FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • @Zbynek Też mi się wydaje, że nieźle.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Witam!
    Czy ktoś już negocjował w tym roku?
    Jeżeli pójdę w Rapida to będzie to pewnie jedna z lepiej wypasionych wersji na placu. Ja z tych co wolą dobre wyposażenie niż większe auto. W dodatku DSG zwykle zamawiane jest przez dealerów w lepszych wersjach, a żona się przyzwyczaiła do automatów. Jako że chce by dobrze wyprzedzał - będzie to 1.4 TSI DSG. 
    Brać będę z placu. Będzie to wersja Style z uwagi np. na pakiet zimowy. Czujniki z przodu za 1300 zł??? Brrrr ale chciałbym. Zastanowię się nad wyszukaniem modelu z KESSY, podłokietnikiem z tyłu i Light and rain assist. Inne dodatki w zależności od tego co będzie w jakim kolorze.
    Widzę, że w wyprzedaży da się uzyskać dobrą cenę, bo szczerze mówiąc - w wakacje ubiegłego roku, to wychodziły mi z konfiguratora kwoty na poziomie 90 kzł :o Za 70 kzł pewnie da się w miarę wypasionego R SB wziąć z placu, a ta wersja (SB) w miarę się podobała żonie. Jakby ktoś miał konkretne doświadczenie w negocjowaniu wersji jak wyżej - poproszę o info.
    Konkurencja to Jetta (90kzł), Golf (100 kzł), Mokka (90 kzł) i... Niro (100kzł). Gdyby nie kasa, to pewnie byłoby to ostatnie. Miejsca (prócz bagażnika) chyba najwięcej. Jeździ cichutko (WOW!!!) i bardzo oszczędnie. Demonem wyprzedzania nie jest, hamulce też d... nie urywają, ale reszta już bardzo dobrze. Tylko ten kredyt...
    Tak - diesel jest 3 950 zł tańszy wg cennika. Co do 125KM to wątpliwości nie mam, że będzie wymiatał. Gdyby jednak ten diesel 90KM, ze względu na większy moment obrotowy (230 vs 200) sprawował się dobrze przy wyprzedzaniu - mogę go rozważyć z uwagi na wyższą (zwykle) trwałość tych silników.
  • Kupowałem auto w listopadzie ubiegłego roku. Zamówiłem nawet już u lokalnego dilera. Czekałbym na niego najprawdopodobniej do stycznia 2018. Przez przypadek w necie znalazłem firmę, której zleciłem wyszukanie nowego auta z salonu (nie wiem czy mogę podać nazwę tej firmy). Po dość krótkim czasie znaleźli mi samochód ze zdecydowanie lepszym wyposażeniem i był do odbioru od ręki. Rabat jaki dostałem u dilera to ponad 13 000 zł. Opłaciło mi się nawet stracić 1000 zł zadatku.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • @Miras - to daj info na priva. Jak już wybiorę co kupię, to: 1 Sprawdzę samemu gdzie jest jakiś interesujący mnie model  i ponegocjuję. 2. Wyślę zapytanie do Krakowa (gdzie 4 lata temu złożono mi ofertę o 5 kzł lepszą niż od naszego dealera w Poznaniu). 3. Mogę skorzystać z dodatkowego negocjatora i oddać mu np. połowę dalszego rabatu :)
  • jestem przed zakupem drugiego rapida, pierwszego ma mąż, zakupiony w 2016 rapid joy liftback 1,2tsi 110km za 60k. teraz przymierzam się do spacebacka 1,4 dsg 125km
    jak liczycie rabat? wliczacie w to tą kwotę, którą salon oferuje już na początku (rabat promo, rabat dealera) czy od tej ceny jeszcze można się pokusić o negocjacje?
  • Według mnie zawsze warto spróbować. Ja już po ustaleniu ceny zbiłem jeszcze o 500zł - taka dotacja od salonu na opony zimowe. Czyli dostałem 9500zł rabatu wyprzedażowego, 2500 od dealera i jeszcze 500.
  • Jak najbardziej warto negocjować. Możesz zapytać u różnych dealerów i zobaczyć co są w stanie zaproponować. Auto zamawiane w lipcu, rabat w wysokości 15%.
  • Rapid 1.4 TSI DSG rocxnik 2018.
    Cena wyjściowa 73150
    Dobrałam lakier metalik, koło oraz pakiet audio. Cena 79200
    Po rabacie 62800
    Ale jest to mój drugi Rapid u tego dealera
  • @paulina89 czy mogłabyś napisać w jakim mieście kupujesz auto?
  • Fajnie byłoby gdybyście dopisywali czy to auto z produkcji, wyprzedaż rocznika lub auto z placu bo wtedy sa ogromne różnice w rabatach. Ja przy zakupie nowego do produkcji dostałem rabat 6500 od ceny wyjściowej
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Myślę, że paradoksalnie największe rabaty można wyrwać na autach "do produkcji"
    Rapid LB |1.0 TSI 110KM | MY2018 | Style | Beż Cappuccino | 2000km | Kraków
  • 6500 tys to bardzo maly rabat,  bez zadnych negocjacji handlowcy tyle daja
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @DominikP. Nie zgodzę się. Do salonu i na plac często trafiają auta, których nikt sam by nie skonfigurował. Nikt kupujący. Dlatego też wydaje mi się, że tych aut chętniej salon się pozbędzie. A co za tym idzie, skłonny jest dac lepszy rabat.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Na auta z placu dostaniesz większy rabat niż na auto do produkcji, salon chce się "pozbyć" takiego auta i jest skłonny robić większe rabaty
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Nie ma na to reguły, zalezy to od konkretnego auta oraz zdolnosci negocjacyjnych kupujacego jak i handlowca.  Jedynie auta z bardzo wymyslnym wyposażeniem moze byc klopotliwe do sprzedazy i tu mozna dostac wiekszy rabat ale auta z w miare normalna konfiguracja schodza bardzo szybko i diler nie ma powodow by dawac specjalnie dobre rabaty. Przy kupnie mojego r w zwiazku z duzym przekroczeniem terminu  zagrozilem ze nie odbiore auta, diler stwierdzil ok ,majac juz kogos kto jest nim zainteresowany i rzeczywiscie tak bylo. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Na mojego rapida czekam do kwietnia - auto z produkcji
  • Nie chodzi tylko o wymyślne wyposażenie, a o aktualne promocje pakietów. Od razu zaznaczę, ze dostałem dobry rabat na auto z salonu ale...: jak brałem był w cennikach chyba pakiet audio? Za ok. 2,5 tys. Zł. Zawierał bodajże alufelgi, lepsze audio z tylnymi głośnikami i tempomat?. Ja miałem doliczone do ceny auta osobno alufelgi i tempomat z podstawowym radiem za cenę większą niż ten pakiet, który przy konfiguracji bym wybrał. No ale było od ręki.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Nam sie udało uzyskać Rabat PROMO 5500zł i rabat dealera 5850zł do tego montowany w ASO alarm  i dywaniki gumowe. Taką ofertę przy Skoda Rapid 1,0 TSI 110KM. Za wyposażenie dodatkowo dopłacamy 8150zł + lakier 2000zł. Jak zamawialiśmy to zapytaliśmy co jeśli zmieni sie cennik - powiedziano Nam wtedy, że przy odbiorze będziemy negocjować - aktualnie cena jest niższa o 4000zł wg cennika, więc liczymy na dodatkowy rabat. 
    Myślicie, że to co Nam dali jest ok? Powiem, że sprawdziliśmy kilka ofert i ta była najlepsza. 
  • Ja natomiast wysłałem zapytanie ofertowe przez maila do 10 salonów na Śląsku. Wybrałem z największym upustem 11000zł + darmowe koła zimowe. Zamawiałem do produkcji w 2017r. i odebrałem w lutym 2018r. z rocznika 2018.
  • My też ze Śląska, aczkolwiek najlepszą ofertę dał Kraków - w sumie 11350zł upustu + alarm wart 1250 i dywaniki z 250. Co Nam z tego skoro terminu nie podaja... ;//

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?