FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiana Blues'a na coś z nawigacją....
  • Wcześniej napisał, że 60 zł
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Oki,sorki musialem nie zauwazyc.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Działa wszystko: sterowanie z kierownicy ,czujniki cofania, navi ,telefon  .Tak 60 złociszy montaż. Szkoda tylko że nie mam wbudowanej kamery cofania bo też by dzałała.
    Rapid LB / 1.2 105KM / MY14 / Ambition / Lubin
  • Czy dokładane czujniki będą działać?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie wiem

    Rapid LB / 1.2 105KM / MY14 / Ambition / Lubin
  • gdyby tylko u mnie w aso (okolice katowic)chcieli mi to założyć to bym chętnie kupił!
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Słabo ASO dba u ciebie kolego o klienta.

    U mnie w ASO nie robili żadnych problemów z uśmiechem przyjęli auto. Kilka godzin i po robocie.
    Rapid LB / 1.2 105KM / MY14 / Ambition / Lubin
  • A ja mam zapytanie czy jak zamówiłem radio bolero (bez smart linka, mirror link już był nie dostępny) to po podpięciu pod USP telefonu to SYGIC się uruchomi na radio?
    Jeśli nie czy ktoś się orientuje czy w ASO będę mógł uruchomić później tą funkcję?
    Rapid LB l 1,6 TDI CR DPF 85 kW (115 KM) l MY16 l Ambition MAX + dodatki l Biel Candy l 0,00 zamówiona do odbory Luty 2016 l Okolice 100licy
  • no niestety, ale co ja moge więcej zrobić? obdzwoniłem kilku najbliższych dealerów skody i wszyscy jakby jednym głosem twierdzą że się nie da nic lepszego (ew swing) założyć, bo nie będzie nic z dodatków działać, więc po co to kupować żeby tylko był wyświetlacz i radio grało tak samo jak moje teraz? bez sensu... Gdybym gdzieś znalazł jakieś podstawy prawne które jasno pokazują,że wymiana radia bez naruszenia instalacji  jest możliwa we własnym zakresie bez utraty gwarancji, to bym uderzył do skody.Niestety nic w tym zakresie w necie nie znalazłem..
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Dlaczego zastanawiasz się nad gwarancją? Przy zamianie radia nie dojdzie do zasadniczych zmian w instalacji, a więc nie ma obawy, że w razie wystąpienia z tytułu gwarancji (ale z czym - silnik, skrzynia biegów, akumulator,...?) będą czepiali się radia. Jak radia nie sprzedasz - to będziesz mógł je ponownie założyć na czas ewentualnych roszczeń gwarancyjnych. Ale wg mnie nie ma obaw co do wymiany radia w okresie gwarancyjnym. Jak radio będziesz zakładał w jakim zakładzie - no to masz od nich gwarancję na założenie radia. Jak będziesz sam zakładał - to przy postępowaniu zgodnie z instrukcją - nie możesz nic "skopać". Nie ma porzeby zwlekania do końca gwarancji. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen bardzo dobrze mówi. Pozatym muszą udowodnić bezpośredni związek przyczynowo skutkowy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

  • osman71
    Wydaje mi się że skoro twierdzą ,że tylko swinga da się zamontować  to i stacje multimedialną też.

    Rapid LB / 1.2 105KM / MY14 / Ambition / Lubin
  • Na aliex... można spotkać 8" radia z DVD, GPS, kam. cofania, 4 kanały, ekran 800 x 480 px, mocowanie do VW w cenach od 150 - 180 dol.
    Za modele z ekranem 1024 x 600 px ceny zaczynają się od ok. 230 dol. (nawet do 500 dol) z przesyłką.
    Za dodatkowe wyposażenie trzeba dopłacić (np. kamera cofania od 10 dol.).
    W tym układzie cena 2200 zł z NaviPremium jest zdecydowanie duża.
    Ale jest do zaakceptowania dla tych, co nie chcą czekać na kuriera z Chin.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • adayo ce4-m1 a  Czy ktoś coś takiego w nowym rapidzie ma zamontowane? podobno to podchodzi bez zadnych ramek,przeróbek tylko chyba automapa płatna?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • W swojej Rapidce poiadam najzwyklejsze radio - bodajże Blues - i chciałbym je wymienić na coś lepszego...
    w sieci dostępnych jest cała masa takich urządzeń, zarówno oryginalnych od Skody jak i innych producentów...

    np. 
    http://allegro.pl/skoda-rapid-radio-nawigacja-amundsen-5ja035192-i5109785359.html 
    albo
    http://allegro.pl/8-nawigacja-vw-seat-skoda-radio-android-5-1-i6767938478.html 

    Czy jest to kwestia tylko wyjęcia starego radia, odpięcia kabelków, podłączenia i montażu nowego, czy większa robota?

    Ktoś kiedyś dokonywał takiej zmiany?

    EDIT MOD: Kolego zanim rozpoczniesz nowy wątek przeszukaj forum czy przypadkiem już takowego nie ma.

    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • przepraszam za bałagan - przy okazji napiszę, że ASO odpowiedziało mi (wysłałem zapytanie mailem) - iż nie ma możliwości wymiany tego radia na jakieś oryginalne z nawigacją... pewnie kwestia braku kabelków...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Mozesz spokojnie wymienic na oryginalne ze Skody ( Columbus, Amundsen) na nieoryginalne tez z tego co sie kiedys dowiadywałem tylko zeby kostka pasowała, jednym slowem mozesz tylko przepiąć kable bez ingerencji w instalacje skodowską. Są stacje multimedialne dedykowane do Rapida w cenie do 2 tys
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Poczytaj na forum,nie tak dawno nawet ktos pisal ze nie dziala sterowanie z kierownicy itp. Tez szukalem,ale nic nie pasuje zeby chodzilo na 100%
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • @osman71 zgadza się, ktoś tak pisał ale miał nowszy model Rapida. Nie ma problemu z Rapidami MY13 - MY15 a taki ma @PioterC. Od modelu MY16 wychodzą właśnie takie kwiatki w chińczykach jak nie działające sterownie w kierownicy. Pewnie za jakiś czas i do tych roczników coś zrobią działającego.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • akurat ja mam ludziska moje drogie zwykłą Rapidkę, bez żadnych bajerów na kierownicy, żadnego sterowania z niej... chcę samo radio i do tego z wyświetlaczem i nawigacją...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?