FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • W ustawieniach Maxi dot i wybraniu przegląd (info) instrukcja mówi, iż na 10sek wyświetla się komunikat: wymiana oleju ... km lub ... dni oraz przegląd ... km / ... dni. U mnie jest tylko info o przeglądzie, brak info odnośnie oleju... dlaczego? Macie podobnie czy tylko u mnie tak jest?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • U mnie jest tak jak w instrukcji. Dwa wskazania, jeden od oleju drugi od przeglądu. Ilość kilometrów do przeglądu i wymiany oleju pokazuje taką samą ale ilość dni jest już różna.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Prawdopodobnie instrukcja opisuje sytuację ze stałym okresem międzyprzeglądowym, gdzie 15, 45 75 tys to tzw. Serwis Olejowy - czyli wymiana oleju właśnie + kilka drobiazgów
    natomiast 30, 60, 90 tys (lub raz w roku) to tzw Przegląd gdzie oprócz wymiany oleju wchodzą w grę również inne czynności obsługowe kontrolne i konserwacyjne.
  • dodan szczerze to właśnie po Twoim wcześniejszym wpisie, zacząłem się nad tym zastanawić:
    "do przeglądu pokazuje, że mam 470 dni, a do wymiany oleju 561 dni"
    A jaki masz, stały czy zmienny okres obsługowy Q16?

    kros ok, w myśl tego co piszesz, jeżeli mamy zmienny okres obsługowy Q16 to właśnie tak jest i wyświetlana jest tylko informacja: przegląd ... km / ... dni bez oleju. Gdyby ktoś potwierdził, że ma zmienny Q16 i ma info zarówno o przeglądzie jak i oleju to teoria upada... i u mnie coś jest nie tak...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty przykro mi, ale muszę potwierdzić tą informacje. Mam zmienny okres obsługowy Q16 i mam tak jak mnie zacytowałeś:-) A ty masz MPI? Może w MPI jest z tym inaczej, niż w TSI i TDI?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • TSI 105km, 2013 (MY14), LB, Maxi dot, zmienny okres obsługowy Q16...
    Jak ktoś ma pomysł, czemu mam tylko info o przeglądzie bez info o oleju, to śmiało...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Hmm, a może w R. z 2013 r. była tylko ta jedna informacja w maxi dot?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mój R 85km 2013 MY 2014 ze zmiennym okresem obsługi Q16 mam podane dwa wskazania, wymiana oleju ...km/czas oraz przegląd. ...km/czas
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • TSI 105 rok2014 MY 2014 zmienny okres Q16 i mam dwa wskazania wymiana oleju ...km/czas oraz przegląd. ...km/czas
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Ja jak już wcześniej pisałem pytałem o tą sytuację w serwisie (mam dwa wskazania wymiana oleju oraz przegląd, ani dni ani km się nie pokrywają w obu licznikach). Pan w serwisie był bardzo zaskoczony taką sytuacją (samochód kupiony w innym mieście), ponieważ według niego powinienem mieć jedne licznik. Według jego wyjaśnień oraz zgodnie z instrukcją zmienny okres przeglądów QI6 dotyczy wymiany oleju, natomiast pierwszy przegląd jest albo po 2 latach albo po 30 kkm i to się nie zmienia. Ja wymieniłem tylko olej, nie robiłem tzw przeglądu olejowego i licznik dotyczący wymiany oleju mi skasowali, co również jest zgodne z instrukcją. Zmienny okres przeglądu związany jest z wymianą oleju (filtra, korka) a nie z jakimś przeglądem olejowym. Prawdopodobnie serwisy chcąc zarobić i naciągają ludzi na przegląd olejowy. W instrukcji jest mowa jedynie o wymianie oleju zgodnie ze wskazaniem komputera, ale nie później niż po dwóch latach lub 30 kkm. Czyli są dwie odrębne rzeczy: wymiana oleju zgodnie z komputerem oraz przegląd po 2 latach lub 30 kkm.

    QI6.jpg
    1054 x 610 - 296K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Skasowali Tobie licznik wymiany oleju, a przeglądu pozostał bez zmian... zamierzam wymienić olej na dniach przy 15tys, no i się zastanawiam co mi wyzerują, jak mam tylko licznik przeglądu, a nie mam licznika wymiany oleju...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty nie mam pojęcia, ale kolega ma wyświetlacz tzw "segmentowy" i u niego jest jeden licznik i dotyczy wymiany oleju bo jest wyliczany przez komputer. Teoretycznie termin i dystans do pierwszego przeglądu są niezmienne więc nie muszą być wyświetlane bo zawsze są to dwa lata lub 30 kkm. Czy tak jest na 100% to nie jestem pewien.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • W myśl tego co piszesz, to u mnie jest jakiś bałagan... bo też mam jeden licznik, ale dotyczy on przeglądu i jest on wyliczany przez komputer (a mam maxi-dot, a nie segmentowy) skoro, jak piszesz, termin i dystans do pierwszego przeglądu są niezmienne, bo wynoszą 2lata/30kkm to przychodzi mi tylko na myśl, że u mnie ta informacja o przeglądzie, nie tyczy przeglądu, a wymiany oleju... może zakręciłem, ale sam próbuje to sobie wytłumaczyć... chyba bez zapytania podczas wizyty w ASO się nie obejdzie.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty Może być tak jak piszesz z tą wymianą oleju
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • czy zamiast castrola można zmienić olej na Mobil1 6W/30?
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • @ johnl o ile w serwisie Ci takowy zaoferują, pamiętaj, że Skoda zaleca Castrol. Więc mogliby się czepiać w przypadku roszczeń gwarancyjnych, choć nie powinni, gdybyś zmienił olej poza ASO.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Jacek orientujesz się w oleju ,czy taki móglby być tzn.Castrol 5W/30 EDGE
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Przecież to jest właśnie ten, który rekomenduje Skoda
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Niewiedziałem ,że to taki ,bo jeszcze nie mam rapidka-dzieki.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Nosh kurde.... wrrr.... LUDZIE! Olej może być nawet firmy Kogucik z Kurzętnik Małych, musi tylko spełniać normę VW. Czytać instrukcję! Strona: 171. Tam jest rozpiska norm i ilość oleju do wlania w zależności od silnika, skrzyni i rodzaju przebiegów (LongLife, czy normalny).

    To że Skoda taki olej rekomenduje to kwestia umowy akurat z Castrolem. Mają umowę o współpracy, dlatego pojawiają się nawzajem w reklamach firm. 

    Na forum powinien być quiz wiedzy z instrukcji samochodu zamiast aktywacji konta....
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?