FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • @kruszyna, u mnie też, dzisiaj byłem na oględzinach w salonie, wypełniłem dokumenty, teraz czekamy na akceptację ubezpieczyciela i nową szybę.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jak sie ma naprawa  ac wzrastaja pozniej skladki ? Puklem lekko zderzakiem w slupek i mam wgniecenie i odprysk jest sens to robic?to plastik to wymienia caly zderzak przedni?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • @Sqcza, mi przy wymianie szyby poleciało 20% zniżek. Zależy jeszcze w jakim TU masz ubezpieczenie, musisz zadzwonić do swojego agenta i zapytać. Czy robić to zależy od Ciebie czy chcesz tak jeździć czy nie :) Czy wymienią zderzak czy naprawią to już oceni rzeczoznawca lub dział likwidacji szkód w salonie :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Kilka lat temu w Fabii  miałem te sama przypadłość.
    Wymieniałem w ASO, koszt 1000 zł, wymiana w warsztacie 500. Różnica w znaczku Skody na szybie
    Przy zgłoszeniu szkody, doradca powiedział mi, że procedura wygląda w ten sposób, że wzywasz policję na miejsce zdarzenia Oni piszą protokół i zgłaszasz to do swojego ubezpieczyciela, a ten robi regres od ubezpieczyciela drogi, bo każda droga jest ubezpieczona.
    Jak jest naprawdę, nie wiem, bo wymieniałem z ubezpieczenia szyb i nie dociekałem ścieżki postępowania, ale chyba warto pójść tą drogą.
    Pozdrawiam
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Taa Policje zeby dostac jeszcze mandat na wlasne zyczenie. Nikt tego nie sfinansuje oprocz ubezpieczyciela albo ciebie, szkody za kilka stowek lepiej robic samemu, niekoniecznie w aso
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dlatego napisałem,  że wiem to że słuchu i nie wiem, jak jest naprawdę.
    Może ktoś przeszedł tę drogę,  bo chyba po to jest forum, by dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą.
    Pozdrawiam
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Witam.
    Policję się wzywa jak ktoś inny jest sprawcą kolizji lub uszkodzenia naszego pojazdu, a gdy sami sobie zrobimy szkodę to kontakt z ubezpieczycielem i on decyduje co dalej.
    Pozdrawiam.
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • Moze nie do końca precyzyjnie się wyraziłem /taka emerycka przypadłość/.
    Otóż, jechałem drogą i spod koła poprzedzającego mnie samochodu wystrzelił kamień i pękł był mi przednią szybę.
    Zarządca drogi winien dbać o jej stan i stąd  konieczność wezwania policji.
    Inna sprawa czy i kiedy by przyjechali ;)
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Roszczenia od zarzadcy drogi w takim przypadku - z gory przegrana sprawa podobnie jak w przypadku kół łowieckiech w razie spotkania z dziką zwierzyna. Co do AC to tez trzeba dobrze zaznajomic sie z warunkami umowy a przede wszystkim z punktami dotyczacymi wyłaczenia odpowiedzialnosci ubezpieczyciela. Nie każdą szkode z naszej winy ubezp. z AC naprawi, wiem ze np w moim ubez jest m.in. zapis ze szkodę powstałą w wyniku stoczenia się pojazdu przy naszym zaniechaniu zaciagniecia ręcznego ubezpieczyciel nie naprawi. Jest jeszcze kilka innych tego typu punktów, domyslam sie ze wszystkie firmy takowe zapisy posiadaja,
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ż szybą jest ta "wygoda",  że część firm ubezpieczeniowych ma szkody szybowe w pakiecie, a część za dodatkową opłatą.

    A co,  gdy tego nie mamy? Chyba mamy pecha
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • witam. mam Rapida 1.2 LB z października 2014 roku, więc niebawem kończy się ubezpieczenie. do tej pory brałem ubezpieczenie w salonie ( niecałe 1540 zł w Allianz ), bo w innych firmach poza salonem było drożej. prawdopodobnie biorąc na kolejny 4 rok ubezpieczenia poza salonem ma być taniej ( tak mówił pracownik biura ubezpieczeniowego ). czy ktoś miał podobny przypadek , że jest taniej ?
  • Cześć!
    Przez ostatnie trzy lata ubezpieczenie za pośrednictwem ASO, które  było bezkonkurencyjne. Jednak na czwarty rok spotkał mnie szok...  :-)
    Ale poważnie.
    Oferta zaproponowana przez ASO wyszła 400 - 600zł więcej za pakiet OC i AC niż w poprzednim roku. 
    A teraz najlepsze!!! Oferta naszego znanego krajowego ubezpieczyciela, u którego miałem do tej pory polisę wzrosła o 1300zł !!! Toć to szok!!!
    Muszę zaznaczyć, że nie miałem jakichkolwiek szkód w oc i ac w ostatnim roku więc nie pojmuję swym małym rozumkiem takiej zwyżki. 
    Nie będę wchodził w politykę aby wytłumaczyć tą sytuację.
    Ostatecznie wybrałem Link4.  Taniej wyszedł zakup telefoniczny po uprzedniej kalkulacji na stronie www.
    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km
  • a jaką kwotę zapłaciłeś w Link 4 ?
  • Mi to wyszło w tamtym roku około 2900 pakiet ciekawe jak teraz
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Też mam w link4 zapłaciłem oc, ac i assistance 1450zł
  • Alianz chyba 1970 od aso bralem
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Przedłużenie oferty w Warcie na piąty rok. OC+AC+NW+Asistance gold - 1252 zł
    Pełne zniżki AC+OC - 60%, bez wkładu własnego, naprawa na nowych częściach.
    Cena 46 zł niższa niż w poprzednim roku.
    Wartość samochodu 35 tys. zł
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Bardzo Dobra cena
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To prawda, cena przyzwoita.

    <mod> Jesteś właścicielem R - to uzupełnij stopkę.
  • Pierwsze ubezpieczenie po roku, wypowiedziałem ubezpieczenie z salonu, OC, OC SW, AC Komfort( naprawa w ASO ), Assystans złoty, zniżki 60%, wartość auta po roku 65400zł ( nowy kosztował 67000) - zachowanie ceny przez 3 lata. Ubezpieczalnia Warta. Cena 1722zł. W Link4 dawało 1450zł, ale wartość auta zmienna 56000zł. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?