l za 200zł. Wymiana + filtr + korek w ASO, około 180 zł. Wymiana oczywiście na moje życzenie ponieważ zgodnie z komputerem mogłem jeszcze przejechać 17kkm, no ale czytając różne fora i po rozmowie z kolegą, który pracował w serwisie postanowiłem olej wymienić na nowy. Po wymianie mam takie wrażenia, oczywiście mogą być subiektywne i związane z tym, że olej jest nowy a nie z jego marką. Silnik pracuje ciszej, dźwięk jest mniej metaliczny a bardziej miękki, co potwierdza również moja żona. Kolejna rzecz, to przy uruchamianiu silnika następuje to zauważalnie ciszej i chyba szybciej. Ogólnie jak do tej pory jestem zadowolony. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja postanowiłem jednak jeździć zgodnie ze wskazaniami licznika. Myślę, że wymiana po pół roku to trochę za szybko, choć ja mam przebieg już 15 kkm. @konwel a dlaczego akurat taki olej wybrałeś? Czy w ASO przestawiali ci w kompie na wcześniejszą zmianę oleju, czy zachowałeś dotychczasowy system?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • chyba nie musza nic przestawiac zeby olej zmienic, to wymiana na zyczenenie klienta :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • ok, nie bo mogłeś np. poprosić ich o ustawienie kompa na wymianę np. co 15 kkm
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan
    W ASO wyzerowali mi licznik który wskazuje kolejną wymianę oleju, czyli mam od momentu wymiany następną wymianę zgodnie QI6 czyli zgodnie z tym co wyliczy komputer, ale nie później niż 2 lata lub 30000km. Co do terminu wymiany to stwierdziłem, że wolę to zrobić przed zimą niż po. Co do wyboru oleju, to po przeczytaniu wielu forów i opinii stwierdziłem, że ten będzie najlepszy, a już na pewno lepszy od Castrola;) Kolejny argument, który skłonił mnie to tego wyboru to to, że jest to olej mało popularny i raczej nie podrabiany, po trzecie jest produkowany w Niemczech.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • ok rozumiem, może i to jest dobry wybór. A następną wymianę robisz za 15 kkm czy zgodnie ze wskazaniami kompa?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • zakładam, że zrobię razem z przeglądem gwarancyjnym po 2 latach lub 30000 km
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • ok czyli jak przejedziesz mniej więcej 20 kkm?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • na tym nowym oleju tak, chociaż sądzę, że szybciej mina 2 lata i myślę, że zrobię na nim około 15kkm
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • cena litra oleju w ASO... 60 złotych. bez komentarza :/
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?