FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiany w cenniku Rapida
  • Zakładam nowy temat aby prowadzić wykaz zmian w cennikach Rapida i nie zaśmiecać innych wątków.

    Porównanie obecnego cennika z cennikiem z 29.04.2013 r. Idziemy linijka po linijce od góry.

    1. Wszystkie ceny poszczególnych wersji silnikowych i wyposażenia w górę o 550 zł.
    2. Pojawienie się wersji 1.6 TDI 90 KM i 1.6 TDI 90 KM DSG.
    3. W sekcji Dopłaty pojawiło się : "Funkcja Start-Stop i odzyskiwania energii (nie dotyczy silnika 1.2 MPI/55 kW, 1.6 TDI/66 kW DSG) za 1000 zł.
    4. Zmieniła się cena i wyposażenie pakietu Komfort dla wersji Ambition. Poprzednia cena 990 zł obecna 1190 zł. Zmiany w nowym to pojawienie się "Trójramiennej kierowcy skórzanej ze sterowaniem radiem i komputerem pokładowym" (coś jak w O3) oraz doszedł Maxi-Dot :-). W wersji Elegance pakiet Komfort został zmodyfikowany tylko o Trójramienną kierownicę, cena nie uległa zmianie.
    5. Znikła pozycja "Lampka ostrzegawcza niezapiętych pasów bezpieczeństwa kierowcy i pasażera z przodu". Być może to już jest oczywistość bo w poprzednim cenniku, przy tej pozycji była informacja, że dotyczy aut wyprodukowanych od 46 tygodnia produkcji.
    6. Nie ma już pozycji "Osłony przeciwsłoneczne (osłona pasażera bez paska, bez lusterka)" dla wersji Active i pozycji "Osłona przeciwsłoneczna po stronie pasażera z lusterkiem bez paska" dla Ambition i Elegance. Być może taka sama sytuacja jak w pkt.5.
    7. Pojawił się "Pakiet Simply Clever (2 siatki na bokach oparć foteli przednich, pojemnik na odpadki, uchwyt na multimedia)" dla wersji Ambition i Elegance za 200 zł.
    8. Pojawił się "Pakiet XENON (reflektory ksenonowe oraz przednie reflektory przeciwmgłowe z funkcją CORNER)" dla wersji Acitve w cenie 2700 zł a dla Ambition i Elegance za 1900 zł.
    9. Obniżono cenę dla wersji Elegance z 1500 zł na 1000 zł za "Przygotowanie pod telefon GSM II PT2 (Bluetooth, Maxi-DOT, bez uchwytu, bez obsługi głosowej)".
    10. W "Przygotowanie pod telefon GSM II PT3 wraz z trójramienną skórzaną wielofunkcyjną kierownicą obsługującą radio i telefon (Bluetooth, Maxi-DOT, bez uchwytu)" zmieniono kierownicę i dla wersji Ambiotion podniesiono cenę z 2600 zł na 2800 zł a dla wersji Elegance obniżono cenę z 1600 zł na 1100 zł.
    11. Obniżono cenę dla wersji Elegance z 900 zł na 400 zł za "Przygotowanie pod telefon GSM II PT4 dla nawigacji Amundsen+ (Bluetooth, bez uchwytu, Maxi-DOT)".
    12. Podniesiono cenę z 1100 zł na 1200 zł w wersji Ambition za "Trójramienna skórzana wielofunkcyjna kierownica obsługująca radio z małym pakietem skórzanym". Przy okazji zmieniono kierownicę.
    13. Podniesiono cenę z 1200 zł na 1300 zł w wersji Ambition za "Trójramienna skórzana wielofunkcyjna kierownica obsługująca radio i telefon z małym pakietem skórzanym". Przy okazji zmieniono kierownicę.
    14. Maxi-DOT jest teraz standardem dla wersji Elegance.
    15. Podniesiono ceny za "Trójramienna skórzana kierownica z małym pakietem skórzanym". Dla Active z 600 zł na 850 zł a dla Ambition z 600 zł na 800 zł. Przy okazji zmieniono kierownicę.
    16. Obniżono cenę pakietu Dynamic dla wersji Ambition z 1250 zł na 950 zł ale dla wersji Elegance cena wzrosła z 800 zł na 950 zł.
    17. Pojawiły się obręcze za stopów lekkich dla wersji Greentec.
    18. Podniesiono cenę dla wszystkich wersji z 250 zł na 300 zł za "Zapasowe stalowe koło dojazdowe, podnośnik, klucz, bez zestawu naprawczego".
    19. Podniesiono cenę dla wszystkich wersji z 250 zł na 300 zł za "Zapasowe stalowe koło pełnowymiarowe, podnośnik, klucz, bez zestawu naprawczego".
    20. Podniesiono cenę dla wszystkich wersji z 750 zł na 850 zł za "Koło zapasowe ze stopów lekkich, podnośnik, klucz, bez zestawu naprawczego".

    To chyba tyle co udało mi się znaleźć względem ostatniego cennika.

    Pozdrawiam
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • wow, dzięki, kawał dobrej roboty, jak tak sobie czytałem to jednak odniosłem wrażenie, że jest drożej? No, ale ciekawy też będzie ten 1.6 90 KM, chociaż jak to diesel.. swoje kosztuje - widzę, że jest od 60500 zł
  • @Adam, jest ciut drożej ale masz lepsze wyposażenie (inna kierownica, Maxi-DOT z pakietem komfort) i poprawione kilka baboli (chociażby sterowanie tylnymi szybami)

    Dziś zauważyłem, że na stronie skoda.pl pojawił się nowy cennik Rapida. Jest to cennik wyprzedażowy z rocznika modelowego 2013.
    Różni się on od starego cennika tylko upustem i wynosi on 5300 zł.

    Dla rocznika 2014 mamy osobny cennik ze zmianami jakie podawałem wcześniej i upustem 4700 zł.

    PS. Wg. mnie trochę słaby ten upust jak za starszy model (choć to tylko kosmetyczne zmiany są).
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk w sumie masz rację, kiepski ten upust w odniesieniu do starego cennika, ja osobiście bym wolał te pare zł dopłacić i mieć te małe poprawki ;)
  • Pojawił się nowy cennik datowany na 26.08.2013 r.

    Zmiany jakie zostały wprowadzone względem ostatniego cennika datowanego na 25.07.2013 r. to:
    1. Pojawiła się "Instalacja LPG Landi Renzo dla silnika 1.2 MPI/55 kW (75 KM)" za 4350 zł
    2. Uzupełnili w końcu tabelę z osiągami silników. Teraz są podane już wszystkie.

    Pozdrawiam
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • hehe.. no jak to mówią d*** nie urywa ;) ale uwzględniając rabat 4700zł to też nie ma tragedi, można jeszcze próbować ponegocjować w salonie i może się okazać że cena może być ok.
  • Tak sobie popatrzyłem to z uwzględnieniem rabatu 1.2TSI 85KM to 50000zł Active z pakietem Komfort, tragedii nie ma.. za normalnie wyposażony samochód z przyzwoitym silnikiem.
  • Witam,

    Pojawił się nowy cennik Rapida. Względem ostatniego datowanego na 1.10.2013 r. (R1ST14131304B.pdf) nowy ma datę 4.11.2013 r. (R1ST14131305A.pdf) a w nim:

    PODRÓŻUJ KOMFORTOWO:
    - dla wersji Active można domówić za 200 zł komputer pokładowy, wcześniej był niedostępny,
    - zniknęły oba Pakiety serwisowe ŠKODA Life Plus a pojawiły się w nowym dziale na końcu cennika.

    DESIGN:
    - pojawiły się dekory GRAPHITE METALLIC, SILVER BRUSHED, PIANO WHITE,
    - pakiet Dynamic dostał dekor PIANO BLACK i dla wersji Ambition podrożał o 100 zł,
    - nowa pozycja Dekor Piano White dla Pakietu Dynamic za 150 zł dla Ambition i Elegance,

    Nowy dział PAKIETY SERWISOWE:
    - ŠKODA Life Plus 4 lata, do 60 000 km - 1100 zł,
    - ŠKODA Life Plus 4 lata, do 120 000 km - 2100 zł,
    - ŠKODA Life Plus 3 lata, do 150 000 km - 1600 zł,
    - Pakiet serwisowy Basic - już od 880 zł, o szczegóły zapytaj Sprzedawcę,
    - Pakiet serwisowy Complete - już od 3 370 zł, o szczegóły zapytaj Sprzedawcę,
    - Pakiet serwisowy Professional - dowiedz się więcej nawww.skoda-auto.pl/Pakiety-serwisowe lub zapytaj Sprzedawcę
    
    To na tyle.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Pojawił się nowy cennik datowany na 21.08.2014 r.

    Z tego co widzę to jest w nim jedna zmiana i jedna nowość ! (względem ostatniego z lipca 2014 r.)

    1. Obniżenie ceny instalacji LPG dla silnika 1.2 MPI 75 KM z 4350 zł na 3499 zł.
    2. NOWOŚĆ w postaci możliwości zamówienia instalacji LPG dla silnika 1.2 TSI 85 KM też w cenie 3499 zł

    Pytanie jeśli jest do 85 KM czemu nie proponują do wersji 105 KM? 
    Gdzieś na YT widziałem filmiki z zagazowanym czeskim Rapidem 105 KM.

    Po drugie co to za instalację proponują do tego 1.2 TSI 85 KM?

    PS. Dopiszę jeszcze tu bo częściowo ma to związek. W materiałach na stronie można jeszcze wyczytać, że od września 2014 r. Rapida będzie można zamówić kolorze Brąz Topaz
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jeśli zamówiłem lpg w cenie 4350zł a teraz obowiązuje cena 3499zł to moje pytanie którą cenę będę płacił starą czy nową ?
    Rapid LB|1,2Mpi+Lpg|MY15|Czarny perłowy|77500/Wieluń
  • jesli zamowiles gdy obowiazywal stary cennik to placisz tyle ile wtedy wynosil koszt tego, logiczne
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @zbigniew438 cenę, którą masz podaną na zamówieniu.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Ale nie soi nic na przeszkodzie aby spróbować coś ugrać z okazji tego, że to zostało wprowadzone zaraz po złożeniu zamówienia.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jak zamawiałem rapida trzeba było dopłacać za pakiet komfort. Z jakieś 3 tygodnie po złożeniu zamówienia na samochód pojawiły wersje max, które miały ten pakiet w standardzie. Udało się załatwić  abym nie płacił za ten dodatek, a poza tym cena ostateczna nie musi być taka jak na zamówieniu. Na zamówieniu miałem kwotę o 2600 zł wyższą niż na fakturze do zapłaty.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • czy tylko mi sie wydaje czy Rapidki cos podrożały ???
    do tej pory chyba liftback byl w tej samej cenie co spaceback a teraz jest 350 drozszy 
    czy zawsze tak bylo ??
    ps widze cena jest ta sama dla active i ambition - dla style plus i elegance jest roznica
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Od początku wprowadzenia SB Active i Ambition były w tej samej cenie, jedynie Elegance miał różnice w cenie a później pojawiła się w Style Plus
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • http://www.skoda-auto.pl/Moja-SKODA/skoda-care/promocja-na-pakiety

    Całkiem fajna promocja jak sie bierze na kredyt - za 533zl mamy pakiet przegladow 4lata/60 tys km wart 2130 plus z tego co zrozumielam pakiet pogwaranacjny 2 lata/60 ty km wart 1100.  jakby nie liczyc 2700 rabatu:)
    we wtorek chyba bede zamwial auto - nie wiem jak wy ale jak to biore :)


    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Pojawił się nowy cennik datowany na 4 listopada 2014 r.

    Zmiany względem ostatniego:
    - wzrost ceny aut z silnikami benzynowymi o 50 zł,
    - nowa pozycja "Elementy funkcjonalne do bagażnika: listwy ograniczające z rzepami samoprzylepnymi" - 50 zł,
    - obniżka ceny za "Pakiet Style i Style II" dla wersji Spaceback o 600 zł,
    - wycofanie felg aluminiowych ANTIA i wprowadzenie w ich miejsce nowego wzoru ROCK (wspomniane było w innym wątku) w szarej kolorystyce za 2150 zł (Active, Ambition) i 50 zł (Elegance) oraz czarnej za 2500 zł (Active, Ambition) i 300 zł (Elegance),
    - pojawił się Pakiet Image dla wszystkich wersji za 900 zł
    - pojawiła się pozycja "Dywaniki z przodu i z tyłu" za 200 zł dla Active i Ambition i w standardzie dla Elegance
    - lakier Biel Laser i Żółty Sprint to teraz jedna pozycja za 1200 zł, przez co Biel Laser podrożał o 700 zł a Żółty Sprint o 100 zł,
    - lakier Biel Candy i Czerwień Corrida to teraz jedna pozycja za 500 zł, przez co Biel Candy nie jest już bez dopłaty. Jedyny bez dopłaty to Błękit Pacyfic.

    Więcej zmian nie wpadło mi w oko.

    Tak na marginesie mam informację od sprzedawcy, że Rapidy po nowym roku idą o 600 zł w górę. Łącznie z obecną podwyżką robi się 650 zł na benzyniakach.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • a czy te zmiany beda sie aktualne dla aut zamawianych we wrześniu a produkowanych w grudniu/styczniu. jak to jest bo do tej pory nie śledziłem tak zmian ??? liczy sie cennik z chwili zamówienia (chodzi mi np o siatki - chciałem je dokupić ale teraz widzę będa w standardzie w elegance)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • ja siatki dostałem w elegance za free a odbierałem auto 2 tygodnie temu, byłem lekko zdziwiony ale nie protestowałem rzecz jasna :D dostałem tez 2 pary dywaników, gumowe i welurowe, tez nie protestowałem ale wyglada na to ze to juz było jakby z nowego cennika bo te rzeczy przyjechały juz w bagazniku z poznania a nie zamawiałem ich dodatkowo. Więc pewnie @krisr77 dostaniesz również bez dopłaty.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?