FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Z czym byliście już w ASO?
  • Znając oszczędnosc Skody nie wierzę by tam był lany koncentrat do tak wysokiego minus nie spotkałem sie nigdy z taką opinia zresztą nie wiem czy płyn G ma taką temp zamarzania 
  • Samego koncentratu nie wolno wlewać, bo zamarznie szybciej niż rozcieńczony wodą. Optimum to stosunek płynu do wody 50/50 wtedy mamy płyn do ok. -40 stopni. Po prostu powiedz że mają wlać płyn i tyle...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Na oko to można sprawdzać jak nie użyjesz miernika to mogą wciskać tobie każdy kit. Dolanie 0.5 litra destylowanej nie powinno mieć zbytniego wpływu na temperaturę zamarzania, raczej nie przewidują mrozów -25.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Uklad chlodzenia ma odpowwietrzenie i z płynu odparowywuje właśnie woda, więc dolanie destylowanej nie zmieni parametrów zmarzania, no chyba, że jest wyciek, to po naprawienu należy sprawdzić miernikiem i dolać odpowiednią ilość płynu. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Jak się pytałem w ASO to powiedzieli mi, żeby na dolewkę stosować czysty koncentrat, i że tak będzie najlepiej.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Byłem w ASO żeby dociagneli opaskę.. Mam wrażenie, że nadal tam saczy się płyn. Może samemu założyć inną opaskę na srubeczke..?
    Te oryginalne opaski są dziwne, mam wrażenie,  że nie dociskaja dobrze...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Może przyczyna nie leży po stronie opaski tylko wężyka lub króciec jest uszkodzony.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @andrzejn - od kilku pokoleń samochodów (w tym i R) układ chłodzenia jest układem ciśnieniowym, zamkniętym. Płyn jak i woda w normalnych warunkach nie parują na zewnątrz. Stąd w normalnych warunkach płynu nie ubywa.
    Jedną z prób szczelności układu chłodzenia jest próba ciśnieniowa. Wtedy też można łatwo stwierdzić nieszczelności całego układu chłodzenia.
    Sam korek wlewu zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego ma specjalną konstrukcję. Przy nadmiernym wzroście ciśnienia w układzie - otwiera dostęp do atmosfery w celu zmniejszenia panującego ciśnienia.
    Jednym z prostych (domowych) sposobów sprawdzenia ciśnienia w układzie chłodzenia jest odkręcenie korka wlewu w zbiorniku wyrównawczym przy ZIMNYM silniku. Można wtedy usłyszeć krótki, cichy syk. To oznacza, że układ chłodzenia jest szczelny, a otwarcie powoduje wyrównanie ciśnień.
    Pozdrawiam   
     

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen 
    Tak masz rację, użyłem zbyt dużego skrótu myślowego :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Czym objawia się wada poduszki pod skrzynią biegów?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Trudnościami przy zmianie biegów "stukami", też mi sie wydawało że poszła poduszka ale po wizycie w aso coś nie mam pojęcia co poprawili i objawy mineły (ciężko wchodziła jedynka i wsteczny)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @cezar Twój przypadek wymagał zapewne regulacji cięgien. Uszkodzenie poduszki, a raczej wada fabryczna tejże objawia się delikatnym pukaniem w czasie jazdy po nierównej drodze lub podjeżdżaniu pod krawężniki.Słychać stuki z pod maski z lewej strony. U mnie takie były objawy i wymiana poduszki pomogła, chociaż na oko poduszka wyglądała na sprawną, żadnych luzów, czy oberwania gumy.
  • Pewnie tak było. Troszkę się dziwię jak czytam wasze wpisy że w niektórych aso są mechanicy którzy nie wiedzą jak naprawić jakąś rzecz w samochodzie. Pewnie mam szczęście bo nie wiem jak to nazwać ilekroć jadę do serwisu niektóre czynności czasami trwają dłużej lecz nie rozkładają rąk mówiąc że coś mi sie przesłyszało lub ten typ tak ma.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • usterka z fabryki... źle założony wężyk spryskiwacza tylnej szyby. Płyn zamiast na szybę lał się do bagażnika.
  • Oo, a to ciekawa usterka... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • idą z duchem czasu nie można stać w miejscu ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • No jestem w aso siedzę i siedzę miało być max 0,5 godziny a tu już 1,5 mija. Kawa ogólnie dobra mogły by być lepsze i wygodniejsze fotele na poczekalni, obejrzałem już chyba wszystkie nowości skody oprócz nowego superba którego jeszcze nie mają. Ciekawe chyba coś znaleźli tylko obawiam się co?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ale  numer właśnie pan przyszedł i podpisałem papiery odbioru auta chyba obserwują/czytają forum bo dziwnie się spojrzał jak zobaczył że mam odpaloną stronę. Ale spoko teraz po wymianie oprogramowania i pedału sprawdzenie w trasie jak się sprawuje i ocena na forum wieczorkiem.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  •  
    Jednak coś musiało być na serio z pedałem gazu bo teraz jedzie lepiej.
    Wymiana
    pedału gazu jest spowodowana serią pedałów gazu które podczas
    przyśpieszania nie reagują wręcz przeciwnie samochód zwalnia.
    Co do wspomagania niema znaczącej różnicy może nie zaobserwowałem.
    Samochód
    przetestowałem na autostradzie przy prędkości do 140 km/h na zakrętach
    nie odczuwam by było lepiej lub gorzej jeśli chodzi o układ kierowniczy.

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ja z kolei nie widzę różnicy, dla mnie gaz działa jak wcześniej, nic się moim zdaniem nie zmieniło :)

    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?