FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Z czym byliście już w ASO?
  • Z tego co twierdzą mechanicy nie tylko w aso to można wymieniać częściej a 30 tysi też nic się nie stanie, jeśli masz zalany olej do dużych przebiegów oczywiście. Jak wymienisz częściej to tylko lepiej dla silnika i spokojniej będziesz spał.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ja przekroczylem juz 11 tys. i mam zamiar olej wymienić po 15 tys. dla mnie serwis w deaslu co 30 tys. to raczej chwyt marketingowy a na pewno nic dobrego dla silnika. Cała ta gadka o nowoczesnych materiałach środkach smarnych, technologiach, jakoś mnie nie przekonuje do tego, żeby zaoszczędzić raz w roku parę stówek na oleju.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Cezar u mnie to sie własnie od tego zaczeło, ze kiepsko zaczela wchodzi jedynka, potem tak sie porobilo, ze musialem kilkakrotnie go wysprzeglac zeby wlozyc jedynke i do tego zaczela trójka wypadac. Po wymienie skrzyni, przejechalem juz 4 000 km i jedynka oraz wsteczny wchodzą bez zarzutu, takze musisz obserwowoac. Jesli zrobi sie to uciązliwe to do ASO trzeba walic.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dziękuję za info na pewno będzie łatwiej z takimi argumentami. Czyli pozostaje obserwacja narazie nie jest to jakiś wielki problem.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • dudnienie w środku przy prędkości powyżej 80 km/h jakby z tyłu samochodu ? zauważam też lekkie drżenie kierownicy - przebieg 6 tys. co to może być ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Najprędzej opony, sprawdź ciśnienie, wyważenie i stan bieżnika, czy nie poząbkowane.
    Przy okazji sprawdź czy nie biją łożyska w kołach.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • @Jacek zgadza się ciśnienie w jednej oponie 0,5 atm, okazało się że mam ... gwoździa
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Zakleją czy musisz kupić nową oponę?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Zalepiona dziurka :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Rapid sedan przy 4 osobach bardzo często szoruje po gruncie - nawet na w miarę równej drodze gruntowej. Mało przyjemne zjawisko - już kilka razy się z nim spotkałem. Tam gdzie Astra jechała bez problemów Rapidem muszę jechać na jedynce max na dwójce. Zawieszenie przecież ma twarde jak furmanka - widać prześwit stanowczo za mały
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • A może masz podgiętą osłonę pod silnikiem?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • też zauważyłem mały prześwit w Rapidzie, zjeżdżając z 4 osobami w samochodzie z chodnika na ulicę (gdzie krawężnik ma ok. 8-10cm) bardzo wolno i tak dobiło podwozie do krawężnika 
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Ja to wyłapałem w salonie jak zastanawiałem sięnad autem. Dlatego dokupiłem "Pakiet bezdroża", chociaż jest to raptem 7-10mm to cośtam pomoże. Oczywiście cały plan wziął w łeb, jak ASO zamontowało LPG ze śrobami wystającymi na 2cm... Inny temat.

    Swojądrogą to ja byłe mw ASO ze skrzypiącym sprzęgłem, przy okazji "przeglądu gazowego". Tak to 5k km bez problemów...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Ja wczesniej mialem octe jedynke i tam to dopiero był problem i to niekoniecznie z 4 osobami na pokładzie wystarczył sam kierowca, ze 3 razy osłone pod silnikiem wymienialem, az w koncu sie wkurzylem i zamontowałem metalową i był spokój:-) W Rapidzie jest to troche lepiej rozwiązane, bo jeszcze ani razu nie zaryłem w zaden krawęznik:-). Przejechane 6 500Km.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  •  A miał ktoś Golfa IV ? Tam to dopiero było nisko. Od krawężników trzeba było się trzymać z daleka, też wyrwałem kilka razy osłonę silnika.
  • mam pytanko czy do ASO w ramach gwarancji można jechać w celu wymiany wycieraczek ? Pytam się bo ze Skody Auto odpisali mi że to zależy od serwisu a z kolei kolega był (choć Superbem) i wymienili choć podobno wymieniają do pierwszego roku tylko, ale nie wiem czy faktycznie to się należy ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • A w ciągu jakiego okresu robisz te 30 tys.?
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • @Maciek_1991 masz rację wystarczy wpisać na jednym wątku..

    @cypor post usunięty... żeby nie powielać.
    Administrator forum RapidKlub.pl
  • RAPID SPACEBACK 1.2 105 kM 28000 - wymiana przekładni kierownicze w ASO - objawy jedno stuknięcie  podczas  skrętu i przy powrocie kierownicy do punktu jazdy na wprost. Po wymianie słychać  prace silnika wspomagania ( tak jakby mruczenie) przy kręceniu kierownica na postoju, czy podczas jazy odgłos nasila się.  Przed wymianą nie było tego słychać. W ASO powiedzieli że "to tak jest". Ja natomiast nie mogę znieść tego odgłosu, bo wiem ze jest coś nie tak. PROSZĘ O POMOC i jakieś info. SAMOCHÓD JEST PO PRZEGLĄDZIE  PRZED 30000 W ASO.
  • witam. mam Rapida LB 1.2 105 km. , przebieg 1150 km. od pewnego czasu przy skręcie max czy to w lewo czy w prawo słychać odgłosy jakby coś szorowało na przegubach. co to może być? opony mam standardowe, nie sądzę żeby opona szorowała.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?