FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • Dobra, markowa , nowa opona i masz święty spokój na lata.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Kupiłem w tym roku Nokiany WR D4 i mogę śmiało polecić.Trzymają się drogi jak wściekłe;)
  • Postaram się to jeszcze raz powiedzieć: nie chcę takowych kupować, ale zapytałem dla ogólnej inteligencji, więc nie rozumiem, skąd takie oburzenie i wytykanie mi nieumiejetności posługiwania się netem, w którym siedzę jeszcze od wdzwanianego, tj. przeszło 16 lat, jest nie fair
    Może przekopując forum ktoś natknie się na akurat mu potrzebne informacje.

    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Spokojnie - nikt tu się nie oburza czy wytyka umiejętności.
    Tylko nie wszyscy rozumieją skrót ogólnej inteligencji ...
    Zapytałeś o zdanie odnośnie stosowania opon bieżnikowanych, otrzymałeś kilka odpowiedzi. A że na necie masz ich tysiące, to nie oczekuj innych odpowiedzi, niezgodnych z praktyką.
    Napisz o swoim nowym Rapidzie, pewnie już masz go w domu. 
    W dziale Nasze Rapidy możesz wraz z fotkami wpisać pierwsze wrażenia z wyposażenia, jazdy czy inne uwagi.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Spoko... Nie gniewam się i powiem, że chyba znam specyfikę forum (ogólnie rzecz biorąc), gdyż prze kilka lat moderowałem o 7 tysięczne forum. Ale to tak na marginesie.
    Wczoraj odebrałem zagazowane autko i dzisiaj wyjeżdżam, po powrocie z wojaży na pewno coś napiszę.
    Pozdrawiam
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Stoję przed wyborem  zakupu zimowe i stąd moje pytanie do doświadczonych:
    Dedykowane to 185. Wasze doświadczenia w jeździe na szerszych/węższych?
    Piszecie,że sami wymieniacie koła.   Jeżdżę już przeszło 25 lat i tylko raz czyniłem to samodzielnie. Wszyscy z warsztatów mówili mi, że za każdym sezonem trzeba wyważać.
    Jeżeli kupię felgi stalowe, to po kilku sezonach koszt zakupu tychże zwróci mi się,  a nie mówię o niebezpieczeństwie uszkodzenia opony przy przekładce z felgi na felgę.
    PS. Stopkę uzupełnię po powrocie do domu, gdyż z telefonu jakoś tego nie potrafię.

    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Na stronach poprzednich jest już trochę o oponach. Warto poczytać.
    Sam nie chciałem zmieniać szerokości/wysokości opon.
    Zimowe opony 185 z dobrym bieżnikiem  i prędkością jazdy dostosowaną do warunków atmosferycznych zachowują się całkiem przyzwoicie. Jak na razie nie miałem potrzeby zakładania łańcuchów.
    Dokupiłem drugi komplet zimówek i felg stalowych. Takie rozwiązanie umożliwia praktycznie w dowolnym dniu wymianę kół, nawet wg załamania pogody. Sama zmiana 4 kółek (w warunkach domowo/garażowych) to chyba kilkanaście minut. Nie ma co porównywać z czasem dojazdu do serwisu, całą procedurą zdejmowania kół, opon, zakładania i wyważania opon.
    Co do wyważania opon: warto prowadzić zapisy wymiany kół, to mi daje przebieg kilometrowy. I wychodzi, że przy sezonowym przebiegu 5 - 6 tkm nie ma potrzeby wyważać kół, wystarczy wtedy po drugim sezonie załadować do bagażnika zdjęte koła i tylko je sprawdzić w serwisie, kiedy nie ma kolejek.
    Z zapasowego kompletu kół można jeszcze jedną oponę wrzucić do bagażnika (jak nie ma zapasowego) i na drodze zamiast próbować "zakleić" uszkodzoną oponę lub czekać na przyjazd serwisu, można po kilku minutach kontynouwać jazdę. Pozostałe 3 spokojnie czekają na swój sezon:)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam.
    Opony letnie mam w rozmiarze 215/45/R16 i tak jak pisali poprzednicy zimówki w tym rozmiarze są bardzo drogie.
    Także na zimę kupię felgi stalowe (tylko nie jestem pewien rozstawu śrub ale wydaje mi się, że powinny być 5x100??) i zimówki:
    -barum polaris 3 lub
    - kleber krispal hp3 w rozmiarze 185/60/R15.
    Może ktoś ma jakieś porównanie powyższych opon?
    Czy różnica w oponie letniej i zimowej 20 mm powoduje, że felgi powinny być innego typu czy po prostu standardowe felgi z odpowiednim rozstawem śrub??
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Miesiąc temu odebrałem swojego R i miałem dokładnie ten sam dylemat. Rozmiar 185/60r15 jest zamiennikiem 215/45/r16.
    Zamówiłem komplet felg stalowych 5x100  szerokość 6,00J" ET38  oraz oponki kleber krisalp hp3.
     Wszystko mam już skompletowane oraz wyważone.
    RAPID SB I 1.2 TSI I 110 KM I MY17 I STYLE I WHITE CANDY I GDYNIA
  • @jercen doskonale wiem, że mocno wkurzajace jest powtarzanie pytań, zakładanie tematów już istniejących czy rozmywanie tematów i pisanie nie na temat.
    Dobry moderator zna "swoich" serów i wie, co kogo na to stać.
    Przejrzałem temat i nie ma tam za wiele doświadczeń związanych ze zmianą szerokości opon, więc stąd moje pytanie.
    Felgi stalowe można trafić za 456 zł z dostawą gratis
    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6771500121
    W Fabii miałem 2 komplety kół i 2xw roku wymieniałem komplet
    Czy rozsądniej i taniej,  każdy ma swoje zdanie i wie lepiej

    <mod> Podałem tylko info o sporej ilości wpisów w tym wątku (ponad 20 stron) nie w celu wytknięcia, tylko jako rada.  Bo o oponach można tu znaleźć jeszcze wiele innych tematów. A zawsze warto pytać i szukać. Napisałem kilka słów o moim podejściu do tematu. Więc na spokojnie - nikogo nie wkurzyłeś :) Pozdro
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • lato 215/45/R16 albo jakaś 17-tka :) opony oczywiście klasy premium
    Zima: jeśli się stać to też 215/45/R16 Conti TS850
    A jeśli kasa się liczy to 185/60/R15 tez Conti TS850 lub inna opona premium oczywiście nówki żadne używki.
    Fele zainwestuj w używki ori alu ze skody za ok. 500 zł dopadłem niepokrzywione tylko z drobnymi otarciami eksploatacyjnymi  i są spoczko, stalówki bym się nie pchał.
    Ważne: rozmiar 185/60/R15 bardzo czuły na boczne podmuchy wiatru prędkość max do 100-120km/h w takich warunkach.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Ja na zime mam 185/60R15 Conti TS850 i nie jestem z nich zadowolony, tzn sa ciche, dobrze odprowadzają wodę i maja przyczepność, ale ja mieszkam w górach gdzie czasem dosypie śniegu i wtedy jest duży problem w kopnym śniegu, wcześniej na zimę miałem nalewki i w górach rewelacja fakt były głośniejsze niż letnie ale nie miałem problemu z podjazdem czy żeby się przebić przez zaspy.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Ja mam barum polaris zimowe R15 i jestem zadowolony przejechałem na nich tej zimy 10 tyś i fajnie chodzą, byłem na feriach w górach i dawały radę
    Kupiłem nowe w norauto - mieli dobrą cene
  • @wojtek2626,kiedyś tam wypróbuj sobie zimowe Dunlopy.... nie będziesz żałował wydanej kasy.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • A powiedzcie mi, czy do Rapida mogę założyć felgi 14"? Kupiłem na letnich 15", ale po starym aucie zostały mi zimówki "czternastki" na których spokojnie jeszcze sezon mogę przejeździć.
    Rapid LB | 1.2 MPI | MY15 | Ambition | 34kkm | czarny
  • Ja mam 195/50/16 i jestem mega zadowolony
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Ma ktos na sprzedaz opony zimowe do Rapida ?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Kolego neka jakiej firmy kupiłeś opony zimowe w tym rozmiarze 195/50/16
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • zeetex   sprawowaly się bardzo dobrze w zimię na dodatek maja lepsze parametry niż dębica:)
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?