FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Planuję zakup Škody Rapid proszę o poradę
  • Cześć
    Nie wiem do końca gdzie zadać pytanie więc pytam tutaj :)
    Dziś miałem zostać szczęśliwym posiadaczem Skody Rapid 1.2 90km w wersji style + pare bajerów w dość fajnej cenie. Oglądaliśmy w środę samochód i wszystko było okej. Pojechaliśmy go odebrać dzisiaj i nie działał komputer pokładowy z maxi DOT - nie wyświetlał nic kompletnie, podpinali pod komputer - zero błędów, a na wyświetlaczu ciemno. Samochód został u dealera - na szczęście miał być płacony gotówką więc mogę nadal zrezygnować -  i w pn się okaże co go boli i tutaj rodzi się pytanie. 
    Mieliście jakiś problem z tymi komputerami? Przy zrzucaniu trybu serwisowego coś pomieszali?  Wynegocjować coś dodatkowo od dealera? Czy może sobie darować to auto skoro jeszcze dobrze nie wyjechało, a już są problemy? Oczywiście zarzekają się, że nic z nim nie było robione i że to pierwszy (jak zwykle!) taki przypadek!
    pozdrawiam
  • Nie spotkałem sie nigdy z tym probleme, może długo stal i komp z uwagi na slaby akumulator ograniczyl niektóre funkcje. Moze resest ustawień wystarczy. Powiem Ci tak, ze 1.2 tsi w ea211 to jeden z ostatnich dobrych silników, który kreci sie bez starty trwałości na ok 145KM.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzięki za odpowiedź :) Właśnie dlatego chciałem ten silnik :) żeby po gwarancji podjechać do 120-130 spokojnie. Podłączali pod kompa i próbowali resetować nic to nie dawało ;/ Zobaczymy co powie dealer w pn, bo trochę szkoda, że auto nowe i będzie w nim grzebane już na początku. No i faktycznie stała od września na salonie.
  • Tych silników niw robi sie na 120-130, one od razu wychodzą na 140KM :) a jak dobrze dotarty i strojone na 98 to nawet ponad 145KM :) Niech robią i zrobią, a potem zbić jeszcze cenę.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Diagnoza - wymienić trzeba zegary, jak podpięli inne to wszystko działa. Trzeba poczekać 1-1,5 tyg aż przyjdą nowe z Czech. W zamian za to z ceny nie zejdą ale dadzą przedłużoną gwarancje do 4 lat + zimówki na stalówkach 15". 

    Style 1.2 90km + dodatkowo koło dojazdowe + czarne felgi na oponach 16" w cenie 56 000,- 

    Co Wy na to? Bo mam mieszane uczucia :p z jednej strony ta dodatkowa gwarancja spoko - z drugiej będzie rozebrane pół konsoli w aucie bez przebiegu
  • Przy wymianie zegarów nie masz się co przejmować. Nie trzeba rozbierać całej konsoli ani pół :). Jeżeli tylko wymiana zegarów - to tylko zegary. Są dostępne do wymiany bez wielkich bajerów montażowych i elektrycznych. Wg mnie - cena za takie wyposażenie, silnik i te kilka bajerów z przedłużoną gwarancją - to nie tak wyśrubowana cena. Ja bym brał.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak, zegary to dwie srubki i jedna wtyczka, żadna ingerencja, a gwarancja 4 lata to nie ma sie czym przejmować.  Za to.masz sprawdzony silnik tsi ea211, 4-cylindrowy, jak sie nie.zdecydujesz to zostanie ci nowe 1.0 tsi 3 cylindrowy,.albo 1.4 tsi z dsg który jest drogi. Poza tym 1.4 tsi 125KM to jest ten sam silnik co 1.2 tsi tylko o innym skoku tłoka. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Trochę mnie uspokoiliście :) W takim razie czekam aż naprawią :) A z innej beczki - czy ta wymiana zegarów powinna być wpisana w książce serwisowej już? Ciekaw jestem czy ktoś nie odebrał tego samochodu właśnie dlatego, że były wcześniej z nim problemy i będę musiał to sobie jeszcze sprawdzić
  • Silniki 1.2 TSI i 1.4 TSI różnią się średnicą tłoków, skoki pozostają identyczne.
    1.2 TSI  średnica x skok: 71 x 75,6 mm
    1.4 TSI  średnica x skok: 76,5 x 75,6 mm
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • No tak pomyliłem sie chodziło mi o to a napisałem tamto :) sa to bliźniacze wręcz identyczne jednostki tylko minimalnie powiększone.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Witam.
    Jestem nowy w klubie:) 
    Mam pytanie chcę kupic Rapid 2015r 110km 56tys przebiegu. 
    Co możecie powiedzieć o tym aucie i silniku. 
    Potrzebuję auta bezawaryjnego na długie lata. 
    Teraz mam opel vectra c i ciągle coś się psuje. 
  • Pewnie chodzi o 1.2 TSI, 16 V. Sam silnik ma dobre notowania, przy regularnym i prawidłowym serwisie nie sprawia problemów. 56 tkm też nie jest jakąś wielką wartością. Dla 2 lat - masz roczny przebieg rzędu 28 tkm, dla 3 lat - masz ok. 19 tkm, co jest raczej standardem dla cywilnych pojazdów. Pytanie - kto i jak użytkował samochód, jak z jego serwisem, jakie ma wyposażenie, w jakim jest stanie (opony, nadwozie, podwozie)? Od tego powinna odwijać się cena. Kolejne pytanie - cena sztywna czy do negocjacji? Może dasz radę ponegocjować? Powodzenia w podjęciu wyboru.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Panowie zastanawiam się nad zakupem Skody Rapid 1.2 TSI 90KM wersja Ambition + jakieś dodatki typu alufelgi. Rocznik 2016. Przebieg niecałe 30 000 km. Niepokoi mnie jedynie to iż jest to auto, które służyło jako zastępcze. Z tego co wiem miał wymieniany zderzak i któryś reflektor.
    Czekam na wycenę - cena początkowa to niecałe 45 tyś (została już jakiś czas temu obniżona z 46 tyś). Nie balibyście się Panowie brać takiego auta? Jaką cenę warto za niego zapłacić?
  • Esia, według mnie nie warto. Dokładając mniej niż 10 tysięcy zamówisz sobie podobne nowe z 2018.
    Rapid LB |1.0 TSI 110KM | MY2018 | Style | Beż Cappuccino | 2000km | Kraków
  • Ale z silnikiem 1.0 którego nie chcę :(
  • @Esia zasadniczo nie kupuje sie auta które służyło jako zastępcze. Jak sie pewnie domyslasz kązdy katuje takie bez skrupółow, nie bez powodu Skoda je sprzedaje tak szybko. Sam jezdziłem zastepczym 2-latkiem który miał byc sprzedany a jak dla mnie nadawał sie na dłuższy serwis. Juz lepszym rozwiazaniem jest auto demonstracyjne ew. z programu DasWeltAuto
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Zdecydowanie za drogo, sam zastanawiam sie nad wymiana rapida na roczny 1,2 tsi ale z pewnego zrodla i za mniejsze pieniadze.
  • Gross81 tego się właśnie obawiam :( Jutro mają przysłać ofertę, ale cóż chyba szukam dalej.
  • Mojej siostry Golf VII 1.2 tsi es 211 zrobiony lajtowo na 135KM na Pb95 właśnie dobił do 180.000km bezawaryjnie na seryjnym rozrzadzie i dalej leci licznik. Jednak wrescie zrobili mały i wytrzymaly silnik. Ja co to polecam- jeśli masz wątpliwości co do trwalosci 1.2 16V tsi ea211.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja wątpliwości nie mam. Mam wątpliwości co do rzeczywistego stanu samochodu który 2 lata służył jako zastępczy...

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?