FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zamówiony 1.2 tsi vs 1.0 tsi FL - co dalej?
  • Osobiście zamówiłem liftbacka pod koniec lutego i wygląda na to, że po 6-7 tygodniach zwodzenia dostanę już na 100% informację, że nie ma szans wyprodukować tego auta z silnikiem 1.2 a niestety trzycylindrowy silnik 1.0 do mnie niezbyt przemawia.
    Wygląda na to, że takich przypadków będzie całkiem sporo. Więc mam pytanie do wszystkich w podobnej sytuacji co zaproponowali wam dilerzy i na co się zdecydowaliście. A osobom oczekującym radzę skontaktować się z salonami :)
    Rapid LB |1.0 TSI 110KM | MY2018 | Style | Beż Cappuccino | 2000km | Kraków
  • zrezygnuj ze skody nic nie dzieje się bez przyczyny
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zamówienie złożyłem 14 lutego. Cały czas dostawałem informacje że narazie nic nie wiadomo, że mają jakieś problemy itp. Dzisiaj rozmawiałem z dealerem i również dostałem informacje że oficjalnie skoda się jeszcze nie okresliła co z moim zamówieniem, ale duże prawdopodobieństwo że załapię się po FL.. z silnikiem 1.0. Czekam na oficjalną informację, ale jaką decyzję podejmę tego jeszcze nie wiem. Szczerz mówiąc to jestem bardzo wkurzony, gdyż dealer jeszcze nie tak dawno zapewniał mnie że nie mam się co martwić ponieważ wszystkie zamówienia złożone do 1 marca zostaną zrealizowane zgodnie z tym co na papierze. Trzycylindrowiec  również mi się nie uśmiecha.  
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • W połowie marca Skoda zakończyła montaż silników 1.2 do R. Wygląda na to, że nie wszyscy dealerzy zostali odpowiednio poinstruowani, jak realizować zamówienia w okresie przejściowym. Na forum mamy kilka osób, którym już zaproponowano trzycylindrowe 1.0 l. Jest to trudna decyzja dla zamawiających, kiedy zamiast 1.2 dealer proponuje 1.0. Mała to pociecha, że wyposażenie i droższy silnik ma być w cenie ustalonej w zamówieniu. Praktycznie - można nabyć R 1.0 TSI po niższej cenie. Chyba, że dealer dorzuci jeszcze jakiś bonus i zaproponuje nową, wyższą cenę.
    Z drugiej strony - ci, którzy zrezygnują z zamówionego zakupu R z mniejszym silnikiem, pozostaną przed kolejnym dylematem - co dalej - czy szukać samochód z placu (których jest coraz mniej) czy też pomyśleć (i ponownie czekać) na realizację następnego zamówienia. Tyle - że silnik 1.2 TSI nawet w nowych OIII już nie występuje.
    Co z zamówionymi Rapidami? Znajdą nabywców, a dealer wcale się nie musi martwić o ich sprzedaż. Jest tylko kwestią czasu, jak te małe silniki staną się popularne i nowi potencjalni nabywcy będą inaczej podchodzić do tego silnika.      
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam,zastanawiam się dlaczego zaprzestano produkcji silnika 1,2 TSI, jeżeli to jest prawda,bo nadal na stronie SKODY w konfiguraturze istnieją wersje silnika 1,2,1,4 i 1,6,co takiego jest złego w tym silniku,przecież sprzedano rekordową ilość w ciągu ostatnich 2 lat,żeby SKODA się nie obudziła po wprowadzeniu silnika 1,0 i spadła podaż,bo to się już obserwuje w salonach SKODY,szczególnie niezadowolenie klientów,którzy szukają już alternatywy w innych salonach i markach samochodu.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @andrew61k, ano dlatego, bo pewnie 1,2 nie spełniało już coraz bardziej absurdalnych norm emisji spalin i musieli wcisnąć 1.0. Dla mnie taki silnik w R to porażka. Teraz czekamy na te słynne 1.5. Kupcie sobie najnowszy Auto Świat, jest porównanie 4 aut, w tym Golfa z tym silnikiem i Audi A3 1.4 TSI.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • W octavii III FL jako podstawowy silnik jest 1.2 tsi EA211 zmniejszony softowi z 110 na 85KM aby nie robić konkurencji dla 1.0 tsi, potem jest 1.0 tsi 115KM. Wole z octavii ten 1.2 i zrobić go na 140KM.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd nie każdy chce "robić" motor na xxx KM. Wydaje się kilkadziesiąt tysięcy na nowe auto nie poto żeby robić motor.  Takie jest moje zdanie.
    Nadciąga taka "era" że Kowalscy/Nowaki/Wiśniewscy czy inni popularni będą się musieli zadowolić 3 cylindrowcami.
    4 cylindry to będzie przywilej aut o zacięciu sportowym...

    Są jeszcze producenci u których są motory 4 cylindrowe: Fiat (Fire 1.4/ 1.4 turbo), Renault (1.2 TCe, 1.6 SCe), Toyota (1.2 turbo, 1.6)...Niezadowoleni z oferty grupy VAG mają jeszcze w czym wybierać.

    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Tylko wiadomo od dziesiątków lat.ze nie da sie zrobić dobrego silnik trzycilindrowego tylko można go w pewnym stopniu ujarzmić, ale nie będzie wieczny, ale 3 cylindry to mniej faz wtrysku mniejsze spalanie na jałowym i mniejsza emisja i o to chodzi. Okazało sie ze wysilony silnik 3 cylindrowy nie jest oszczędny w trakcie jazdy autostradowej i dla mnie taki motor odpada. Nowy trend to odchodzenie od silników 3 cyl. i maleych pojemności np. Toyota ponieważ jak pisałem wyżej,.ale  projekty silnikow sprzed lat kosztujące miliony trzeba zamortyzować i za kilka lat 1.0 tsizniknie z oferty tylko musi na siebie zarobic. Z tego co wiadomo od 2020 r vag w średniej klasie będzie mieć silniki min 1.5 cm3, ponieważ są najekonomiczniejsze, widać to w tescie golfa 7 1.5 tsi. A robienie programu to nic nadzwyczajnego, producenci sami tak robią a potem pisza ze jest to nowy silnik. 1200zl na nowy program to żaden wydatek, w seacie na gwarancji możesz zrobić program w 1.2 tsi- ale jest to program firmy v- tech, ale ja znam lepsze firmy co dają lepsze efekty przy zachowaniu tych samych wartości.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ostatnio, na jeździe próbnej Kodiaq-iem usłyszałem - koniec diesli bo EURO7. Grupa VW - koniec chyba 2025 - przejście na auta elektryczne (ha ha). Ale to euro7 chyba decyduje (nie wnikam w rodzaj tzw. prób spalania etc.) o zmianie z 1,2 na 1.0. Do tego mam wrażenie, że Skoda boi się pozostawić na rynku silnik dłużej niż 2-3 lata - bo boi się, że się ie sprawdzi i wyjdzie wada "fabryczna". Uważam, że powoli trzeba niestety odwracać się od Skody.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • 1.2tsi dalej zostaje w grupie vag, bardziej chodzi ze Skoda w masówce ma to przetestować bo w vw ludzie w iekszosci będą wybierać 1.5 tsi, a w Skodzie gra rolę cena.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mało tego mercedes teraz ostro wchodzi w silniki 6 cylindrów w rzędzie. Taka jednostka jest sporo lepiej wyważona od V6,4 w rzędzie, a co dopiero 3 cylindrów. Przewyższa tylko v8 i V12 gdzie siły się wzajemnie znoszą i silnik nie wibruje aż tak bardzo. Inny przykład mazda: 2.0 i 120 koni. Można? można? Za to moment lepiej poprowadzony a finalne osiągi są zadowalające.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No więc szanowne towarzystwo, bardzo miło mi było być przez chwilę, choćby jako wirtualny tylko posiadacz R, uczestnikiem tego forum ale musimy się rozstać - Rapida z silnikiem 1.0 nie chcę i poinformowałem o tym dzisiaj dealera. Poszedłem za Twoją radą @PinkFloyd i zamówiłem Octe. Naprawdę fajne jest toi forum i dużo się od Was dowiedziałem i nauczyłem. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow z jakim silnikiem zamówiłeś OIII ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • słabizna 1.2 TSI 85KM ale myślę, że na moje miastowe potrzeby wystarczy a tych kilka wypadów wakacyjno-weekendowych jakoś dam radę :) 
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Dopłacisz 1200zł i będzie bezpieczne  140KM :) Jak będziesz czuł niedostatek mocy lub przez to nosił sie z zamiarem zmiany auta to 1.2 tsi nie warto, 1200zł i zmienia sie oblicze wozu :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Witam,coś mi tu nie pasuje,czyżby w ofercie SKODY,jeszcze był dostępny silnik 1,2 TSI 85 KM ?
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Jest to silnik 1.2 tsi EA211 czyli na pasku i głowicy 16V, ten sam co 90 i 110KM tylko softowi ograniczony aby nie robić konkurencji dla 1.0 tsi, 1.0 tsi 90KM miał slaby dół do masy auta i dlatego dali 1.2 tsi na 4 cylindry ( już widać co to jest ten super 1.0 tsi :) ) W sumie ten 85KM na.hamowni dobrze dotarty pokazuje ok 95-100KM i tak samo sie hamuje na.hamowni jak 110KM bo to ten sam silnik CJZD tylko okrojony softowo. Ciekawe czemu większość sprzedaży nowej oktavii to 1.2 tsi albo 1.4 tsi.z pominięciem 1.0 tsi. Widać ludzie wiedza i czują podstęp :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @andrew61k - może nie zauważyłeś, mowa jest o Octavii a nie o Rapidzie.
    @PinkFloyd - ale takie rzeczy dopiero po gwarancji. Najpierw muszę to dotknąć i wypróbować. Po tych przebojach z zamówieniem Rapida jestem ostrożniejszy, dopóki nie będę miał kluczyków w dłoni to nie uwierzę :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • A czy myślicie że mogę liczyć na upust do 10tyś na octavii z cennika? Bo też się przymierzam do oIII

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?